MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Wernisaż prac Krystyny Matusiak w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 listopada 2017, 10:28
Aktualizacja: 14:11
Autor: WAC
Fot. WAC
Ostatni w 2017 roku wernisaż odbył się 13 listopada w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. Było to otwarcie wystawy prac Krystyny Matusiak pt. „Grafiki – retrospektywa 1978–2013”.

Jest to już druga wystawa Krystyny Matusiak jaka jest prezentowana w salach Osiedlowego Domu Kultury. Kilka lat temu jej prace można było zobaczyć tam na ekspozycji pt. „Jaki jest twój kod”. Tym razem wystawa ma charakter retrospektywny i stanowi swoisty przegląd 37 – letniej twórczości plastyczki. Jej dotychczasowa twórczość obejmuje trzy podstawowe zagadnienia: człowiek, monumentalne kompozycje malarskie i graficzne i droga ku abstrakcji czystej. Gościem wernisażu, oprócz miłośników sztuki i lokalnych artystów, był zastępca prezydenta Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

Krystyna Matusiak to malarka i graficzka urodzona w 1952 roku w Kowarach. W 1979 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa w pracowni Technik Litograficznych u profesora Jerzego Grabowskiego oraz w pracowni malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego. W Łodzi spędziła blisko 40 lat. Od 2010 r. mieszka w Bukowcu. Pracuje cyklami, których powstało dziewiętnaście: m.in. „Cyrk świat cudów“, „Życie na gorąco“, „Święto wiosny” „Gra w klasy”, „Podróże Guliwera”. W Karkonoszach powstały dwa cykle „Cyberiada“ i „Jaki jest twój kod?”. Uprawia też rysunek, collage, malarstwo oraz zajmuje się pozłotnictwem.

Wystawa będzie czynna do 31 grudnia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

26. edycja "Prezentacji"

Soboty z artystami

Spotkanie z autorem wystawy

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
299
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%