MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Wernisaż prac Katarzyny Józefowicz w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 31 lipca 2017, 7:26
Autor: WAC
Fot. Użyczone/BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza na wernisaż swojej najnowszej wystawy. 4 sierpnia o godzinie 18.00 nastąpi otwarcie prezentacji papierowych instalacji Katarzyny Józefowicz. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia.

Artystka, której prace będą eksponowane w BWA wykorzystuje w swojej twórczości papier i tekturę, materiały mało trwałe i bardzo delikatne. Tworzy konstrukcje złożone z tysięcy elementów. Składa je, buduje z nich, dostosowuje je przy tym do konkretnych galeryjnych wnętrz. Montaż wystawy jest więc etapem tworzenia pracy. Sprawia to, że za każdym razem z podobnych części składowych powstają całkiem nowe instalacje: papierowe ażurowe miasta, dywany, koronki, obrusy sklejone z setek wyciętych misternie gazetowych tytułów. Są to prace fascynujące i wciągające.

Wszystkie konstrukcje artystka tworzy własnoręcznie. Jej realizacje rozciągnięte są przez to na lata. W BWA zobaczyć będzie można między innymi papierowe obiekty z cyklu „Miasto”, „Dywan czarno-biały”, horyzontalną konstrukcję złożoną z tysięcy wyciętych z kolorowych gazet twarzy i sylwetek, „Miłość” oraz „Teren prywatny”. Twórczość Katarzyny Józefowicz skupiona jest wokół problemów przestrzeni, wieloelementowości, samowystarczalności, codzienności, obserwacji, kolekcjonowania i metody pracy.

Katarzyna Józefowicz - rzeźbiarka, rysowniczka i wykładowczyni akademicka, urodziła się w 1959 roku. W latach 1981-1986 studiowała na PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, gdzie w 1986 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Edwarda Sitka. Aktualnie jest Dziekanem Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. W 2001 r. została laureatką Paszportów Polityki w kategorii "Sztuki wizualne".

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Operetka na wynos

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nowości w muzycznym poranku

Kaflowe drzewo marzeń

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Senator zachęca do głosowania na maszty

Spotkanie z teatrem na Stacji Wolimierz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%