MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wernisaż pokonkursowy w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 września 2018, 7:06
Aktualizacja: Środa, 5 września 2018, 16:14
Autor: WAC
Fot. WAC
Pierwszy po wakacyjnej przerwie wernisaż odbył się wczoraj (3.09) w Galerii „Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. Było to otwarcie wystawy pokonkursowej 22. edycji konkursu fotograficznego “Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2018”. Nagrodzone fotografie można oglądać do 14 września.

Organizatorem konkursu fotograficznego “Jelenia Góra i Jeleniogórzanie” niezmiennie od 22 lat jest Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Wczorajszy wernisaż był połączony z wręczeniem nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu.

Przypomnimy. Jury XXII Konkursu Fotograficznego “Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2018” w składzie: Janina Hobgarska – artysta fotograf, Irena Kempisty – Naczelnik Wydziału Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, Luiza Laskowska – historyk sztuki, kurator wystaw jeleniogórskiego BWA i dyrektor BWA, Tomasz Mielech - artysta fotograf, pracownik BWA, po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać I nagrodę Wojciechowi Bykowskiemu, II nagrodę zdobyła Dominika Chwastek, a III nagrodę – Janusz Karcz. Trzy równorzędne wyróżnienia zdobyli: Tadeusz Biłozor, Radosław Pelisiak i Danuta Wilmont. Nagrodę specjalną ufundowaną przez posłankę na Sejm RP - Zofią Czernow – przyznano Paulinie Jarosławskiej.

Jak zapowiedzieli organizatorzy konkursu w przyszłym roku zmianie ulegnie jego formuła. Między innymi przyjmowane będą zdjęcia, nie tylko jak do tej pory w formie papierowej ale też zapisane cyfrowo. Tematyka fotografii dotyczyć będzie nie tylko Jeleniej Góry lecz zostanie rozszerzona o zdjęcia ukazujące walory okolicznych pasm górskich.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
3
60%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

W obronie zwierząt

Zaczytaj się z Jelonką.com

Czas na lekcje sztuki

Komentarze (7) Dodaj komentarz

kazimierzp 4-09-2018 12:36
Jakby w tekście była informacja w jakich godzinach w inne dni i do kiedy tę wystawę można obejrzeć - to byłaby pełnia szczęścia. Nie wszyscy mogli, z różnych powodów, być na wernisażu.
~fot4u 4-09-2018 15:17
do: kazimierzp (12:36)
Wystarczyło być w zeszłym roku ;)
~PawełS 4-09-2018 15:46
Gratulację dla Pauliny Jarosławskiej i brata ;)
~zniesmaczony 4-09-2018 19:56
Wreszcie jakieś nowe nazwiska, może organizatorzy zmieniliby warunki i sami nie startowali w konkursie, co roku przyznają nagrody w swoim gronie...Pan B który wygrał w tym roku w zeszłym był 2 już nie wspomnę że jest członkiem JTF masakra!aż się dziwnie że dopuścili w tym roku kogoś obcego normalnie szok, i właśnie wielkie brawa dla nich!
~niezalogowana 6-09-2018 9:07
Do zniesmaczny, ale sfrustrowany. Pan B, to Wojtek Bykowski, chłopak, który ma talent, jest zdolny i pracowity. Poza tym, formuła konkursu była zawsze otwarta i każdy mógł wysłać swoje prace. Tylko żeby wysłać, to trzeba te prace najpierw wykonać. Najlepiej nic nie robić i mieć wszystkim innym za złe. To takie typowo polskie i jeleniogórskie.
~Pan B (prawdziwy) 6-09-2018 11:25
Zniesmaczony radę przestać jeść w fastfoodach to będziesz się lepiej czuć. Także możesz kupić Manti, pomaga na trawienie.
~Krak 6-09-2018 19:28
A skąd wiadomo, że pan B. to Bykowski, a może Biłozor?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Było o nieznanym obrazie i pałacach

PiS ujawnił listy kandydatów

Finał "Skoku w blok"

MFTU popularny, ale słabo dofinansowany

W Karpaczu działo się!

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
437
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%