MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 2 czerwca
im. Marianny, Piotra

Wernisaż nie tylko dla pań – już dzisiaj

Wiadomości: Mysłakowice
Piątek, 6 marca 2020, 11:02
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2020, 6:19
Autor: WAC
Fot. organizator
Wielkimi krokami zbliża się 8 marca, czyli święto wszystkich pań. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach przygotował na dziś (6.03) Wernisaż wystawy pt. "Siła i Kruchość – Kobiety w malarstwie Małgorzaty Pernak De Gast i hafcie Krzysztofy Kaczorowskiej". Wydarzenie rozpocznie sie o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Obszar poszukiwań malarskich Małgorzaty Pernak de Gast obejmuje obserwacje życia codziennego ludzi. Jej ulubione tematy to portrety ludzi, zwierząt, kobiet z okresu Art.-Deko oraz żołnierzy z okresu Napoleona. Widziana rzeczywistość jest pretekstem do przejścia w świat fantazji, gdzie proste wartości splatają się z odwiecznymi pragnieniami i doznaniami. Ten świat, pełen barwnych, fantastycznych postaci stanowi źródło inspiracji pozwalając na nieograniczoną swobodę wypowiedzi. Przy zastosowaniu dość rzadkiej techniki witrażowej, autorka charakteryzuje postaci poprzez kolory, kontrastowe i czyste barwy, ale barwy nierzeczywiste... jakby spoglądała na człowieka przez szkiełko, lub aparaturę medyczną. W barwach kryją się emocje, nastroje. Dominuje smutek, samotność, zaduma i oczekiwanie miłości.

Tematem prac Krzysztofy Kaczorowskiej są motywy zaczerpnięte z różnych źródeł. Niektóre dzieła artystka tworzy na specjalne zamówienie. Fanem jej twórczości był nieżyjący już Jerzy Szmajdziński, dla którego wykonała obraz galopujących po wodzie koni. Często zamówienia pochodzą od księży i z kościołów, dla których wykonuje komże, serwety, alby.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Policyjne śledztwo w sprawie podpalenia

Nowe otwarcie muzeum

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Komentarze (4) Dodaj komentarz

rymcycymcy 6-03-2020 11:23
Brawo ! ...lubię to święto, bo panie potrafią wtedy ..nadużywać ! ;)
~Człowiek koń 6-03-2020 11:50
Noo wspaniale... pani „artystka” poświęciła dzieło sp. Komuchowi Szmajdzińskiemu. Czekam na prace odwołujące się do dokonań Lenina. Tfu!!!! GARDZĘ TAKĄ „sztuką”
~ 6-03-2020 13:28
do 11:50 ciekawe co napiszą o Tobie za 20 lat , jakiś szmaciarz 500 + napisał o Szmajdzińskim obrazliwe słowa nie znając go , a z ciebie zostanie tylko śmierdząca kiełbasa końska
Krzysztof J. Szklarski 6-03-2020 17:33
do: ~ (13:28)
Kiełbasa? Proszę mu nie pochlebiać - jedynie łajno, na którym jeden jedyny grzyb rosnąć może - muchomor sromotnikowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagrali utwór Verdiego  

Remont w przerwie

Kapitalna wiadomość ws. linii do Karpacza i Kowar!

BWA czynne od 11 maja

Willa Hauptmanna znów otwarta

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
1075
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
5%