MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Werbownicy do pracy w Czechach prześwietlani

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Poniedziałek, 11 lutego 2008, 7:45
Aktualizacja: 7:45
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Obiecywał stałą pracę i godne zarobki, a do rzeczywistości miało się to nijak. Na lep łapali się bezrobotni, którzy – kiedy okazało się, że zostali oszukani – zawiadomili organy ścigania. Trafił przed oblicze sądu i czeka na wyrok.

Mowa o Stefanie Z. z Lubania, który oferował pracę i brał za to pieniądze. Jego proces toczy się przed sądem w Lubaniu, a pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska. Rozgoryczeni ludzie dali się nabrać oszustowi, powiadomili prokuraturę i czekają na satysfakcję.

Ale takie przypadki staną się rzadkością, jeśli urzędnicy wprowadzą w życie nowy projekt. Wspólne polsko-czeskie przedsięwzięcie nosi nazwę Europraca Nysa. Uczestniczy w nim sześć powiatowych urzędów pracy z byłego województwa jeleniogórskiego, Powiatowy Urząd Pracy ze Złotoryi, Wojewódzki Urząd Pracy z Wałbrzycha oraz czeskie urzędy zatrudnienia z okręgu libereckiego – czytamy w dzienniku.

Urzędnicy chcą rzetelnie poinformować swoich petentów o tym, co czeka ich u naszych południowych sąsiadów. Projekt finansują fundusze europejskie. Jak będzie działać ten system? W powiatowych urzędach pracy powstanie sieć punktów konsultacyjnych. Podobne punkty zostaną utworzone także w czeskich pośredniakach.

Zatrudnione w nich osoby będą miały za zadanie zbierać i sprawdzać informacje o agencjach pośrednictwa pracy, ofertach pracy, pracodawcach. Będzie też platforma internetowa, gdzie znajdą się potrzebne informacje – donosi PGWr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Czytelniczka: drogo i brudno

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zdiwiony 11-02-2008 12:28
Panie TEJO, a gdzie poza Czechami ma Pan jeszcze pośredniaki?
~jeleniogórzanka 11-02-2008 14:33
Drodzy bezrobotni pamiętajcie o tym, że jadąc do pracy w Czechach nie płaci się ani grosza za pośrednictwo! Ja pracowałam w Czechach i nikt ode mnie nie brał żadnych pieniędzy!
~wielkie halo 11-02-2008 22:05
To brał tylko facet cztery dychy za "paliwo" i podwiezienie...
piipi 11-02-2008 23:03
...do - (~jeleniogorzanki)...nie bral...a ile dawal ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo już niebawem

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Parking na... przejściu

Powrót Bitwy o Basztę

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
695
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%