MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Wehikułem czasu” bez patosu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 maja 2010, 14:11
Aktualizacja: 14:12
Autor: Organizatorzy
Fot. Kaczmarski
Wczoraj goście zgromadzeni w restauracji Orient Express udali się w podróż nietypowym środkiem lokomocji – poruszali się wehikułem czasu. Wszystko za sprawą Rady Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”, która zorganizowała koncert, na którym zaprezentowały się młode talenty wokalne, muzyczne i kabaretowe.

Licznie zgromadzoną publiczność, której przeważającą większość stanowiła młodzież, przywitało trzech Pawłów: Bigus, Ćwiąkało i Gluza. Prowadzący już na początku zastrzegli, że mimo tego, iż to koncert patriotyczny, to młodzi artyści nie zaserwują sporej dawki patosu, a wręcz przeciwnie, dostarczą wielu powodów do uśmiechu. Po krótkim wstępie Paweł Gluza, zapowiedział pierwszych artystów i już po chwili ze sceny dały się słyszeć dźwięki „Wehikułu czasu” w interpretacji Beaty Szczudło, Aleksandry Piech, Nesty i Radosława Dawca.

Potem zgodnie z zapowiedzią wszyscy zgromadzeni podróżowali po historycznej trasie, startując w roku 966 i wysiadając na przystanku oznaczonym numerem 2010. – Ideą koncertu było opowiedzenie historii Polski w dość nietypowy sposób, bo 10 najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń historycznych, zilustrowaliśmy powszechnie znanymi piosenkami lub skeczami przygotowanymi przez Kabaret Udający Profesjonalnych Aktorów – wyjaśniała Katarzyna Konarczuk.

Tego dnia na scenie zaprezentowali się także: Wojciech Obarzanek, Marcin Kassner, Przemysław Śmiech, Gabi Kowalewska, Jakub Kopaniecki, Paulina Olejniczak, Maciej Wasilewski, Kamil Grodzki, zespół Re-Sight (Sylwia Wojtanowicz, Robert Wiski, Patryk Podsiadło, Michał Łastowski) oraz wspomniany wcześniej kabaret w składzie Wojciech Polak, Bartosz Czarnecki i Michał Trzajna.

Koncert zakończył cytat: „Ojczyznę trzeba kochać i szanować” z piosenki pt. „Wychowanie” w brawurowym wykonaniu zespołu Re-Sight, który bisował przez kilka kolejnych minut. Następnie publiczność nagrodziła oklaskami wszystkich młodych artystów, którzy tego dnia zaprezentowali się na scenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzyka wiedeńska w JCK

Świętują Niepodległość

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Audvakr 4-05-2010 17:25
gratulacje dla Rady Młodych za organizacje! oby więcej takich imprez ;)
~Trzy grosze... 5-05-2010 2:07
...wyglada na to, ze wystep sie udal, pomysl byl swietny, a mlodziez jeleniogorska potrafi sie dobrze bawic...pozdrawiam...
~xxx 5-05-2010 16:06
no no becia dałaś radę ślicznie wyglądasz na zdjęciach:*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złoty Krokus dla...

Koncert Papieski z KSON–em

Radni KO przeciw kupcom?

Requiem Verdiego na zakończenie

Marcin Wyrostek patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
826
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%