MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wehikuł czasu w Przystani Twórczej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 sierpnia 2010, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Gabi
Fot. Gabi
W sierpniu w Przystani Twórczej Cieplickim Centrum Kultury odbywają się trzy turnusy półkolonii, których temat przewodni brzmi: Przeszłość–teraźniejszość– przyszłość.

Pierwszy turnus ruszył w miniony poniedziałek. Dzieci zapoznały się z zabawami, które wypełniały czas ich rówieśnikom w dziewiętnastym stuleciu. Zebrały też naturalne materiały potrzebne do tego, aby stworzyć zabawkę charakterystyczną dla epoki, do której się przeniosły.

We wtorek najmłodsi odwiedzili Pałac Łomnica, gdzie odbyły się specjalnie dla nich zorganizowane warsztaty. Półkoloniści zwiedzili pałac, spędzili bardzo mile czas i wykonali ze słomy małe laleczki, które nazwane zostały strachami. Wycieczka była pouczająca, a dzieci – zadowolone.

W środę dziewczęta i chłopcy wykonali projekty strojów z przeszłości. Dziś spróbują zabawić się w kreatorów mody i krawców, aby projektom nadać realny kształt ubrań sprzed ponad 100 lat. Instruktorzy zapoznali też cieplickich letników z panującą modą w poprzednich wiekach.

Przy okazji nie zabrakło romantycznych klimatów ruin, widziadeł i odrealnionego świata. Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą historię o duchach, księżniczkach i smokach. Wygrała historyjka o Panu Pieluszce. Jutro (piątek, 6 VIII) odbędzie się uroczyste zakończenie półkolonii: pokaz mody i opis strojów i dodatków.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Będzie bezpieczniej

Kuchcikowo w SP 2

Kiermasz książek w wiejskiej świetlicy

Giełda pod Muzeum

Dożynki Wojewódzkie w Niemczy  

Nowy wóz dla strażaków

Lista Lewicy do Sejmu

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
262
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
3%