MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Weekend z kolarstwem górskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 września 2018, 21:27
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 22:28
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Tym razem znów we wrześniu, tym razem świeżo po Mistrzostwach Świata XC i XCM. Znów międzynarodowa śmietanka i czołówka MTB przyjedzie do Jeleniej Góry na dwie największe polskie imprezy kolarstwa górskiego. 22 września zapraszamy na najwyżej klasyfikowany polski wyścig XC – Jelenia Góra Trophy Maja Race (XCO UCI HC), a dzień później na jedyny polski maraton MTB w klasie UCI Marathon Series – kolejną edycję Bike Maratonu.

Obie imprezy gwarantują najwyższy poziom sportowy - na starcie polska czołówka i najlepsi zawodnicy ze świata, a obie imprezy wspólnie tworzą spójną kolarską całość, która na tych kilka dni robi z Jeleniej Góry prawdziwą stolicę MTB o międzynarodowym zasięgu. O zwykłych rowerzystach i kolarzach - kibicach też nie zapomniano. Tradycyjna Parada Rowerów ruszy z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze w sobotę, 22 września o 11:30, aby dotrzeć do Parku Paulinum tuż przed finałowymi wyścigami XC.

Sobotni wyścig na trasach Parku Paulinum to oczywiście rywalizacja w formacie olimpijskim, niezwykle widowiskowa i atrakcyjna dla kibiców, a ranga tych zawodów oraz pozycja Mai Włoszczowskiej w świecie MTB sprawiają, że co roku do Jeleniej Góry przyjeżdżają najlepsi i najwięksi. W tym roku swoje starty potwierdzili m. in.: Gunn-Rita Dahle Flesja, która już w Jeleniej Górze wygrywała (mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka ME i MŚ), Marco Aurelio Fontana (brązowy medalista IO), Stephane Tempier (medalista MŚ i ME), Sergio Mantecon Gutierrez (m.in. wicemistrz Europy), Ondrej Cink (medalista ME i MŚ) i oczywiście nasza multimedalistka Maja Włoszczowska. Zgłoszenia napływają, a ilość utytułowanych zawodniczek i zawodników znów będzie imponująca. Ilość kibiców również - co roku te zawody obserwują tysiące ludzi. To oczywiście dotyczy przede wszystkim wyścigów elity, które będą zwieńczeniem imprezy, ale sobotnie ściganie to również wyścigi juniorów, juniorów młodszych i rywalizacja w kategorii U-23. Pierwszy start już o 10:30. Elita kobiet ruszy na trasę o 13:45, a elita mężczyzn dwie godziny później - o 15:45. Na jeleniogórskich zawodach pojawią się reprezentanci Polski, Czech, Niemiec, Belgii, Francji, Węgier, Estonii, Szwajcarii, Hiszpanii i Szwecji.

Niedziela to dzień Bike Maratonu, który z etykietką UCI Marathon Series przyciąga do Jeleniej Góry coraz więcej zawodników ze świata. Bike Maraton powoli zbliża się do końca sezonu, ale jeszcze jeden arcyważny przystanek nas czeka - w najbliższy weekend. To właśnie Jelenia Góra z kapitalną trasą w Rudawach Janowickich. Wśród skalnych turni, krętymi singlami, wzdłuż górskich potoków. Trasa wymagająca, ale sceneria bajkowa. Na liście startowej nazwiska z Czech, Niemiec, Ukrainy, Holandii, Hiszpanii, Japonii, Węgier i Białorusi. Nie zabraknie polskiej czołówki, która chętnie pościga się z kolarskim światem i skorzysta z jedynej w swoim rodzaju rangi tego wyścigu. Najlepsi polscy zawodnicy walczą też o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Bike Maraton - najbardziej prestiżowej tego typu rywalizacji w Polsce. Wyjątkowość tego maratonu przyciąga też kolarzy - amatorów, którzy, jak zwykle tłumnie, ścigają się w Bike Maratonie, a start w Jeleniej Górze jest po prostu wyjątkowy. Start 23 września o 11:00 z Placu Ratuszowego. Meta w Parku Paulinum, dystanse: MINI 31 km, MEGA 59 km, GIGA 80 km.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
6
43%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sankami w memoriale Warzyboka

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 20-09-2018 10:00
A jakieś info jest o zamkniętych drogach? Bo dwa lata temu nijak nie można było wydostać się i dostać z Osiedla Europejskiego. Informacji brak
~Os. Azjatyckie 21-09-2018 12:47
do: ~ (10:00)
Chcieliśta do Ełropy? To Tera siedźta w chałpach Ełropejczyki z osiedla.
~ 21-09-2018 18:57
Czyli znowu bike terror,zostawią syf, wyjeżdżoną i wydeptaną trawę,a taśmy białoczerwone będą w lesie przez rok.Brawo Maja...
~Rowerzyści do rowu! 21-09-2018 19:28
do: ~ (18:57)
TY głupi z urodzenia,czy dopiero teraz zidiociałeś? Co ma Maja do tego syfu?
~misia 22-09-2018 18:33
do: ~ (18:57)
I mnóstwo opakowań po żelach w trawie. Jak jadą to rzucają je gdzie popadnie.
~przemczyk 22-09-2018 12:51
Szkoda, gadać jeżeli chodzi o organizację, pozamykane ulice min. Sudecka. Co za d...l wydał na to zgodę. Nie można się dostać na cmentarz itp. Szkoda słów.
~adi 23-09-2018 7:09
wczoraj trenowali i ogromny minus za zamknięcie głównej drogi w Łomnicy i braku informacji o objazdach(dla nie mieszkańców). Nie można było do domu dojechać, Pan policjant grzecznie powiedział że za 20-30 min droga będzie przejezdna.Masakra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Doczekają się ronda

Wraca pomysł łączenia muzeów

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%