MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Weekend z fotografią już od dziś

Wiadomości: Region
Piątek, 4 lipca 2014, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: Manu
Fot. KPN
Od dzisiaj (4 lipca) do niedzieli (6 lipca) w godzinach od 10.00 do 16.00 w Domku Myśliwskim w Kotle Małego Stawu, w ramach cyklu imprez tematycznych “KPN czyli… Karkonoskie Podróże Naukowe”, rusza weekend z fotografią. Organizatorem wydarzenia jest Karkonoski Park Narodowy. Wstęp wolny.

Imprezy tematyczne odbywać się będą w każdy weekend wakacji.

W tym miesiącu zaplanowano:

- 4-6 lipca - Weekend z fotografią

- 11-13 lipca - Weekend z nietoperzami

- 18-20 lipca – Karkonosze okiem pilota

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wyjazd na operę w Görlitz – bezpłatnie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~foto 5-07-2014 2:43
A na plakacie tradycyjnie zdjęcie Andrzeja Raja, czyli dowód złamania prawa (zdjęcie zrobiono spoza szlaku w strefie ochrony ścisłej!) i wykorzystywania publicznego stanowiska w prywatnych celach. No chyba że pan Raj zaangazowany jest w jakieś ciągłe badania Karkonoskiego torfu, w związku z czym sporą część swojego czasu pracy spędza nad jeziorkami torfowymi na Równi Pod Śnieżką, pstrykając tam swoje liczne zdjęcia dokumentujące zmiany powierzchniowe jeziorek torfowych (zawsze ze Śnieżką w tle). a normalny śmiertelnik nie może sobie wejść i zrobić takie zdjęcie. Wykładowcą też będzie dyrektor parku, bo przecież cała konkurencja została już zniszczona zaporowymi opłatami za zdjęcia. Nie ma to jak monopol i "rodzinne przedsiębiorstwo" za publiczne pieniądze.
~Fototo 5-07-2014 7:41
Popieram poprzednika.Może by w końcu ruszyć te betony,którym się wydaje,że im wszystko wolno. KPN to państwo w państwie,ale jak tośpiewał kiedyś J.Sztuhr-"Nie ma na świecie rury, ktorej nie mozna odetkac".
~zwiedzaczek 5-07-2014 9:47
Nikt nikomu nie broni łamania zasad :) bo przecież zasady sa po to żeby je łamac:) i nie dac sie złapac . Jak chce sie miec nie powtarzalne focie czasami trzeba nagiąc przepisy troszke oby nie niszczyc niczego i nie smiecic . Pan Andrzej ryzykuje na własna odpowiedzialnosc i za pewne jest świadomy konsekwencji , a wiec ludziska pamietajcie jak nie WOLNO to trzeba SZYBKO wchodzic :)
~dd 5-07-2014 12:29
zgadzam sie z - KPN czyli Sowa i przyjaciele. Tylko nagrywać!
~ 5-07-2014 13:51
@Zwiedzaczek: Pan Andrzej ryzykuje bo wie, że nikt mu nic nie może zrobić. A tymczasem innych turystów jego podwładni łapią nawet za zejście paru kroków ze szlaku. Poza tym co to za dyrektor parku, który sam daje zły przykład? Nie oszukujmy się, chodzi tu przede wszystkim o prywatny monopol na zdjęcia z Karkonoszy (na czym nieźle można zarobić), a jego liczne zdjęcia (w tym te ze Śnieżką i jeziorkami torfowiskowymi na pierwszym planie) można znaleźć w licznych albumach wydawanych pod własnym nazwiskiem (wystarczy wpisać w Google "Andrzej Raj" i "Karkonosze").
~turystka 6-07-2014 13:18
A propos robienia zdjęć w Karkonoszach.W piątek rano szłam z rodziną nad Łomniczkę, czerwonym szlakiem i siedziało dwóch takich buraków z KPN w aucie terenowym i zaczepiali turystów pod rozmaitymi bzdurnymi pretekstami.Do kogoś przyczepili sie bo chciał zrobić zdjęcie przydrożnego kamienia z niemieckimi napisami twierdząc,że w parku narodowym nie można robić zdjęć (!). Przy czym poziom kultury pracowników KPN pozostawiał wiele do życzenia.Wygląda na to,że pracownicy parku sami nawet nie znają przepisów bo nigdzie nie jest zakazane robienie sobie pamiątkowych zdjęć przez turystów w Karkonoszach. To wstyd żeby pracownicy parku zachowywali się w ten sposób ,dając jednocześnie świadectwo turystom przybyłym z daleka czy z zagranicy jak traktuje się turystów w Karkonoszach !
~Jan 6-07-2014 22:46
Pracownicy KPN niedługo zabronią oddychać karkonoskim powietrzem, oglądać karkonoskie widoki i nawet myśleć o Karkonoszach. Stopień arogancji tych ludzi przekracza wszelkie dopuszczalne granice. Panoszą się jak by góry były ich, a tymczasem oni są tylko po to żeby służyć społeczeństwu i są opłacani z naszych podatków. Przypomina się niedawna głośna sprawa z zachowaniem pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy zachowywali się agresywnie wobec wycieczki szkolnej. Jak widać długotrwałe odizolowanie od cywilizacji i ludzi bardzo negatywnie odbija się na kulturze tych ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Celadon? Ćwiczenia z obcości w BWA

Kleyff jesienią w Jeleniej Górze

Aukcja dzieł sztuki w BWA

II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
651
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%