MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Weekend Wiedzy z Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 lutego 2020, 9:14
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 10:33
Autor: Manu
Fot. Archiwum Muzeum Karkonoskiego
W sobotę (29.02) o godz. 12.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze rozpocznie się “Sobota z Kustoszem – w samo południe w Muzeum”, na którą obowiązuje bilet wstępu. Dzień później (01.03) o godz. 11.00 odbędzie się “Niedziela w Muzeum”. Wstęp będzie bezpłatny, a zwiedzanie pozostałych wystaw – odpłatne (bilet ulgowy/normalny). W czasie weekendu trwać będzie również “Wyprzedaż Wydawnictw Muzealnych”.

“Sobota z Kustoszem” będzie prezentacją Dziedzictwa Kulturowego Powojennych Osiedleńców na Dolnym Śląsku. Niemal każda dolnośląska rodzina posiada obecnie złożone pochodzenie regionalne. Podczas spotkania przedstawiona zostanie Wielka Wędrówka, która stała się udziałem naszych dziadków i rodziców oraz relikty kultury materialnej towarzyszące przesiedleniom po 1945. Uzupełnieniem ekspozycji będzie opowieść o niematerialnym dziedzictwie kulturowym będącym częścią dziedzictwa współczesnych mieszkańców regionu.

W tę jakże ciekawą historię zabierze nas Antropolog Kultury - Henryk Dumin.

“Niedziela w Muzeum” będzie niedzielą Józefa Gielniaka i jego grafik. Za nami 88. rocznica urodzin tego wybitnego artysty-grafika, przez lata związanego z regionem jeleniogórskim. Przed nami XV Międzynarodowy Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka, do którego już możecie zapisywać się poprzez formularze na naszej stronie internetowej. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić i przypomnieć wszystkim zwiedzającym życie i twórczość artysty oraz technikę linorytu, w której tworzył swoje uznane w świecie dzieła.

O życiu i pracy wiekopomnego artysty opowie Helena Skwarek - asystent Działu Sztuki.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Willa Hauptmanna znów otwarta

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Sobota ze sztuką nowoczesną

Dzień Teatru Publicznego w Norwidzie – inaczej  

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Wraca Sobota z kustoszem

Miedzianka Fest za rok

Śmiechowóz z upominkami

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
974
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%