MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Weekend na drogach Kotliny Jeleniogórskiej

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:28
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2018, 7:08
Autor: 112
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W miniony weekend (25–26.08) policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami, dwóch z zakazami oraz czterech kierowców, którzy na 3 miesiące stracili uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W miniony weekend na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do kilku kolizji. Najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe manewry wyprzedzania oraz zmiany pasa ruchu. Ponadto policjanci zatrzymali trzech kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w Jeleniej Górze, a trzeci w Karpaczu. Badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 0,7 do 2 promili. Tym kierującym za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami wbrew zakazom sądowym. Była to 36-letnia kobieta, która dodatkowo była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku oraz 40-letni mężczyzna, który kierował motorowerem naruszając zakaz sądowy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali czterech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Stracili oni prawa jazdy na 3 miesiące, a dodatkowo każdy otrzymał po 10 punktów karnych.

- Apelujemy o rozsądek na drodze - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Na półkoloniach o bezpiecznych wakacjach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 27-08-2018 15:06
Nie w promilach tylko ilość w wydychanym powietrza te co mają to nie w promilach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działania prewencyjne "Truck & bus"

Znowu próba wyłudzenia pieniędzy od seniorów

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Podgórna zarośnięta!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
107
Tak
49%
Nie
40%
Nie wiem
11%