MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Weekend cudów

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 listopada 2019, 7:00
Aktualizacja: Niedziela, 1 grudnia 2019, 5:56
Autor: WAC
Fot. WAC
Już za tydzień finał tegorocznej edycji „Szlachetnej Paczki”. O tym jak przebiega akcja w regionie jeleniogórskim poinformowała na konferencji prasowej Elżbieta Sobczak z jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Przypomnijmy jeleniogórska uczelnia ekonomiczna w tym roku jest liderem w naszym regionie odbywającej się już po raz XIX. „Szlachetnej Paczki”. Akcję wsparły zarówno miasto Jelenia Góra jak i Powiat Jeleniogórski.

Podjęliśmy to wyzwanie, łącznie pracownicy, studenci i doktoranci naszej uczelni – mówi dziekan filii UE E. Sobczak. - Już w przyszłym tygodniu odbędzie się u nas tzw. weekend cudów. Tu będzie centrum logistyczne, gdzie będziemy gromadzić i pakować paczki, które potem będziemy wozić do potrzebujących rodzin. Mamy ponad 30 wolontariuszy, którzy poszukiwali rodziny potrzebujące pomocy, jeździli do nich, spotykali się i rozmawiali, dokładnie zapisali ich potrzeby. Zaangażowani w tą akcję są wszyscy z całej filii. Wybraliśmy też jedną rodzinę, dla której zrobimy paczki.

Honorowy patronat nad jeleniogórską odsłoną „Szlachetnej Paczki” objęła posłanka Zofia Czernow, która apeluje o włączenie się w akcję

W jeleniogórskiej bazie "Szlachetnej Paczki" znajduje się około 70 rodzin czekających na pomoc - mówi Z. Czernow. - W tej chwili brakuje jeszcze około 30 darczyńców. Chciałabym zaapelować do wszystkich jeleniogórzan, do zakładów pracy, do ludzi dobrej woli, aby otworzyli swoje serca, aby pomogli zabezpieczyć wszystkie potrzeby ludzi najbardziej potrzebujących. To wszystko dzieje się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową „Szlachetniej Paczki” w regionie jeleniogórskim. Tam można znaleźć rodziny potrzebujące. Tam jest dokładnie wskazane czego te rodziny potrzebują. Cała akcja jest bardzo przejrzysta, wszystko jest sprawdzone. Darczyńcą może być osoba fizyczna, grupy osób, zakłady pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Większość za zmianą

Przed nami finał WOŚP

Seniorzy z tabletami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jan 30-11-2019 11:41
A może by tak zacząć budować mieszkania dla tych rodzin...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięte szlaki w Strużnicy

Śliskie Karkonosze

Prezent od Szyszaka

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Używki w kulturze

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
231
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%