MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Weekend bez korków w centrum miasta?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 listopada 2007, 12:53
Aktualizacja: 13:17
Autor: carioca
Konstrukcja nowej sygnalizacji już stoi.
Fot. Angela
Drogowcy przesunęli kontynuację robót przy montażu nowej sygnalizacji świetlnej. Nie chcą zakłócać ruchu z powodu przypadającego w piątek Dnia Zadusznego. Jednak jazdę utrudniają trudne warunki: jest ślisko i dochodzi do kolizji.

Przez ponad pół godziny był zablokowany jeden pas ruchu przy pawilonie Plus, gdzie zderzyły się samochody. Jeden z nich uniemożliwiał płynne przejechanie przez ten fragment ulicy Wolności.

Blisko stąd do placów Niepodległości i kard. Wyszyńskiego. Tam od września trwają prace montażu nowoczesnej sygnalizacji świetlnej. Jest tak na pięciu strategicznych skrzyżowaniach w mieście. – Ekipy są prawie na półmetku – usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. – Postawiono już nowe konstrukcje sygnalizacji, ale nie ma jeszcze komór ze światłami. Kiedy zostaną zainstalowane, trzeba będzie podłączyć wszystko do sterowników.

Instalacja nowości, które będą kierowały ruchem za pomocą specjalnych kamer rejestrujących natężenie ruchu (czyli wideodetekcji), potrwa jeszcze kilkadziesiąt dni.

Przez najbliższe trzy kierowcy nie będą jednak narzekać na korki, bo roboty wstrzymano do poniedziałku ze względu na przedłużony, świąteczny weekend. Nie będą kontynuowane także roboty w ciągu al. Jana Pawła II. Tam drogowcom skutecznie utrudnia działania pogoda. Padający deszcz może uniemożliwić położenie nowej nawierzchni jezdni estakady.
Roboty drogowe w centrum Jeleniej Góry mają zakończyć się przed 1 grudnia.

Korków nie da się jadnak uniknąć, a wstrzymanie prac pozwoli jedynie na w miarę płynny, choć powolny ruch w śródmieściu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie bądźmy obojętni

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

Świętują Niepodległość

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~TaGo 2-11-2007 13:01
Redakcja chyba sie pospieszyla z tym artykulem, bo to co sie dzisiaj dzieje na ulicach centrum to jeden wielki korek ;)
~gość 2-11-2007 14:31
kilkadziesiąt dni??? masakra to może być nawet pół roku :(
~misio 2-11-2007 16:27
Panowie faktycznie nie ryją na ulicach przy tych światłach. Ograniczyli się do zakładania sygnalizatorów świetlnych na Matejki/Wojska Polskiego. Swoją drogą to wygląda to całkiem obiecująco. Nie mogę się już doczekać aż zacznie to działać. Ciekawy czy faktycznie wybawi nas to od korków? OBY! Czego sobie i Wam życzę.
~rymcycymcy_ocenzurowany 2-11-2007 23:47
Nie jest prawdą, że były korki. Ruch był powolny, ale płynny. Dokładnie jak napisano w tym artykule. Cieszę się, że otrzymałem tak wyczerpyjącą informację o budowie tego nowoczesnego systemu sygnalizacyjnego. PS: Czy można już prosić o odblokowanie mojego nicka ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na stadionie już jasno

Święto Niepodległej w Jeleniej Górze

Studium na początek

Oszust pod kluczem

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
784
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%