MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Weekend bez korków w centrum miasta?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 listopada 2007, 12:53
Aktualizacja: 13:17
Autor: carioca
Konstrukcja nowej sygnalizacji już stoi.
Fot. Angela
Drogowcy przesunęli kontynuację robót przy montażu nowej sygnalizacji świetlnej. Nie chcą zakłócać ruchu z powodu przypadającego w piątek Dnia Zadusznego. Jednak jazdę utrudniają trudne warunki: jest ślisko i dochodzi do kolizji.

Przez ponad pół godziny był zablokowany jeden pas ruchu przy pawilonie Plus, gdzie zderzyły się samochody. Jeden z nich uniemożliwiał płynne przejechanie przez ten fragment ulicy Wolności.

Blisko stąd do placów Niepodległości i kard. Wyszyńskiego. Tam od września trwają prace montażu nowoczesnej sygnalizacji świetlnej. Jest tak na pięciu strategicznych skrzyżowaniach w mieście. – Ekipy są prawie na półmetku – usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. – Postawiono już nowe konstrukcje sygnalizacji, ale nie ma jeszcze komór ze światłami. Kiedy zostaną zainstalowane, trzeba będzie podłączyć wszystko do sterowników.

Instalacja nowości, które będą kierowały ruchem za pomocą specjalnych kamer rejestrujących natężenie ruchu (czyli wideodetekcji), potrwa jeszcze kilkadziesiąt dni.

Przez najbliższe trzy kierowcy nie będą jednak narzekać na korki, bo roboty wstrzymano do poniedziałku ze względu na przedłużony, świąteczny weekend. Nie będą kontynuowane także roboty w ciągu al. Jana Pawła II. Tam drogowcom skutecznie utrudnia działania pogoda. Padający deszcz może uniemożliwić położenie nowej nawierzchni jezdni estakady.
Roboty drogowe w centrum Jeleniej Góry mają zakończyć się przed 1 grudnia.

Korków nie da się jadnak uniknąć, a wstrzymanie prac pozwoli jedynie na w miarę płynny, choć powolny ruch w śródmieściu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koniec remontu tunelu

Trwa "Davos" w Karpaczu

Doczekają się ronda

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~TaGo 2-11-2007 13:01
Redakcja chyba sie pospieszyla z tym artykulem, bo to co sie dzisiaj dzieje na ulicach centrum to jeden wielki korek ;)
~gość 2-11-2007 14:31
kilkadziesiąt dni??? masakra to może być nawet pół roku :(
~misio 2-11-2007 16:27
Panowie faktycznie nie ryją na ulicach przy tych światłach. Ograniczyli się do zakładania sygnalizatorów świetlnych na Matejki/Wojska Polskiego. Swoją drogą to wygląda to całkiem obiecująco. Nie mogę się już doczekać aż zacznie to działać. Ciekawy czy faktycznie wybawi nas to od korków? OBY! Czego sobie i Wam życzę.
~rymcycymcy_ocenzurowany 2-11-2007 23:47
Nie jest prawdą, że były korki. Ruch był powolny, ale płynny. Dokładnie jak napisano w tym artykule. Cieszę się, że otrzymałem tak wyczerpyjącą informację o budowie tego nowoczesnego systemu sygnalizacyjnego. PS: Czy można już prosić o odblokowanie mojego nicka ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Świętowali złote gody

Manewry medyczne

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%