MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Wędrująca informacja turystyczna

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 lipca 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kto chce szukać porady lub zasięgnąć wieści o imprezach i propozycjach miasta, na próżno będzie pukał do Baszty Grodzkiej. Informacja turystyczna i kulturalna zmieniła siedzibę i przeprowadziła się do gmachu Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej. Basztę upatrzyli sobie… posłowie.

– Jest tu o wiele przestronniej i nowocześniej – powiedziała nam Barbara Różycka-Jaskólska, szefowa IT. Turyści i zainteresowani działaniem placówki powoli oswajają się z nową siedzibą. Jej plusem jest położenie tuż obok największej biblioteki w mieście i przy jednym z głównych traktów centrum.

Tymczasem przy Baszcie Grodzkiej wciąż tkwią jeszcze szyldy informujące, że IT jest właśnie tam. – Nasz pracownik informuje gości o przeprowadzce. Czekamy też na Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który wykona nowe znaki do systemu informacji miejskiej – mówi B. Różycka-Jaskulska. Póki co wszystkie one prowadzą turystów właśnie na ul. Grodzką. O wymianie znaków przed przeprowadzką nie pomyślano.

– Zatoczyłam koło przez ponad 30 lat pracy – usłyszeliśmy od szefowej IT. Mało kto już pamięta, że jeleniogórska informacja – jeszcze za wojewódzkich czasów – mieściła się w pawiloniku celowo na jej potrzeby zbudowanym, za przystankiem przy ówczesnej al. 15 Grudnia (dziś Bankowa). Obecnie w budynku jest smażalnia kurczaków.

Jeleniogórska informacja turystyczna nigdzie nie „zagrzała” miejsca na długo. Miała swoją siedzibę przy ul. 1 Maja na rogu Klonowica, a stamtąd została przeniesiona przed kilku laty do Baszty Grodzkiej. A co w opuszczonych pomieszczeniach będzie teraz? – Rzuciłam pomysł, aby pomyślano o muzeum miejskim, ale nikt go nie podchwycił – mówi B. Różycka-Jaskólska. Lokalem zainteresowani są parlamentarzyści, którzy widzą w nim swoje biura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowa siedziba

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Wracają pociągi na kolejną trasę

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 17-07-2008 11:28
...~Baszta jest dobra...ale dla DUCHOW !!.~Wiadomo,ze taki duch tylko STRASZYC potrafi.~Chcialabym tych,co NIC nie wiedza poinformowac: ~Jelonkowicze ..w tym biurze Informacji Turystycznej mozna otrzymac tz. Biuletyn Informacyjny,a w ktorym to znajdziecie WSZYSTKO o planowanych imprezach w naszym powiecie.
~Sendomir 17-07-2008 13:32
Przepraszam za słowo, ale lokalizacja it - idiotyczna. Informacja turystyczna powinna być na Placu Ratuszowym np. w tzw. siedmiu domach, to tutaj przede wszystkim trafiają turyści! Takie rozwiązanie zastosowano np. w Zamościu, pod schodami słynnego ratusza duże, nowoczesne pomieszczenie informacji turystycznej, a obok siedziba straży miejskiej, która pilnuje porządku w Rynku. W naszym "turystycznym" mieście it "ukryta", ale jest plus podczas poczukiwań nowej siedziby it, turyści zwiedzą większą część miasta :-)
~misio 17-07-2008 20:57
Sendomir ma rację. Wymarzonym miejscem dla IT albo dla TI jak kto woli, byłaby siedziba BWA.
~x 17-07-2008 22:40
ciekawe za ile sprzedadza ta piekna baszte? - cwaniaki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Co nowego w Gryfowie?

Porównaj ceny z Jelonką.com

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
630
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%