MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

"Wędrówki po Gorcach i Pieninach" - prelekcja Piotra Norko

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 9 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:54
Autor: DZ
Fot. DZ
W Muzeum Przyrodniczym w cieplickim Parku Zdrojowym odbyła się kolejna prelekcja ilustrowana przeźroczami. Była to pierwsza prelekcja w nowym roku, a poprowadził ją Piotr Norko, który obecnie jest jednym z przewodników sudeckich.

Tematem prezentacji były „Wędrówki po Gorcach i Pieninach”, którym to mięliśmy okazję przyjrzeć się nieco bliżej dzięki licznym fotografiom zrobionym przez Pana Piotra. Zdjęcia zostały przedstawione w postaci slajdów natomiast do ich wyświetlania użyto techniki diaporamy ( czyli wzajemnego nakładania się i przenikania dwóch różnych fotografii ). W czasie prelekcji można było zobaczyć wiele unikalnych i niepowtarzalnych zdjęć przedstawiających nie tylko piękno Gorców oraz Pienin ale również tamtejsze gatunki zwierząt, roślin oraz samych mieszkańców. Dla osób oglądających istotną rzeczą było przede wszystkim poznanie tamtejszego folkloru. Największy jednak podziw budziły doskonałe ujęcia martwej natury, zwłaszcza że były to miejsca do których nie każdy byłby w stanie dotrzeć lub po prostu je odnaleźć.

Bardzo istotną rzeczą była odpowiednio dobrana muzyka, która towarzyszyła uczestnikom przez cały czas trwania prelekcji.
Należałoby również wspomnieć o tym iż Piotr Norko oprócz tego, że jest zawodowym przewodnikiem posiada obszerny zakres wiedzy na temat prezentowanych przez siebie materiałów. Wiedza ta jest związana nie tylko z odwiedzanymi terenami ale także z samym folklorem poszczególnych miejsc tzn. stylem życia tamtejszych mieszkańców oraz ludowymi opowieściami i przesądami. Niektóre z prezentowanych fotografii były robione w czasie obchodzonych tam uroczystości oraz świąt. Swoją wiedzą na ten temat Pan Piotr dzielił się ze przybyłymi na spotkanie miłośnikami przyrody komentując każde ze swoich zdjęć oraz odpowiadając na pytania zgromadzonych widzów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Rems 30-01-2007 19:31
I na takie "coś" opłacało się tworzyć informację na stronie Jelonki? Przecież to śmiechu warte. Taki przewodnik jak prelegent.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Nabór do "Planety Uśmiechu"

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Finał remontów wiaduktów na A4

Wypadek w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
798
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%