MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wędrówki Jelonki.com: ze Staniszowa na Witoszę

Wiadomości: Region
Wtorek, 8 sierpnia 2017, 8:11
Aktualizacja: Środa, 9 sierpnia 2017, 7:54
Autor: MT
Fot. MT
Tym razem proponujemy lekką i przyjemną wycieczkę z całą rodziną – od maluszków po seniorów. Startujemy w Staniszowie. Celem jest Witosza.

Z parkingu przy Pałacu na Wodzie wychodzimy w kierunku góry Witosza, ale zanim się tam udamy, skręcamy w lewo. Początkowo idziemy asfaltową drogą pod górę (w połowie drogi asfalt się kończy) - w odległości ok 500 m natrafiamy na bardzo ciekawe skałki, na które można wejść, ale niestety cały widok zasłaniają drzewa.
Następnie wracamy do skrzyżowania i idziemy w górę. Na końcu drogi (ok.300 m) trafiamy na bramę wjazdową na prywatną posesję, lecz skręcając w lewo, w odległości 100 m, natrafiamy na rzeźbę mnicha myślącego z wyrytym symbolem lisa.

Potem wracamy do głównej drogi i możemy podejść lub podjechać pod górę Witosza. My podjechaliśmy - samochód można zostawić po prawej stronie przy kościele – akurat natknęliśmy się na festyn , wiec musieliśmy chwile szukać miejsca postojowego.

Wejście na górę jest strome - sporo po schodach, lecz idzie się szybko, a widoki warte obejrzenia. Choć by można wyciąć część drzew po prawej i lewej stronie, wtedy widok byłby o wiele atrakcyjniejszy. Udanej wycieczki!

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jkhkhkjhk 8-08-2017 8:34
Góra Witosza Góra Bismarka
~xx 8-08-2017 9:39
Pamiętajcie że trasa na tą górę jest zupełnie nieoznakowana,zanim tam traficie z głównej ulicy to trzeba się kilku rolników zapytać i błądzić.Ale to już norma w Polsce.
~PJ 8-08-2017 10:04
do ~XX Na Witoszę prowadzi szlak żółty nie ma problemów ze znalezieniem go. Nie pisz bzdur bo to fajne miejsce a ty zniechęcasz do wycieczek
~ 8-08-2017 16:51
Oznakowana, oznakowana!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Podgórna jest nadal zarośnięta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
5
Tak
60%
Nie
20%
Nie wiem
20%