MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

We wtorek kolejna sesja Rady Miejskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 lutego 2016, 20:02
Aktualizacja: Wtorek, 23 lutego 2016, 7:55
Autor: Przemek Kaczałko
XXIV sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry już jutro (wtorek, 23.02). Po burzliwych dyskusjach na temat nowych taryf "Wodnika" radni zajmą się sprawami organizacyjnymi dotyczącymi przedszkoli i szkół oraz projektem uchwały ws. utworzenia Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Początek obrad zaplanowano na godz. 9:00.

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
2. Powołanie sekretarza obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Prezydenta Miasta Jeleniej Góry o pracy między sesjami.
5. Projekt uchwały w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Jelenia Góra, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.
6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jelenia Góra, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem oraz dokumentów do ich potwierdzenia.
7. Projekt uchwały w sprawie ustalenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jelenia Góra, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem oraz dokumentów do ich potwierdzenia.
8. Projekt uchwały w sprawie utworzenia z dniem 1 września 2016 r. Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Jeleniej Górze.
9. Projekt uchwały w sprawie określenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Jelenia Góra oraz ustalenia wysokości opiat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym czas ustalony przez organ prowadzący na zapewnienie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.
10. Sprawy różne: przyjęcie do protokołu sprawozdań z działalności komisji stałych w 2015 r.,
11. Interpelacje, zapytania i wnioski.
12. Zakończenie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

KOD czeka na prezydenta Dudę

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Uratowali człowieka

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 22-02-2016 21:23
Niebywałe tematy dla przeciętnego jeleniogórzanina !!!!!!!!!!!!!
~ 22-02-2016 22:56
Utworzenie brzmi lepiej niż LIKWIDACJA prawda?...
~Co to jest 23-02-2016 8:33
Wyjątkowo "utalentowanych" mamy radnych. Uchwalają jedno a prezes Wodnika robi co chce. Na dodatek skrytykował radnych wytykając im niekompetencje. Ciekawe co dalej? Sprawa się rozwieje czy prezes wyleci na bruk?
~lewosławny 23-02-2016 10:12
Gorączka anty Wałęsowska trwa .Czy CI co weszli na wyzyny ,zostali prezesikami,prezydecikami wspomną słowem o Wałęsie? Na plecach robotnikow wdrapali się na piedestaly i ciemiężą lud pracujący. nie wyleci za dużo wie!!
~jeżozwierz1 23-02-2016 10:17
Czasem łatwiej obywatelowi przyjąć "na klatę" informację o rzekomej niekompetencji radnych, niż łyknąć pozorną wszechwiedzę urzędnika i cwaniacką koalicję ze spółką, w której większość udziałów jest po stronie Miasta Jelenia Góra.
~Żądanie wyborcy 23-02-2016 10:33
Żądam, by na tej sesji radni zajęli stanowisko w sprawie rozdziału wojewódzkich pieniędzy na inwestycje komunikacyjne. Żądam potępienia Sejmiku Dolnośląskiego za przekazanie prawie wszystkich pieniędzy na inwestycje drogowe i kolejowe tylko wokół Wrocławia. Może nasza Rada nie zachowa się tchórzliwie?
~phiphi 23-02-2016 20:02
Ale mamy sprytnego prezydenta ,wcześniej mówił likwidacja M.D.K ,jeszcze wczoraj połączenie z MOS a już dzisiaj jak zezłościł mieszkańców t o-staje się TWÓRCĄ i mówi o utworzeniu placówki pozaszkolnej,.TYLKO ciekawe czemu akurat na terenie szkół. Takie piękne miasto zasługuje na prawdziwego prezydenta. Wyborco coś miastu mojemu uczynił !!!???.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Syn księżnej Daisy w warszawskim wieżowcu

Nie żyje Urszula Broll

Hubert Papaj nowym prezesem KARR–u

Brak kworum – brak sesji

Turniej e–sportowy w Piechowicach

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
7
Tak
57%
Nie
43%
Nie wiem
0%