MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

We Wszystkich Świętych na drogach spokojnie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 listopada 2016, 10:22
Aktualizacja: Czwartek, 3 listopada 2016, 8:41
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wzmożony ruch pojazdów na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze i ulic prowadzących do niej powodował utrudnienia w ruchu, ale były one krótkotrwałe i pojawiały się najczęściej w momencie gdy autobus MZK zatrzymywał się na przystanku.

Wczoraj (1.11) z bezpłatnej komunikacji MZK skorzystało bardzo wielu mieszkańców. Na pewno pozostawienie samochodu i skorzystanie z usług tego przewoźnika sprawił, że były mniej zakorkowane, niż w poprzednich latach.

Na drogach wokół cmentarzy było bardzo spokojnie i nie doszło do żadnej kolizji. Jednak, jak zaznaczył naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze podinsp. Maciej Dyjach, w dniach od 28 października do dzisiaj odnotowano w regionie 24 kolizje i zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców.

Kilka interwencji przy jeleniogórskich cmentarzach mieli miejscy strażnicy. Rzecznik prasowy SM w Jeleniej Górze Artur Wilimek powiedział, że na ulicy Mickiewicza nieznany sprawca przeciął opony w jednym z samochodów. Wilimek dodał, że samochód stał zaparkowany prawidłowo i nie utrudniał ruchu żadnemu innemu pojazdowi, sprawą zajęła się policja. Strażnicy miejscy musieli także interweniować na terenie cmentarzy, gdyż odbierali zgłoszenia o zakłócaniu ładu i porządku. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej osób żebrzących i wyłudzających pieniądze. Artur Wilimek przyznał, że oprócz tych kilku przypadków służba wokół jak i na cmentarzach przebiegła spokojnie.

Dzisiaj są Zaduszki i kolejny dzień odwiedzin na grobach. Przypominamy, że rozkład jazdy autobusów linii MZK odbywa się jak w dzień powszedni, a za podróż musimy już zapłacić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Odpust na szczycie

Adam Małysz wspiera ratowanie skoczni w Harrachovie  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ff 2-11-2016 10:39
Te przystanki kolo starego cmentarza to jakaś pomyłka. Autobus staje, a za nim sznur samochodów. Czy tak trudno zbudować zatoczki w XXI wieku? Potrzeba jakiejś tragedii?
~leo 2-11-2016 11:10
Zatoczki dla autobusów to wymysł z poprzedniej epoki. W normalnych krajach autobusy nie są spychane do zatoczek i zmuszane do proszenia się o umożliwienie właczenia się do ruchu.
~ 2-11-2016 13:13
dlaczego postawiono pachołki zakazujące wjazdu od strony miasta na parking koło starego cmentarza , a potem aby wyjechać w stronę nowego cmentarza trzeba jechac w strone miasta ? co to za pomysły ? co roku policja kierowała ruchem i bylo to sprawne a teraz policjanci stali sobie z boku z założonymi rekoma , dobrze że było ciepło to nie zmarzli !
~x 2-11-2016 16:26
Kto miał spokojnie ten miał.na przykład Na W.Pola sarna facetowi wyskoczyła i przód auta rozwalony.Brakuje żeby jeszcze niedźwiedzie będą biegały po tym dzikim "mieście".
~g 2-11-2016 22:45
Tu niby spokojnie, a w Radoniowie wypadek- coś im chyba umknęło...
~ja 3-11-2016 8:45
Zdjęcia z,,ste!
~Samanta 3-11-2016 8:46
Ja spędziłam ten dzień na odwiedzinach znajomych . Jezdziłam moją BMW po koleżankach. U każdej trochę wypiłam . U ostatniej już mnie trochę ścieło więc postanowiłam jechać do domu . W domu jeszcze kilka drinków i spać . Miło spędzony wolny dzień od pracy .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu

Akcja Segregacja

Odbudują zbiorniki

Gdzie wymienią oświetlenie?

Rusza budowa kanalizacji deszczowej

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
490
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%