MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

We wrześniu Jimi Hendrix symfonicznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 czerwca 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Fot. ....
W czterdziestą rocznicę śmierci Jimiego Hendrixa, ikony rocka, w Jeleniej Górze i we Wrocławiu zabrzmią jego utwory w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Urząd marszałkowski przeznaczył na dwa koncerty 80 tys. zł.

Koncerty odbędą się na początku września br., w Jeleniej Górze najprawdopodobniej dziesiątego, a we Wrocławiu – jedenastego. – W minionym roku zaczęliśmy rozmawiać z Leszkiem Cichońskim, który co roku organizuje bicie gitarowego rekordu Guinnessa, żeby w związku z 40 rocznicą śmierci Jimiego Henrixa, zrobić koncert symfoniczny z jego utworów – mówi Jerzy Łużniak, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

To będą dwa koncerty na Dolnym Śląsku. Jeden z nich odbędzie się we Wrocławiu w sali koncertowej Polskiego Radia razem z nagraniem. W Jeleniej Górze trwają rozmowy na temat miejsca koncertu: rozważany jest rynek lub plac przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Zabrzmią, między innymi, hity z repertuaru muzyka: „Hey Joe", „Foxey Lady” czy „Voodoo Child”. W zamierzeniu będzie to koncert dostępny dla wszystkich, by mogła uczestniczyć w nim jak największa grupa mieszkańców Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej, a przede wszystkim młodych ludzi. – Ponadto chcemy pokazać, że nasza jeleniogórska orkiestra symfoniczna samorządu województwa dolnośląskiego jest jedną z lepszych orkiestr i potrafi zagrać wszystko – dodaje Jerzy Łużniak.

Kwota przyznana Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze będzie przeznaczona na przygotowanie partytury, wynagrodzenie dla orkiestry i zespołu, w którym zagra Leszek Cichoński. Całość poprowadzi Jerzy Kosek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szklane orzeźwienie

Wystartował Art–Skwer

Giną woreczki na psie odchody

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~fan muzyki 30-06-2010 16:55
Widzicie Łużniak jak chce to też potrafi cos załatwić
teessi 30-06-2010 18:24
Najlepiej byłoby po prostu w Kościele, bo tam dużo miejsca i można przysiąść. A na koniec mogliby zagrać nawet jakieś kantyczki, albo Hymn do Ducha Świętego, aby i ksiądz był zadowolony, jeżeli by na to pozwolił.
~GeHa 1-07-2010 7:00
A będzie "Litlle Wing"?
~do GeHa 1-07-2010 13:03
Jak już chcesz być uważany za znawcę Hendrixa, to nie rób błędu w tytule "Little Wing":)
~GeHa 3-07-2010 20:57
Nie chcę być! Sorry! Literówka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Do parku narodowego z psami czy bez?

Co z tym SOR–em?

Kto dyrektorem teatru?

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
912
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%