MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Wczasy seniorów na półmetku

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:32
Aktualizacja: 13:52
Autor: Org
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów od wielu lat organizuje co najmniej kilkanaście wyjazdów na wczasy dla swoich członków i sympatyków. W roku bieżącym zorganizowano już 6 turnusów w miejscowościach nadmorskich, w każdym z nich uczestniczyło 50 osób.

- Jako, że akcja jest prowadzona od lat, to też i ceny, jakie udaje się nam wynegocjować i to w sezonie turystycznym, są bardzo atrakcyjne. Cena dwutygodniowego pobytu to koszt ok.1200zł, w który wliczony jest już także dojazd w obie strony oraz dodatkowe atrakcje, jakie zagwarantowane są na miejscu pobytu – mówi Stanisław Dziedzic, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Dla przykładu jedną z proponowanych miejscowości jest Pogorzelica.
- Tu Ośrodek „Albatros” zachwyca wspaniałym położeniem, przemiłą obsługą i dobrym wyżywieniem – twierdzą uczestnicy. - Dwuosobowe pokoje mają na wyposażeniu leżaki i parawany, czajniki, talerzyki i kubeczki. Powietrze przesycone zapachem sosnowego lasu. Plaża tuż, tuż. Na terenie natomiast kompleksu „Sandra SPA” można podziwiać pawie, strusie i bażanty. Spacery do Niechorza, wejście na latarnię, przechadzka promenadą, zwiedzanie parku miniatur, dinozaurów czy muzeum rybołówstwa jest w zasięgu ręki – dodają.

Ci, którzy chcą przywołać wspomnienia lat minionych, jadą do Rewala.
- Tenis stołowy, czy spacery po plaży z kijkami do nordick walkingu i bez, zmuszają do wysiłku fizycznego, a gra w brydża, szachy czy warcaby – umysłowego. Zorganizowano dwa wieczorki taneczne, w których przy pięknie zastawionych stołach, dobrej muzyce bawiono się do rana. Dzięki stworzeniu wspaniałej atmosfery parkiet był ciągle pełny a śpiewy grupowe i szczere wybuchy śmiechu, potwierdzały, że wszyscy dobrze się bawili. Zorganizowano też spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i śpiewem, co sprzyjało nawiązaniu sympatycznych rozmów i dzielenia się wrażeniami – wymieniają kolejni uczestnicy.

W czasie całodziennej grupowej wycieczki do Świnoujścia, uczestnicy mogli popłynąć w rejsie promem i poznać miasta trzech wysp. Szkolenie w Forcie Gerharda zakończyło się pasowaniem uczestników na doborowych kanonierów, a wystrzał armatni zasygnalizował powrót do rzeczywistości. Scenariusz pobytu w innych kurortach jest podobny.

Jeśli seniorzy potrzebują odprężenia, relaksu i zabawy, to wszystko znajdą na wczasach organizowanych przez Związek – dodaje Zofia Opacka – Członek Zarządu PZERiI oraz uczestnik pobytu na wczasach w Pogorzelicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z dużą ilością nakrętek?

Ktoś znów zastawił cały chodnik

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~emerytka 8-07-2013 16:29
Jak Pan Dziedzic za coś się weźmie, to wszystko ma ręce i nogi, już na pojechało prawie 4.000 osób - dziękujemy
~ 9-02-2018 18:56
do: ~emerytka (16:29)
Brawo Stachu!
~emerytka 2~ 8-07-2013 21:22
A ja po 35 latach pracy mam 800 zł emerytury i jadę na Rodos (Rodzinne ogródki działkowe oklice Sobieszowa)
~ 9-07-2013 11:41
DOLNOŚLĄZAK. Kiedyś, nieopatrznie znalazłem się w grupie urlopowiczów spod znaku PZERiI. Już w drugim dniu wypoczynku i przebywania w tym zacnym gronie stwierdziłem, że mogę pisać doktorat z geriatrii.
~ 9-07-2013 11:58
Cd. z 11:41. Błędem jest organizowanie wszelakich imprez i zajęć tylko dla seniorów 60+. To prawda, że ich sprawność ruchowa, intelektualna oraz wrażliwość na zdarzenia bywa różna. Przez młodych przeważnie postrzegani są jako stetryczałe, wiecznie utyskujące, zgredy. Jeśli jednak chcemy mieć - w miarę - sprawne społeczeństwo powinno się unikać wyalienowania seniorów, poprzez organizowanie wyłącznie dla nich wszelkich imprez itp.itd. Ja hołduję zasadzie: "Wesołe jest życie staruszka".
~Senior 23-05-2014 17:02
Tylko aby zapisać się na wczasy, to trzeba cudu W lutym już nie było miejsc.Czas w dobie internetu aby informacje były zamieszczane na stronie internetowej na bieżąco, a nie po fakcie. nie każdy codziennie będzie wydzwaniał, lub biegał do biura.Dotyczy to również zebrań. Będę się przyglądał jak funkcjonuje w/m biuro.
~rena 23-07-2014 12:40
Zgadzam sie w pełni z" Seniorem".Trzeba z zywymi naprzód iść.
~renad@wp.pl 24-09-2014 14:56
Wrocilam z turnusu rehabilitacyjnego w Jaroslawcu / 29.08-12.09.2014.organizacja turnusu super.Posilki bardzo smaczne,obfite,urozmaicone ,o stalych godzinach.Zabiegi rehahbilitacyjne w liczbie pieciu dziennie plus gimnastyka bez opoznien.Zorganizowany czas po obiedzie/ zajecia komputrerowe,kosmetyczne,wycieczki z prznewodnikiem/ i wieczorem/ wieczorki taneczne i ogniska /. Calosc " na medal "
~renad@wp.pl 24-09-2014 15:03
Cd.Warunki lokalowe ok.Jedyny mankament to brak bezposredniego dostepu do morza i plazy / ze wzgledu na podmywanie nabrzeza przez morkie fale ,morze od ladu dzieli pas kamienno-betonowych blokow/.Plaża od osrodka oddalona o okolo 500 m.Wypoczynek bardzo udany.
~Maryśka 10-01-2018 19:38
Strony internetowe nie działają, nie można się niczego dowiedzieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Warsztaty dziennikarskie z Ryszardem Bizoniem

Zawyją syreny

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
656
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%