Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Ważne zwycięstwo naszych juniorek

Czwartek, 3 lutego 2011, 16:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:40
W rozgrywkach juniorek starszych Dolnośląskiego Związku Koszykówki Karkonosze Jelenia Góra pokonały sąsiadującą w tabeli ekipę MKS–u MOS–u Wrocław 65:61.

Cały mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Po pierwszej, przegranej kwarcie (12:17), w drugiej jeleniogórzanki nieco odrobiły straty, a na przerwę schodziły przy stanie 26:29. Trzecia odsłona to już wyraźna przewaga gospodyń, które wyszły na prowadzenie, wygrywając tą część gry różnicą dziesięciu punktów. W ich składzie wystąpiły m.in.: Podgajna, Szczęśniak i Pawlukiewicz, zawodniczki znane z seniorskiego zespołu Karkonoszy walczącego w I-lidze. W ostatniej kwarcie wrocławianki nie podłamały się utratą prowadzenia i do końca walczyły o wygraną, mimo ambitnej gry i wysokiej skuteczności, nie zdołały już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, ulegając nieznacznie w Jeleniej Górze miejscowym 61:65.

W klasyfikacji najlepszych strzelczyń prowadzi wrocławianka Aleksandra Łata (231 pkt.). W czołowej trójce ze sporą stratą plasują się jeleniogórzanki: Podgajna (145 pkt.) oraz Pawlukiewicz (123 pkt.). Po zwycięstwie z wrocławską ekipą Karkonosze są na trzeciej pozycji w tabeli tracą trzy „oczka” do prowadzącego MKS-u Polkowice.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - MKS MOS Wrocław 65:61 (12:17, 14:12, 17:7, 22:25)

Karkonosze: Pawlukiewicz (21), Podgajna (16), Szczęśniak (13), Rososińska (11), Wójtowicz (2), Kijowska (2), Borek, Łopatka

MKS: Łata (31), Bączkowska (16), Włodarczyk (6), Danielik (3), Pijanowska (3), Orman (2), Gacek, Iwanicka