Zalogowanych: 13

II-liga koszykarek: Ważne zwycięstwo koszykarek Karkonoszy

Sobota, 3 listopada 2012, 19:37
Aktualizacja: Niedziela, 4 listopada 2012, 18:13
W zaległym spotkaniu II–ligi koszykarek MKS MOS Karkonosze pokonał MUKS Poznań 61:55 i awansował na drugą pozycję w tabeli.

Double-double Pauliny Podgajnej (23 pkt, 11 zbiórek) oraz Jastiny Kosalewicz (11 pkt., 12 zb.) przyczyniło się do bardzo ważnego zwycięstwa koszykarek Karkonoszy w kontekście walki o powrót do I-ligi. Ekipa MUKS-u Poznań, która w zeszłym sezonie występowała w żeńskiej ektraklasie pokazała się z dobrej strony, wielkopolanki były wybiegane, lepiej wyszkolone technicznie, ale to podopieczne trenera Gadzimskiego wyszły z tej batalii zwycięsko. Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które prowadziły 7:2, ale kilka minut później było już 8:8. W drugiej kwarcie jeleniogórzanki co chwilę musiały gonić wynik, kiedy to rywalki odskakiwały na 5-6 punktów, ale za każdym razem ta sztuka udawała się i do przerwy na tablicy wyników widniał remis 24:24.

W przerwie meczu Stanisław Ogrodowczak wręczył nagrody ufundowane przez hotel Gołębiewski (kosz ze słodkościami oraz karnet na basen) oraz upominki od MKS-u MOS Karkonoszy dla kibiców najlepiej wykonujących rzuty osobiste.

Po zmianie stron Karkonosze wypracowąły sobie 4-punktowe prowadzenie (33:29), ale kolejnych 6 "oczek" padło łupem MUKS-u. Gdy wydawało się, że po 30 minutach nieznacznie będą prowadziły przyjezdne Paradowska równo z syreną trafiła za 3 pkt. wyprowadzając swój zespół na ponowne prowadzenie 41:39. Czwarta kwarta przebiegała już pod dyktando miejscowych, przy stanie 54:41 wydawało się, że jest juz po emocjach, ale poznanianki ambitnie walczyły do ostatnich minut i zdołały nawet zmniejszyć stratę do 6 punktów. Ostatecznie MKS MOS Karkonosze pokonał MUKS Poznań 61:55 i jest to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu jeleniogórzanek.

W niedzielę 4. listopada o godz. 16:00 jeleniogórzanki podejmą w hali SP 10 przy ul. Morcinka Maximusa Kąty Wrocławskie.

Po meczu powiedzieli:

Jerzy Gadzimski (trener MKS-u): - To nie był łatwy mecz, tego się spodziewaliśmy. MUKS ma dobre szkolenie, dziewczyny są przygotowane, walczyły dobrze w obronie, nam to nie wychodziło przez dwie kwarty. Zmieniliśmy obronę z każdy swojego na strefę i to zaczęło skutkować. Mieliśmy lepszą deskę, 48 zbiórek w takim meczu to porządna robota. W tej lidze nie będzie łatwo.

Maciej Brodziński (trener MUKS-u): - Pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu, ale przyczyn naszej porażki wypatrywałbym w słabej skuteczności rzutów z gry. Dużym problemem była też koncentracja przy rzutach osobistych. Dziewczyny walczyły do końca, mamy młody zespół, nie zawieszamy broni, mamy rewanż u siebie, postaramy się zdecydowanie lepiej zagrać.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - MUKS Poznań 61:55 (8:11, 16:13, 17:15, 20:16)

MKS: Podgajna 23, Kosalewicz 11, Paradowska 8, Arodź 7, Myślak 5, Smajda 4, Prystrom 3, Krawczyszyn-Samiec, Łopatka.

MUKS: Olszewska 21, Klatt 10, Urbaniak 7, Burandt 6, Gertchen 6, Siemienas 5, Ciemniejewska, Nawrocka, A.Łuczak.