Jelenia Góra: Ważne punkty Finepharmu!

Niedziela, 24 stycznia 2010, 20:01
Aktualizacja: Wtorek, 26 stycznia 2010, 11:10
Autor: Adrian Rec
Martyna Mićków dzięki swojej walecznej grze, poprowadziła swój zespół do kolejnej wygranej.
Po dobrym spotkaniu sąsiadujących w tabeli zespołów Finepharmu i AZS AWF Katowice górą okazały się jeleniogórzanki, wygrywając 71:64.

Początek meczu nie zapowiadał przewagi, jaką miały utrzymywać przez całe spotkanie koszykarki Finepharmu. Po 2 minutach akademiczki z Katowic prowadziły 6:2. Podopieczne Iwony Błaszak, jednak szybko wyrównały straty i z każdą kolejną minutą powiększały zdobycz punktową, by pod koniec pierwszej kwarty prowadzić 24:8.

AZS AWF ponownie zaatakował po przerwie. Katowiczanki odrobiły straty zmniejszając przewagę Finepharmu na 26:21. Jednak to było wszystko na co pozwoliły koszykarki ze stolicy Karkonoszy, które w dalszej części spotkania kontrolowały wynik. Dzięki znakomitej dyspozycji Martyny Mićków i Iwony Winnickiej po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 51:44.

W ostatniej części meczu Katowiczanki próbowały szczęścia rzutami za trzy punkty, jednak nieskutecznie. Finepharm odpowiadał szybkimi kontrami, które kończyła głównie Mićków. Nieskuteczna okazała się także wysoko ustawiona obrona AZS AWF w końcówce meczu. Jeleniogórzanki nie oddawały piłki i znakomicie wykorzystywały błędy podopiecznych Adama Kubaszczyka. Ostatecznie Finepharm zwyciężył 71:64.

– Ten mecz miał dodatkowy smaczek. W małych punktach mamy + 1, co będzie się liczyć w przypadku gdy będziemy mieli taką samą ilość punktów – powiedziała po meczu zadowolona Iwona Błaszak. W pierwszym meczu jeleniogórzanki uległy bowiem 71:77.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – AZS AWF Katowice 71:64 (24:12, 13:19, 14:13, 20:20)

Finepharm: Mićków 34, Winnicka 16, Rozwadowska 10, Witkoś 9,Kowalczyk 2, Pawlukiewicz, Kret, Iwanowicz

AZS AWF Katowice: Szymik 13, Kozak 12, Kosczielny 11, Bachryj 9, Zielonka 8, Stawowska 5, Niezgoda 4, Marchewka 2, Szabatowska, Czajkowska