MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Ważne przykazania na bezpieczne wakacje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 lipca 2009, 15:24
Aktualizacja: 15:27
Autor: Angela
Fot. Angela
Strzeż się psa, nie ufaj obcym, nie skacz na główkę w nieznanym akwenie! O tym dzieciom z półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury mówiły dzisiaj sierż. Alicja Baranowską i sierż. Arleta Czado z jeleniogórskiej policji.
Uczestnicy w wieku od 6 do 14 lat bacznie przysłuchiwali się radom policjantek i żywo reagowały na zadawane pytania. Każdy chciał wykazać się posiadaną wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Mówiono o tym jak zachować się nad wodą, przestrzegano nad oddaleniem się od dorosłych i a w wodzie od brzegu, skakaniu na główkę, wchodzeniu do wody po spożyciu alkoholu, popychaniu się w wodzie itp.

W odniesieniu do gór wspomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się, niezbędnym sprzęcie i wyposażeniu oraz odpowiednim stroju. Nie pominięto też tematu bezpiecznego poruszania się po ulicy czy jeździe na rowerze. Dzieci ćwiczyły też postawy obronne podczas ataku groźnego psa czyli tzw. drzewko czy żółwia.

– Pamiętajmy, że postawę tzw. żółwia stosuje się, kiedy pies nas przewróci, w innym przypadku stosujemy tzw. drzewko – mówiła do słuchaczy sierż. Alicja Baranowska.
Nie pominięto też bezpiecznych zachowań w domu, w obecności osób obcych czy w innych okolicznościach podczas spędzania wolnego czasu.

– Takie spotkania z policją prowadzone są w miejscach, gdzie dzieci przebywają na półkoloniach oraz w miejscach zorganizowanego wypoczynku, na koloniach czy obozach – mówi sierż. Alicja Baranowska. To część projektu „Bezpieczne wakacje”. Policjanci są gotowi do prowadzenia takich prelekcji we wszystkich ośrodkach, gdzie wypoczywają najmłodsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uczniowie dostaną laptopy

Dla najzdolniejszych

Gmina skarży MEN

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 9-07-2009 23:51
~NAJstraszniejsze jest to,ze dzieci nalezy UCZYC ..obawiac sie doroslych !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Skromny początek roku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
970
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%