MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Ważne dla kierowców aut i pasażerów MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 7:05
Aktualizacja: Środa, 28 czerwca 2017, 0:01
Autor: UM (komunikat)
Fot. Archiwum
W wyniku konsultacji i uzgodnień między władzami Jeleniej Góry a wykonawcą robót remontowych na moście nad Wrzosówką w rejonie Parku Norweskiego termin zamknięcia tego mostu został przesunięty o tydzień. Ruch na tym moście na dotychczasowych zasadach będzie odbywał się do 2 lipca (niedziela) włącznie.

Również przejazdy autobusów miejskich MZK nie będą zmienione aż do kolejnej niedzieli.

– Chcieliśmy, żeby uciążliwości wynikające z faktu remontu mostu trwały możliwie najkrócej, stąd przesunięcie terminu rozpoczęcia przebudowy – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – ale bez przesunięcia terminu jej zakończenia.

Przypominamy, że przez ten most przejeżdżają autobusy ośmiu linii, więc pomimo wszelkich starań zamknięcie tej przeprawy przyniesie nieco niedogodności dla pasażerów. Chcielibyśmy, żeby trwały one tak krótko, jak to jest możliwe. Przebudowa mostu nie przyniesie utrudnień pieszym – obok zostanie zbudowana kładka, która umożliwi przejście z kierunku ulicy Podgórzyńskiej do Parku Norweskiego, „Term Cieplickich” i Parku Zdrojowego oraz do ulicy Cervi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kampania ławkowa

Senator zachęca do głosowania na maszty

Spotkanie z A. Banieckim

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Derik 26-06-2017 7:57
Piesi mogą przejść przez mostek przy Pawilonie Norweskim, wystarczy to dobrze oznakować, a nie pakować pieniądze w półśrodki. Spacerek 500 m w przyjemnej atmosferze. Ale jakby była kładka przez "ściek" przy Dino do Term (jak kiedyś zakładano że będzie), to sprawa byłaby rozwiązana. Ale zabrakło chęci/pieniędzy/odpowiednich zgód/myślenia - nie wiadomo. 8 linii ulicą Cieplicką - szczególnie tym wąskim gardłem przy ZSRA - gratulacje. Już widzę te sznureczki autobusów. Puścić mały autobus- satelitę w ruchu ciągłym z Orlego przez Staszica i z powrotem koło kościoła - załatwi sprawę połączeń i nie obciąży zbytnio ruchem tych wąskich uliczek. Podobnie zrobić z połączeniem pętli na Podgórzyńskiej do Warsztatów - jeden mały satelita z nawrotką przy Kaliszance albo dogadać sie z Orlenem.
~ 26-06-2017 10:08
Dobry pomysł-popieram
~Boss 26-06-2017 13:03
Robimy zakłady ile będzie trwał remont?Obstawiam że rok minimum .Byłem w pracy w Niemczech widziałem to również w Szwecji na każdej budowie ,przebudowie drogi ,mostu jest tablica która informuje o terminie rozpoczęcia prac i zakończenia prac u nas w bananowej republice partyjnych kolesi terminy i kosztorysy są elastyczne jak guma od majtek
~Blądimać 26-06-2017 23:36
Przede wszystkim przy każdej takiej robocie (budowie) stoi żuraw, który podaje materiał w każde miejsce. U nas odbywa się to taczkami, bo ludzie muszą harować jak woły, aby pracodawca czuł władzę i wyższość nad nimi. Przyjedzie swoim jeepem popatrzy i pojedzie.
~uzi 27-06-2017 12:59
Ile Termy dołożą do remontu? Przecież to dzięki ziemi którą wywożono z budowy most się rozsypał...
~Witek52 27-06-2017 15:29
Rewelacyjna jest zmiana organizacji ruchu na Podwalu obok Galerii Nowy Rynek, po prostu k...nizm i głupota !
~do Witek52 27-06-2017 21:24
o czym k...nie mówisz, przecież tam nie ma jeszcze żadnej zmiany, na razie namalowali jeden pas. dopiero będą likwidować wysepki itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wybiorą sołtysa

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%