MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Wątpliwa „ozdoba” w sercu Sobieszowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 października 2017, 10:03
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2017, 5:32
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Na fatalnie umiejscowione gniazdo na odpady segregowane, znajdujące się w centrum Sobieszowa w pobliżu siedziby Wyższej Szkoły Managerskiej zwraca uwagę nasz Czytelnik pan Jakub.

- To gniazdo do segregacji odpadów to bardzo wątpliwa „ozdoba” centrum Sobieszowa – mówi pan Jakub. - Doceniam wartość segregowania tych opakowań, niestety miejsce jakie wybrano na te pojemniki, czyli na początku szlaków turystycznych, w samym sercu dzielnicy, zupełnie się do tego nie nadaje. Dodatkowo część tych śmieci ląduje w rzece. A wystarczyłoby pojemniki ustawić po drugiej stronie ulicy np. na tyłach nieczynnych pawilonów gdzie dojazd dla śmieciarki jest bezproblemowy - dodaje.

Jak zauważa nasz Czytelnik, problemem jest też zbyt rzadkie wywożenie śmieci z tego miejsca. - Zabieranie tych odpadów raz w tygodniu przez służby oczyszczania miasta nie sprawdza się – zauważa. - To gniazdo na odpady stało się regularnym śmietnikiem dla wszystkich okolicznych sklepów. Niestety ich właściciele nie potrafią nawet zgnieść kartonów, aby zmniejszyć ich objętość przed wyrzuceniem. Dlatego wręcz „wylewają” się one poza pojemniki zanieczyszczając okolice.

- Pojemniki z gniazda, o którym wspomina wasz Czytelnik są wypróżniane regularnie i zgodnie z harmonogramem – mówi rzecznik prasowy MPGK Zbigniew Rzońca. - Niestety od jakiegoś czasu nie tylko do tego gniazda ale i do innych na terenie Sobieszowa najprawdopodobniej jakaś firma podrzuca odpady produkcyjne i inne śmieci. Z tego powodu część punktów do segregacji odpadów zostało zlikwidowanych - informuje.

Jak zapowiada rzecznik MPGK, jeszcze dziś w Sobieszowie zostanie przeprowadzone dodatkowe wywożenie odpadów z pojemników na śmieci segregowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 26-10-2017 11:12
Problem z gniazdami to żadna nowość. Nie tylko to gniazdo tak wygląda. Niestety są zbyt rzadko opróżniane a dla niektórych to śmietnik "na wszysto" .... może kamerę zamontować? Sprawdzić kto podrzuca?
~ 26-10-2017 11:34
No, i jeszcze są podpalacze, np. na Wyczółkowskiego, a resztki spalonych pojemników ozdabiają teren...
~tubylec II 26-10-2017 11:58
podobnie jest na Wolności przy bud. 299, piękny widok
~ 26-10-2017 12:05
Mpgk szybko zalatwi ten temat tak jak w Cieplicach na Malinniku. Ponieważ zawsze pojemniki byly przepełnione MPGK zlikwidowało to gniazdo i wg nich jest ok a na pytanie gdzie segregowac odpady odpowiedzieli niech kazdy segreguje u siebie i postawi pojemniki przy swoich blokach!
adam57sochrau 26-10-2017 13:32
Tam gdzie mieszkam przez dwa lata wywozili dwa razy w tygodniu.Ale przyszla komisja ze spoldzielni mieszkaniowej,obejrzeli smietnik porobili fotki...i wiecie co?teraz wywoza raz na tydzien!!!kopara opada!A smieci nie ubylo!
~ 26-10-2017 14:22
I tak dobrze że do lasu nie wywożą jak inna trzoda.
~ 26-10-2017 18:54
gniazda nie są zbyt rzadko wywożone,pojemniki są przewidziane na odpowiednią ilość osób i pod to jest skalkulowany wywóz.A że mieszkańcy oszukują podając zaniżoną ilość osób zamieszkujących dany lokal no to mają... Są sami sobie winni
~.. 26-10-2017 19:11
Już posprzątali ... Do następnego razu , gdy poszukujący w tych śmietnikach znów wszystko wyciągną na wierzchu :(((
~Porada 26-10-2017 19:51
ludzie w MPGK jest nowa pani prezes do niej dzwoncie podobno wszystko potrafi załatwić
~::: 26-10-2017 21:02
Dla pana ochydy z ratusza to nie problem:)
~Martkusia 26-10-2017 22:07
Dobra zmiana przez złodziei z partii PO. Dawniej było MPGK w Jeleniej Górze oprócz tego w Każdym mniejszym mieście oraz swoje gminy posiadały Zakłady Komunalne. Polikwidowano je w celu oszustwa, zysku i chciwości. Pozostawiono tylko tą spółkę MPGK w Jeleniej i Simeko, oczywiście podnieśli opłaty o 200-300% więcej. Tak się złożyło że te firmy nie są wstanie wywieść tyle śmieci, więc wywożą je o wiele wiele rzadziej kosztem nas a my musimy płacić jeszcze więcej. Wiecie co wam powiem szykują się jeszcze większe podwyżki śmieci dla nas i to tylko dlatego że hurtowo w górskich kurortach powstaje kilkanaście ogromnych pensjonatów, hoteli jak więc widać śmieci w naszym regionie hurtowo przybędzie a te malutkie wysypisko śmieci w Ściegnach tego nie udźwignie a za to wszystko bekniemy my tuta
~kokospoko 27-10-2017 8:25
Prymitywny naród nie powinien mieć swojego państwa bo sie tylko męczy. Zrobić tam wysypisko i zlewnie szamba bo to wszystkim pasuje i nie uszczęśliwiać na siłe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Policyjna akcja "Pieszy"

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
197
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%