MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Warto powalczyć o dolnośląskiego delfinka

Wiadomości: Region
Wtorek, 25 sierpnia 2015, 7:41
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 8:21
Autor: DUM
Fot. Archiwum DUM
W ramach programu Dolnośląski Delfinek przy szkołach w naszym województwie maja powstać małe pływalnie. Już ruszają konsultacje z samorządami, a jesienią zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni pierwsze pięć gmin, gdzie powstaną pływalnie. Baseny mają zostać otwarte najpóźniej jesienią 2017 r.

Niespełna miesiąc temu Adam Korol, minister Sportu i Turystyki podpisał z Cezarym Przybylskim, marszałkiem Województwa Dolnośląskiego porozumienie w sprawie dofinansowania programu „Dolnośląski Delfinek”.
Program spotkał się z uznaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki i uzyskał status projektu pilotażowego, który w przyszłości będzie realizowany w całym kraju.

Program „Dolnośląski Delfinek” jest kolejną inicjatywą sportową samorządu województwa. Zakłada budowę przy szkołach w naszym regionie małych krytych pływalni z 4-torową niecką basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m. W pierwszej, pilotażowej fazie realizacji programu powstanie co najmniej pięć takich obiektów. Przewidywany czas budowy to 16 miesięcy (łącznie z projektowaniem).
Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu zajęć szkolnych, np. w godz. od 16 do 22.00, a także w weekendy, ferie i wakacje będą mogły być odpłatnie udostępnione społeczności lokalnej dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Na krytych pływalniach będzie także realizowany program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Szacunkowy koszt budowy 1 krytej pływalni wynosi ok. 5 mln zł brutto (łącznie z kosztami projektu i nadzoru inwestorskiego). Program będzie współfinansowany ze środków budżetu województwa dolnośląskiego, pieniędzy ministerialnych oraz wkładu własnego gminy, na terenie której powstanie pływalnia. W przypadku zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz prowadzenia przez szkoły rehabilitacji osób niepełnosprawnych istnieje także możliwość ubiegania się o dofinansowanie inwestycji z WFOŚiGW oraz PFRON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 25-08-2015 8:31
w końcu coś innego niż kolarzop...łowanie
~łabędzica 25-08-2015 9:08
"ORLIKI"nie dla wszystkich teraz baseny bez wody i skok na główkę. Czy wykorzystane jest to co teraz mamy w 100 % przez szkoły w okresie zimowym? Sport to zdrowie ale nie koniecznie w wodzie.Więcej wuefu w szkołach podstawowych i raz w miesiacu basen wystarczy. No chyba że rehabilitacja lecz też nie dla każdego. Ci co rządzą nie swoją gotówką spłacać będą długi razem.Popatrzcie na sufit odpadający w termach cieplickich.
~bełkotliwy_smardz 25-08-2015 10:02
Wszystko OK, tylko co na to posłanka od naciskania przycisków, i podnoszenia ręki, posłanka Czernow? Ostatnio nawet namalowanie linii na jezdni bez posłanki Czernow obyć się nie może. A tu taka inwestycja.
~Le1Kiepury 25-08-2015 14:30
Aj waj...
~cieplicc 25-08-2015 22:28
wierzył chłop w gusła aż mu dupa uschła;p
~ 25-08-2015 23:47
Kompletna bzdura taka inwestycja i basenik wielkości brodzika. Skandal 5mln zł wywalić i budować 4 tory i do 1,35m. głębokość ?! To może tylko wpaść na taki poroniony pomysł ktoś kto kompletnie nie ma pojęcia o pływaniu .Baseniki to sobie można budować w pensjonacie, a nie przy szkołach za pieniędze obywateli i co potem zorganizujecie zawody pływania w rękawach? Jak zwykle przed wyborami kiełbasa wyborcza.Wyzwalanie w błoto naszych pieniędzy ,a jedyną 25m pływalnia dostępna w Jeleniej zaraz się rozsypie. Ale o tym cicho sza bo miasto jak zwykle nie ma pieniędzy.Rzygać się chce od tych chorych pomysłów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Nowa rektor, nowe plany  

Szkoły przygotowane?

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%