MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Warto być dobrym – radzą uczniowie z Kowar

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 21 lutego 2012, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: Agrafka
Od drugiego semestru tego roku szkolnego uczniowie klas I –VI Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach przystąpili do ogólnopolskiej akcji pn. „Warto być dobrym”, w którą wpisane są pomoc bliźniemu, działanie na rzecz klasy i szkoły, a także globalne akcje w walce o prawa człowieka i ochronę środowiska.

Kampania trwa przez cały semestr i kończy się 20 czerwca wręczeniem laureatowi głównej nagrody, sponsorowanej przez organizatora akcji Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”. Nagrodą główną w Konkursie jest rower marki Cross ufundowany przez organizatora.

Akcja „Warto być dobrym” to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także promująca zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.

Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodę główną w każdej szkole dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole.

Finaliści (po jednej osobie na klasę) to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych dzieci, które wypełnią trzy zadania: pomoc drugiemu człowiekowi (ja i bliźni), zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną. (ja i społeczność), a także działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. (ja i świat).

Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w elitarnym klubie OKI, który został powołany w celu promocji i identyfikacji młodzieży mogącej być przykładem dla innych. Celem akcji jest pokazanie, że być dobrym to nie wstyd, a wręcz przeciwnie to duma i siła, a czasami nawet bohaterstwo.

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Najczęstsze problemy pożyczkobiorców – jak sobie z nimi radzić?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~R.Kiełek 21-02-2012 9:24
Gratuluję....pamiętajcie że, dobro zawsze wraca....wcielajcie w zycie filozoficzną mysl że, "Człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu człowiekowi" ....pozdrawiam dzieci i młodzież Kowar...i nie tylko...
~bea411 21-02-2012 10:07
Szkoda że nie można składać propozycji odnośnie PKS , są u nas miejscowości do których nie można dojechać i mieszkańcy nie mogą się wydostać - średniowiecze.
~Sceptyk 21-02-2012 14:55
Ta akcja, a właściwie konkurs, ma bardzo niejasny regulamin. Nauczyciele powinni byli trzy razy zastanowić się, czy w ogóle szkoła powinna brać w tym udział. W jaki sposób ocenić, który uczeń zrobił "najlepszy" uczynek? Jak wyłonić finalistów?Potem będą tylko kwasy i pretensje, a rower trafi być może do krewnych i znajomych królika?
~fgj 21-02-2012 17:17
do Sceptyk sluszne uwagi tez tak mysle

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Jubileusz TPD

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Szczytna akcja w szkole

Radosne Mikołajki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
638
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%