MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Warsztaty zdobienia bombek w Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 grudnia 2017, 9:32
Aktualizacja: 18:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze po raz kolejny zaprosiło w swoje progi dzieci i dorosłych, którzy chcieliby samodzielnie lub z pomocą pracowników muzeum ozdobić bombkę na choinkę, którą następnie mogą zabrać do domu. W sobotnie przedpołudnie chętnych nie brakowało.

Jak podkreślają przedstawiciele muzeum, w ich placówce przy ul. Jana Matejki w Jeleniej Górze, przygotowania do świąt zaczynają się już w połowie listopada, kiedy to rozpoczynają się warsztaty dla grup zorganizowanych. - Zapraszamy przedszkolaków, młodzież, osoby dorosłe, ale tradycją jest również to, że zapraszamy osoby indywidualne i rodziny na malowanie bombek - powiedziała Aneta Sikora-Firszt, kierownik Działu Edukacji Muzeum Karkonoskiego.

Świąteczne warsztaty prowadzone są już od siedmiu lat i za każdym razem cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla uczestników przygotowane są bombki oraz farbki, klej, brokat, z których można stworzyć piękne ozdoby na choinkę. - Każda bombka jest przepiękna i magiczna, a my ze swojej strony staramy się, żeby pobyt w muzeum był atrakcyjny - dodała A. Sikora-Firszt.

- Pierwszy raz miałam okazję malować bombki. Panie pomagały i bardzo fajnie było - stwierdziła 11-letnia Olimpia. Dorośli również nie kryli zadowolenia podkreślając, że tego typu warsztaty mają zarówno walory edukacyjne, jak i rozrywkowe. - To doskonała okazja, aby przyjść z wnukami i wspólnie stworzyć coś pięknego na rodzinną choinkę - dodała kolejna z uczestniczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Tajemnice Krzeszowa

Nowy dyrektor WORD

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ona 17-12-2017 17:17
Chyba redaktorzy potrzebują jeszcze edytora. Gramatyka tragiczna:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo bez dotacji

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

Inauguracja senatora

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Chcą pożyczać drona

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%