MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Warsztaty w górach dla głuchoniewidomych

Wiadomości: Karpacz
Środa, 6 lipca 2016, 8:15
Aktualizacja: 8:22
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W Karpaczu rozpoczęły się warsztaty, zorganizowane przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym. To już druga edycja. Program jest bardzo urozmaicony – od wycieczek i poznawania roślinności do nauki samoobrony czy zajęć z udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku do Karpacza przyjechała dwudziestoosobowa grupa głuchoniewidomych. Każdej osobie towarzyszy opiekun, który jest do dyspozycji od godz. 8.00 do godz. 22.00. Warsztaty zaczęły się 4 lipca i potrwają do 16 lipca.

Michał Drzewek, kierownik warsztatów zapytany, jak szkolenia prowadzone przez TPG wpływają na ludzi z taką niepełnosprawnością odpowiedział, że już samo wyjście tych osób z domu jest dużym osiągnięciem. A wyjście z domu uwalnia od wyobcowania, ale też wzmacnia aktywności ruchową. - Dlatego podczas warsztatów duży nacisk kładziemy też na zajęcia ruchowe i ogólnorozwojowe - dodaje.

Warsztaty realizowane są w ramach trzeciego okresu projektowego pod nazwą „Zielone Światło Dla Aktywnego Rozwoju Osób Głuchoniewidomych II” i są współfinansowanego ze środków PFRON.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Studium na początek

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

Wreszcie dobra droga

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Bulwar Cieplicki otwarty!

Komisja w terenie

Nowy taras na Paciorkach

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
307
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%