MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Warsztaty topograficzne w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 sierpnia 2015, 8:06
Aktualizacja: 8:08
Autor: Kas
Fot. Archiwum
Już 2 września w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze ruszają darmowe warsztaty z topografii miejskiej. Na trwająca trzy dni przygodę z artystyczną mapą regionu zaprasza Karolina Zatorska.

Warsztaty odbędą się w dniach 2-3 oraz 9 września, w godzinach 11:00 – 15:00. Realizowane są one w ramach projektu artystycznego "Znaki w przestrzeni". Projekt odwołuje się do zjawiska kulturowego, jakim jest współczesne miasto - miejsce będące stałym źródłem inspiracji artystów, w którym tworzy się sztukę. Refleksja i przekonanie do sztuki jak największej liczby mieszkańców to jedne z założeń przedsięwzięcia.

Uczestnicy warsztatów, studenci uczelni artystycznych pochodzący z Jeleniej Góry, zarejestrują „znaki”, symbole świadczące o historii i różnorodności kulturowej miasta i okolic. Młodzi ludzie pracować będą nad wizualnymi świadectwami, postarają się odnaleźć dawne tradycje plastycznego zapisu oraz zastanowią się nad propozycją nowych znaków, bliższych współczesnej nam stylistyce i estetyce. Kotlina Jeleniogórska pełna jest „artystycznych znaków”, zabytkowej architektury czy rzeźb. Na warsztatach powstanie mapa tych „znaków”. - Chcemy pielęgnować poczucie dumy z zastanego dziedzictwa i chęć budowania z nim ściślejszych związków – mówią organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisać można się telefonicznie pod numerem 75 7526669 lub wysłać swoje zgłoszenie na adres” galeria-bwa@karkonosze.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Układanka na budynku ośrodka kultury

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ag 27-08-2015 11:14
warsztaty TYPOGRAFICZNE
~do ag 29-08-2015 9:02
Jednak chyba topograficzne, typografia to jedna z technik drukarskich
~a 31-08-2015 12:05
warsztaty dotyczą typografii. Typografia to nie tylko jedna z technik drukarskich, ale też wiedza o fontach, czcionkach, ogólnie o literach ;). Z resztą sam projekt pani prowadzącej te warsztaty nazywa się „TypoAktywni”

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%