MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Warsztaty rodem z PRL–u w Parku Norweskim – dzisiaj

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 sierpnia 2019, 9:48
Aktualizacja: 15:02
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Przystań Twórcza
Przystań Twórcza – cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza zarówno dzieci z rodzicami, jak i seniorów na Warsztaty i Animacje dla rodzin z dziećmi „30. ro(c)k bez kurtyny” pod hasłem „RĘKODZIEŁO – PRL” już w najbliższą sobotę (24.08.2019r.) o godz. 13:30 do 16:00 w Parku Norweskim. Wstęp wolny.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech czasów PRL-u jest reglamentacja towarów i tym samym konieczność stania w długich kolejkach bez pewności zakupu. W związku z niedostatkiem wielu dóbr, część rzeczy robiono własnoręcznie i właśnie do tych wspomnień chcemy wrócić wraz z uczestnikami warsztatów „RĘKODZIEŁO – PRL.

Zarówno dorośli, jak i dzieci podczas warsztatów będą mieli możliwość samodzielnego wykonania:
• maskotek z barwnych skarpetek,
• biżuterii ze znalezionych na strychu guzików,
• oryginalnych laleczek z drewnianych łyżek

Na warsztatach będzie gościł także Teatr Czerwona Walizka, ze spektaklem dla dzieci „Bazar” nawiązującym tematyką do czasów PRL-u. Wspólnie z klaunem Rufim Rafim, będzie można wykonać przypinki z własnymi hasłami oraz plecionki.

Warsztaty zrealizowane są w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180 o współfinansowaniu mikroprojektu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Projekt realizowany jest z okazji 30. Rocznicy upadku komunizmu, którą obchodzić będzie zarówno Polska, jak i Czechy w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
2
18%
Dziwi
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Bella Mafia przyciąga komplety widzów

Czterech recytatorów SP 7 w finale wojewódzkim

Pablopavo i Ludziki

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-08-2019 13:17
No i oczywiście, koniecznie zróbcie nieśmiertelne "czekoladki" z kakao i płatków owsianych. O, zdałem sobie sprawę, że w PRL'u było kakao ! Myślałem, że będzie wykład WUML'owski pewnego doktora n.t.: "Przebaczamy i prosimy o wybaczenie".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyborcze obiecanki cacanki

Ktoś zniszczył choinki

W szkole o używkach

Szklarskie dzieła młodych artystów

„Głosowisko” – świąteczny koncert w „Muflonie”

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
958
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%