MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Warsztaty jazzowe przed Krokusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 19 października 2018, 6:13
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2018, 11:27
Autor: Przemek Kaczałko/ JG
Fot. JCK
Zanim na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury zakwitną jazzowe Krokusy, w jeleniogórskich szkołach masowo pojawiły się "krokusiki". To edukacyjny wstęp do uczty muzycznej, na którą zapraszamy w dniach 19–21.10 do Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ponad 2 tysiące uczniów jeleniogórskich szkół bierze udział w lekcjach prezentujących historię muzyki jazzowej i przybliżających ten gatunek muzyczny. Warsztaty odbywają się od 15 do 19 października w ramach projektu „Powiew Młodego Jazzu”. Młodzi słuchacze, czasami po raz pierwszy w życiu, mają okazję przekonać się, jak wiele wspólnego z jazzem i jego korzeniami ma współczesna muzyka rozrywkowa. Mieszany, polsko-czeski zespół prosto i profesjonalnie dociera do młodzieży, co pozwala mieć nadzieję, że w Jeleniej Górze muzyka jazzowa nie tylko utrzyma obecny stopień zainteresowania, ale będzie się stawała coraz bardziej popularna, tak jak na to zasługuje.

Wczoraj (18.10) gościliśmy w Szkole Podstawowej Nr 11, w której jazz nie tylko był grany, ale także tańczony. A to za sprawą polsko-czeskich warsztatów tańca jazzowego realizowanych przez JCK we współpracy z domem kultury z Jilemnic przy okazji (a jakże) kolejnej edycji Festiwalu Krokus – powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
Różne są dzieciaki, różne są ich poziomy przygotowania muzycznego, toteż staramy się im pokazać jak wiele przebojów jazzowych znają. Cieszy nas, że gdy zaczynamy grać widać, jak muzyka stopniowo wciąga młodych słuchaczy. To rodzi nadzieję ze spotkamy się z nimi kiedyś w polskich i czeskich jazzowych klubach – dodał Bohdan Janeczek – lider zespołu prowadzący warsztaty.

Jazzowe lekcje zostały zorganizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego, Szkołą Podstawową Nr 7 im. Adama Mickiewicza, Szkołą Podstawową Nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego, Szkołą Podstawową Nr 11 im. Fryderyka Chopina oraz Szkołą Podstawową Nr 10 im. Marii Skłodowskiej Curie.

Program festiwalu:
Piątek, 19 października:
20:00 Maciej Obara Quartet "Unloved"
22:00 Vibe Quartet
Sobota, 20 października:
12:00 Koncerty "Powiew Młodego Jazzu" - wstęp wolny
20:00 Ambrose Akinmusire
22:00 Ludwig Nuss John Goldsby Benyamin Nuss
Niedziela, 21 października:
12:00 Koncerty "Powiew Młodego Jazzu" - wstęp wolny
20:00 Gala festiwalu i Q YA VY
22:00 Patrycjusz Gruszecki Music.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa po rewitalizacji

Bogactwo talentów

Rodzinna wystawa

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Stach 20-10-2018 22:35
Dlaczego mój komentarz został ocenzurowany nie było w nim nic nie właściwego. nie było wyrazów wulgarnych, i niewłaściwych treści wzbudzających i nawołujących do niewłaściwych zachowań. Proszę o odpowiedź bowiem już więcej Was nie będę Was czytał ani odwiedzał strony jelonki. Czy to nie jest przypadkiem cenzura.
~Cisza wyborcza 21-10-2018 12:25
do: ~Stach (22:35)
zapewne z powodu ciszy wyborczej. Chyba wszystkie komentarze są ocenzurowane.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Zaśpiewał chór brożecki

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
431
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%