MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Warsztaty fotograficzne w "Rzemiosłach"

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 kwietnia 2016, 8:08
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Szkoły
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się bezpłatne warsztaty fotograficzne dla gimnazjalistów. W zajęciach udział wzięło ponad 20 uczniów z: Jeleniej Góry, Wlenia, Karpacza, Szklarskiej Poręby i Kamiennej Góry.

Uczestnikom sobotniego (16.04) spotkania udostępnione zostało bogato wyposażone studio fotograficzne, ciemnia i pracownie edycji zdjęć. Pod opieką nauczycieli – artystów, uczniowie „malowali światłem”, uczyli się pracy w profesjonalnym studiu z użyciem softboxów i edycji zdjęć w programie photoshop.

Druga część zajęć odbyła się w ciemni fotograficznej. Dla większości uczestników była to pierwsza w życiu styczność z fotografią klasyczną. Uczniowie wykonali serię rejogramów, kładąc dowolne przedmioty bezpośrednio na papier światłoczuły. Wykonywali również zdjęcia aparatami otworkowymi. Ciekawostką było zdobycie umiejętności zbudowania takiego aparatu na przykład z pudełka po butach. Wykonane podczas warsztatów zdjęcia na papierze światłoczułym młodzież mogła ze sobą zabrać, jak również zgrać wykonane przez siebie prace cyfrowe. Uczestnicy warsztatów byli zadowoleni z ciekawie spędzonego czasu i wyrazili chęć skorzystania w przyszłości z podobnych zajęć.

Prowadzący nauczyciele: Krzysztof Zwoliński i Krzysztof Kuczyński zachęcali również do wzięcia udziału w organizowanym przez "Rzemiosła" konkursie fotograficznym pt. „Mój świat – moje życie”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły: www.zsart.edu.pl w zakładce szkoła ponadgimnazjalna, informacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody dla szkół

Niezwykły projekt

Fartuchy Heimlicha trafiły do SP nr 7

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Me 20-04-2016 15:14
Brawo Rzemiosła!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Wracają cietrzewie

Galą i balem zakończyli jubileusz

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Uczcili Dzień Turystyki

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
291
Tak
55%
Nie
36%
Nie wiem
8%