MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Warsztaty fotograficzne – może to coś dla Ciebie!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 września 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:18
Autor: JSF
Fot. Archiwum Organizatora
Przypominamy, że Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii organizuje wystawę zdjęć laureatów BZ WBK Press Foto 2015 w jeleniogórskiej Galerii SKENE. Będzie ją można oglądać od 18 września (otwarcie o godz. 17.00) do 6 października. Wystawie towarzyszą warsztaty fotograficzne (18–19.09, od godz. 14.00).

23 kwietnia w Warszawie odbyła się gala ogłoszenia wyników 11. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Od 29 kwietnia wszystkie nagrodzone zdjęcia prezentowane są podczas wystaw pokonkursowych w całej Polsce. 18 września wystawa zawita do Galerii SKENE w Jeleniej Górze.

Na wystawę składa się 196 zdjęć wykonanych przez 32 najlepszych polskich fotoreporterów, które zostały wybrane spośród 5334 fotografii nadesłanych przez 368 fotoreporterów. Najlepsze zdjęcia, nagrodzone w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Portrety, Kultura i Sztuka oraz Przyroda, wyłoniło jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Katarzyna Sagatowska.

Laureatką nagrody głównej za „Zdjęcie Roku” została Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza), która pokazała wyczerpanych walkami demonstrantów pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas „czarnego czwartku” w Kijowie.

Wystawie towarzyszą bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi je Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu BZ WBK Press Foto.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają zdjęcia pod wspólnym hasłem „Moje miasto”. Autor najlepszego zdjęcia otrzyma nagrodę w postaci aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm – Instax Wide 300. Nagrodzone zdjęcie zostanie opublikowane na stronie konkursu www.bzwbkpressfoto.pl.

Zapisy na warsztaty: biuro@bzwbkpressfoto.pl, tel. 607 750 202

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennika „Rzeczpospolita”, a partnerem technologicznym Fujifilm.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Teatr Odnaleziony zaprasza na premierę spektaklu  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Schengen 14-09-2015 21:31
Sorry... ale młynek jakościowo gorszy od wielu aparatów fotograficznych w telefonach komórkowych świadczy o jakości przedsięwzięcia... :( Jak można promować fotografię oferując jako nagrodę główną coś co nie służy fotografowaniu... ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

40 lat pracy Stanisława Firszta

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Koncerty podokienne

Wracają Jeleniogórskie Spotkania Teatralne  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%