MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

WARS bez napitku

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 24 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kto wybierze się w podróż dalekobieżnym pociągiem, nie napije się piwa w wagonie barowym. Wchodzi w życie oficjalny zakaz sprzedawania alkoholu w składach krajowych.

Samo rozporządzenie zakazujące sprzedaży alkoholu w środkach komunikacji publicznej pochodzi jeszcze z lat 90. Zaczęto je przestrzegać jednak dopiero teraz.
– Nasze społeczeństwo nie jest nauczone kulturalnego spożywania alkoholu. Większość wykroczeń i przestępstw na kolei popełniana jest przez osoby nietrzeźwe – argumentują funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei.

Z Jeleniej Góry składy z wagonem WARS jeżdżą sezonowo do Szczecina, Gdyni, Krakowa i Warszawy. Ich klienci będą raczeni komunikatami o zakazie sprzedaży i picia alkoholu.

Ale podróżni już śmieją się z kolejnego kolejowego absurdu. – Kto się będzie chciał napić, kupi sobie piwo przed podróżą w sklepie. I tak większość to robi, bo ceny piwa w WARS-ie były kosmiczne – powiedział nam Rafał Andrzejewski, który dojeżdża na studia do Krakowa.
– Ten przepis wprowadzi więcej szkody niż pożytku. Zakwitnie pokątny handel piwem – uważa inny podróżny, który często korzysta z usług PKP.

W samym przepisie jest jednak wiele niedorzeczności. Alkoholu nie wolno sprzedawać i pić w pociągach krajowych. Bez przeszkód można to robić w pociągach międzynarodowych. Do tych mieszkańcy stolicy Karkonoszy nie wsiądą, bo takie składy omijają od kilku lat nasze miasto.

Piwa bez przeszkód napijemy się także w pociągach kursujących po krajach Unii Europejskiej. W czeskich wagonach restauracyjnych sprzedawane są także mocniejsze alkohole. Nikomu to nie przeszkadza. A unijne prawo nie zabrania sprzedaży ani spożywania alkoholu w środkach komunikacji publicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Akcja Segregacja

Będzie park rekreacji

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~piterus 24-03-2006 13:48
A może by tak sprzedawać piwo ;) bezalkoholowe:)
~pijacy nie palacy 24-03-2006 20:44
sa drozsze od alkoholowego i bez sensu to sprzedawac lepije wode mineralna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Country pod Śnieżką

W obronie zwierząt

Odpust na szczycie

W Karpaczu działo się!

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
437
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%