MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Wandalizm dla zabawy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Powybijali szyby z okien lokatorom z ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza dla rozrywki. Teraz czekają na karę. Za taki czy grozi im do pięciu lat więzienia.

Siedemnaście, osiemnaście i dwadzieścia pięć lat: w takim wieku są bezmyślni ludzie, którzy na początku tygodnia celnie rzucali kamieniami w szyby okienne. Poszkodowani lokatorzy musieli sami zapłacić za wstawienie nowych.

– Jedna kosztuje ponad pięćdziesiąt złotych – mówi Kazimierz Kędziera z ulicy Mickiewicza. Razem musiał zapłacić ponad trzysta złotych.
– Nie miałem żadnych odłożonych pieniędzy, więc dwa dni okna w moim mieszkaniu były bez szyb. Nikt się tym jakoś nie przejął. Administacja nie pokrywa takich kosztów – dodaje jeleniogórzanin

– Za oszklenie okien zapłaciłam ponad sto złotych. Teraz nie kupię sobie leków, bo pieniądze poszły już na szyby – mówi jedna z poszkodowanych lokatorek.

Łączne straty oszacowano na ponad półtora tysiąca złotych. Poszkodowani, wśród których jest 91-letni lokator, chcą skierować sprawę do sądu i odzyskać pieniądze.

– Założę im sprawę w sądzie, chociaż mam świadomość, że na zwrot kosztów, jeśli w ogóle je dostanę, będę czekał latami – mówi jeden z poszkodowanych.
Tacy bandyci czują się bezkarni. Nie mają pieniędzy, więc za to, co zniszczą nigdy nie zapłacą.
– Najbardziej chore w tym momencie jest prawo. Powinno ono przewidywać takie sytuacje. Zamiast straszyć wandali więzieniem, w którym już zaczyna brakować miejsc nawet dla zabójców, nakładać na nich ciężkie przymusowe prace. Przy nich straciliby nadmiar niewykorzystanej energii – sądzą lokatorzy.

Wandale rzucanie kamieniami do szyb w mieszkaniach potraktowali jako zabawę.
– Wszyscy byli pijani. 25-latek miał 1,3 promila, 17-latek 1,76 a trzeci 1,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Najstarszy przestępca jest dobrze znany policji. Już wcześniej kilkakrotnie wchodził w konflikt z prawem. – Został objęty dozorem policyjnym za to, że zwyzywał i szarpał się z policjantem oraz groził mu i jego rodzinie pozbawieniem życia podczas interwencji domowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Leśne przedszkole...

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~koko 9-09-2006 8:51
Jestem za przymusowymi pracami.Fakt mają za dużo nie spożytej energi i czyją się bezkarni.Do pracy!
~kazimierzp 9-09-2006 9:11
Proponuję pokazać ich twarze w prasie.
~Yanec_BW 9-09-2006 9:17
Powinni trafić do kamieniołomów i pracować po 24 godziny na dobę to by się szybko nauczyli szacunku dla czyjejś własności. Ci sprawcy powinni zwrócić wyrządzone szkody, ale dodatkowo tafić do więzienia.
~M_ek 9-09-2006 9:30
No cóz, policja zapewne w tym czasie szukała bezdomnego z dworca centralnego w Warszawie, to który obraził prezydenta RP.
~raf 9-09-2006 10:23
Kto na tym zarobił?
~:) 9-09-2006 10:42
...grozi im kara, a oni się tym nie przejmują i dalej chleją w biały dzień i jakoś im prawo nie straszne.
~agent x 9-09-2006 13:09
Takie poj...by to wystepuja chyba tylko w Polsce?
~klama 9-09-2006 14:15
gnojki wybili tez szybe mojej babci (tak sadze bo mieszka tez na mickiewicza) za szyby dala 50zl.. wiec gora co to mandat mogą dostac :/
~dawid 9-09-2006 16:02
dobre... hehe respect M_ek
~danielloo17 9-09-2006 16:04
Jaka praca jakie kamieniołomy ?? no co wy !! wp...l powinni dostać takie porzadne .Rozumiem są pijani i mają chec zrobic cos glupiego - niech np. rozwalą szybe w Policji..wieksza adrenalina i wogole a nie biednym ludziom.Jakby rozwalali szyby na jakims posterunku - skonczylo by sie to na porzadnym spałowaniu ;]
~warrick 9-09-2006 17:58
alkohol jest dla mądrych ludzi!! to była napaść na obywatela i jego mienie jakby nie patrząc! powinno być prawo pozwalające na samoobrone w takich jakże bezczelnych przypadkach! jakbym był tam wtedy, to wychodze z domku boom boom wchodze do domku dzwonie po karetke panowie wychodzą ze szpitala ja dostaje wyrok ale ludzie juz wiedzą że nie stałem obojętnie :D chociaz uważam że terror wprowadzany przez pijanych młodych jest silniejszy niż odwaga co do interwencji danego obywatela.
~Konserwatysta 9-09-2006 22:09
Jednak uruchomiłbym znów Gross rosen. Tam mieliby kamieni wbród.
~elar 10-09-2006 10:59
Wandale nie tylko wybijali szyby w oknach. Weszli na gzyms budynku Sądu i ściągnęli prawdopodobnie jedną kamerę zwisającą przy wjeżdzie do aresztu od strony ulicy Wojska Polskiego.
~Obserwator 10-09-2006 16:18
Na polskie drogi jest potrzebne bardzo dużo kamienia,jakby wydobyli całe wachadło,25 wagonów ręcznie,więcej kamienia do ręki nie wezmą.
~Pajace 10-09-2006 21:38
takich palantów to ja bym połamał ! biednych ludzi napadac ! przeciez to jest skandal ... mieli szczescie ze mnie w poblizu nie było bo ja juz sie bym nimi zają... najpierw polamałbym im rece a pózniej nogi... gowniarze !!!
~warrick 11-09-2006 19:02
dokładnie!! gdyby jedna grupka dostała wpie.... to następna miałaby blokadę psychiczną co do powtórzenia wybryku!! nie można sie litować nad takimi jeżeli policja nie interweniuje skutecznie, gdybym zrobił sobie trampoline z głowki takiego żula to nie ma siły ale nie powtórzyło by sie to :D:D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budują chodnik do TCTA

Zygzakiem po ulicy

Trwa "Davos" w Karpaczu

Kara za brak deklaracji

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
564
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%