MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Wandale niszczą dworzec kolejowy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 1 maja 2008, 9:36
Aktualizacja: 9:36
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Remontowany gmach dworca głównego w Jeleniej Górze został niedawno oszpecony przez przestępców ze sprejem w dłoni. Chuligani zapaćkali farbą – wydawać by się mogło niedostępny dla przeciętnych – górny rant budynku.

Wdrapali się tam zapewne po rynnie, aby pozostawić po sobie trwały ślad. Bazgroły trudno będzie usunąć, bo wandale oszpecili nimi elewację z piaskowca, który nie jest pokryty substancją ułatwiającą zmywanie tego rodzaju „malunków”.

Dworzec PKP w Jeleniej Górze jest właśnie remontowany. Ekipy już są w holu głównym, który ma zyskać nowe wnętrze umożliwiające wykorzystanie dużej powierzchni gmachu na cele handlowo-usługowe. Mówiło się, że może tu powstać nawet lokal rozrywkowy.

Niestety, remont nie przewiduje renowacji elewacji pochodzącego z 1886 roku gmachu. Nawet po odnowieniu wnętrz, dworzec będzie szpecił za sprawą bezkarnych łobuzów, którzy bezmyślnie niszczą sprejem budynki w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

Nietypowy finał Ligi Rocka

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~Locke 1-05-2008 10:56
<i> proszę znaleźć inny </i>
~szuster 1-05-2008 11:47
ucinac rece d...lom, wsadzic im te spraye w d...
~radziu nie poradziu 1-05-2008 12:01
Wstyd, skandal... Przybywają turyści z niemiec i patrzą jakie to obyczaje panują u nas. Wracają do siebie i opowiadaja jaki kwiat polskiej kultury poznali.
~hurriyet 1-05-2008 12:02
banda baranów bez szkoły;)
~JeleniogórzaniT 1-05-2008 12:02
W tym wyjątkowym wypadku szkoda ze rynna była mocno przytwierdzona do ściany...inaczej ci idioci mieliby zapewne bolesną nauczkę... Czy nie da się tego zeszlifować z kamienia w jakiś sposób?
~jo-ja 1-05-2008 12:10
~kmam 1-05-2008 12:18
Policja winna obecnie wyłapywać na mieście "artystów" do prac przymusowych w zakresie usuwania śladów ich bytności przy Dworcu i nie tylko. Jeżeli niemożliwa jest ta forma ich "nagradzania", należy nagrodzić ich rodziców składką na koszty wynajęcia "konserwatorów sztuki". Sztuka ta zostałaby zachowana poprzez pokrycie farbą do czasu uzyskania środków na oczyszczenie piaskowca.
~n 1-05-2008 12:47
przecież to ładne jest
~do tych... 1-05-2008 13:33
to dajcie takim ściany do malowania, zróbcie gdzieś miejsce w którym można legalnie malować, a nie później z wielkimi pretensjami każdy ! taki dworzec remontowany, że z zewnątrz nawet bez tego "napisu" wygląda jak jakaś rudera. a może zaproponować takim żeby ładnie namalowali napis "dworzec PKP" lub coś w tym stylu? zawsze to ładniej by wyglądało i przyciągało wzrok. taki kolorowy dworzec.
~Łowca byków 1-05-2008 13:33
Po rurze spustowej - wdrapali się po rurze spustowej!
~Marcinnn 1-05-2008 16:19
Malowac malowac, wez sobie kartke i pomaluj, człowieku, zeby to choc ladne bylo. Co to za d...le są? ja nie moge pojąć jakim trzeba byc idiotą. bezmózgi bez szkoly, nie wierze, że inteligentni ludzie tak postepują. Co innego namalowac coś łądnego, a co innego napisac jakies gowno. Takie kary bym wlepial ze by sie odechcialo "malowania".
piipi 1-05-2008 17:12
..do - [~lowcy bykow..]...a moze lasso uzyli.~~~fds=fuksem dozyjesz soboty lub ..fiewiorka Do Szukania itp.
~szuster 1-05-2008 19:46
malowac to mogli na plastyce, ale jak sie do szkoly nie chodzi tylko bazgrze po scianach to juz inna bajka. chcesz malowac idz na ASP... o ile wiesz co to jest..
KochaSJG83 1-05-2008 21:26
Wiele razy Dworzec Główny PKP w Jeleniej Górze był szpecony różnorakimi rysunkami przez wandali, którzy czują się bezkarnie. Może PKP powinna pomyśleć o zamontowaniu monitoringu wizyjnego i wynajęciu ochrony do pilnowania obiektu?
~lolo 1-05-2008 21:40
tragedia z tymi nieukami, niech sobie tyłki pomalują spreiem.
~ 1-05-2008 21:42
a co do dworca to lepiej tory wymieniac zeby do wroclawia pospiesznym nie jechac 3 godziny, to wtedy i wiecej ludzi bedzie jezdzic i bardziej sie im oplaci ten remont.
~do Marcinnna i reszty 2-05-2008 0:50
Obrażasz w tym momencie ludzi, których nie znasz i tak naprawdę o nich nic nie wiesz. Świadczy to jedynie o Tobie i Twojej kulturze osobistej, której jak widać nie wyniosłeś ani z domu, ani ze szkoły więc może powinieneś zastanowić się nad sobą zanim coś tutaj napiszesz? Najłatwiej osoby malujące zaliczyć do kategorii marginesu społecznego i wyznaczać im kare za sztuke, którą jest graffiti. Dlaczego miasto nie potrafi zapewnić ścian do malowania dla takich osób? Ktoś tam napisał, że niech malują sobie na kartce lub idą do szkoły... Człowieku, przeczytaj co Ty piszesz... Gdybyś był uzdolniony to marnowałbyś swój talent na kartce? Osoby, które malują chcą wyrazić coś przez swoją sztukę, chcą być zauważone w jakiś sposób i znane z tego co robią... Gdyby miasto udostępniło jakieś ściany nie byłoby takich problemów jakie są teraz... a może czas się nad tym zastanowić? Warto porozmawiać z młodymi ludźmi, w końcu to oni kiedyś będą tworzyć to miasto...
~kmam 2-05-2008 6:42
znam nawet ściany gdzie mogliby malować - np. w mieszkaniu "~do tych... "
~do piszącego do Marcina. 2-05-2008 9:46
Człowieku ! Co Ty za brednie wypisujesz !? O jakiej sztuce tu jest mowa ? Jak to jest sztuka , to ja jestem pilotem airbusa ! To po prostu jakieś maziaje są. Łazi jeden z drugim zakapturzony głąb bezmózgi i jak pies zaznacza "swoje" terytorium. Na sztukę potrzeba pieniędzy a to co zrobili na dworcu , to zwykły wandalizm jest. Złapać gnojków , rozebrać do naga i wyspreyować po całości. Może przy myciu się rozpuszczalnikiem trochę chociaż by zmądrzeli.
~edyta 2-05-2008 10:25
zgadzam się jest to banda wandali którą trzeba natychmiast wyeliminować z tymi bandytami nareszcze trzeba zrobić porząded zobaczcie jak zniszczyli miasto i to są artyści, niech robią malunki ale na własnych j.....-gdzie jest policja,straż miejska
~cieplik 2-05-2008 11:34
gdzie kamery,gdzie sokiści,gdzie policja kolejowa ,za co im ,itd.....
~Socjolog 2-05-2008 13:22
Pamiętajcie, że nie należy obrażać ludzi, których się nie zna i nic o nich nie wie. Ten, który nazywa ich zakapturzonymi głąbami, bezmózgami i psami pokazał właśnie swój wysoki poziom inteligencji, ukończenie szkoły i wysoką wartość człowieka. A co do wpisu Edyty to na jakiej podstawie nazywasz te osoby "bandytami"? Może zanim coś napiszesz powinnaś sprawdzić co oznacza termin "bandyta"? Najlepiej to wyeliminować całe młodociane społeczeństwo, bo przecież to jest zagrożenie, tak?! Skandal... A nikt z Was się nie zastanowił jak takim osobą znaleźć zajęcie? Należy pomagać młodym, a nie ich tylko oczerniać...
~blad 2-05-2008 13:26
hmm. racja. takie coś szpeci nasze miasto. ale może by można było się zastanowić nad postawieniem kilku ścian gdzieś (nie mam jeszcze pomysłu gdzie) takich aby sprejowcy tam sobie `malowali` zamiast niszczyć publiczne miejsca takimi malunkami? Sądzę iż by to przeszło a młodzi wandale właśnie tam by urzędowali ; ) pozdrawiam
~do `do piszącego do Marcina.` 2-05-2008 13:30
ja sądzę tak jak `do Marcina i reszty` że to jest sztuka. Gdybyś widział/widziała niektóre z tych wysprejowanych malowideł na ścianie może i byś zmienił/a zdanie. Ci ludzie często mają talent.Może nie akurat to co jest przedstawione na dworcu. Poszukaj w internecie czegoś na ten temat. I zrozum buntownicza młodzież. pozdrawiam ; )
~DO NAIWNIAKÓW 2-05-2008 13:38
czy naprawdę wierzycie w to że gdyby miasto zrobiło jakąś specjalną ścianę do malowania to wandale nie niszczyliby swoimi malowidłami budynków, przystanków, pociągów? Takim to się powinno taką solidną karę dowalić żeby im się raz na zawsze odechciało dewastować ściany i pociągi.
~szuster 2-05-2008 14:50
dlaczego miasto ma im stawiac sciany? niech sie zbiora po pare zeta i postawia sobie pare regipsow. a nazywanie tego 'sztuka' to juz zenada. owszem widzialem graffiti, ktore mozna nazwac sztuka, ale nie bezsensowne pisanie po scianach...
~Do "Socjologa" 2-05-2008 15:32
Socjologu. Nie nazwałem tych wandali psami. Nie odnoszę się do całej młodzieży. I nie każ mi szanować i współczuć tym półmózgom niszczącym wszystko dookoła siebie. Spróbuj im pomagać , może Ci się uda. Oni nawet "rozmawiają " jak kosmici. Gdyby nie spójniki , to całe zdanie przez takiego kaptura wypowiedziane , składałoby się z samych przekleństw. Idź i spróbuj pogadać z nimi i nie wciskaj mi ,że to aniołkowie , tylko reszta ludzkości jest do nich niedostosowana. A tak w ogóle "Socjologu" , ortografia.
~do " ~Do "Socjologa" " 2-05-2008 21:17
nie warto z tobą dyskutować, brak szacunku do innych to podstawowy problem ! giń psie !
~do socjopaty 2-05-2008 22:21
"socjologu" po kursie gotowania w mikrofali. A gdzie ci twoi artystyczni przyjaciele mają szacunek do cudzej albo wspólnej własności ? Wytrzyj nosek i połóż się już spać . Tylko żebyś znowu nie nasikał w pościel. Oj dzieciaku ,dzieciaku.
~do tego nade mną 3-05-2008 0:18
nosek to możesz wytrzeć sobie dziaciaku neostrady. potrafisz tylko obrażać przez internet? życie ci twoje nie wyszło czy masz jeszcze jakiś inny problem? tym, że siusiasz w swoją pościel nie musisz się chwalić na forum publicznym. kogo to obchodzi? zastanów się !!
piipi 3-05-2008 0:48
...do tych na gorze...fds=fajne slowa dajecie..
~Znawca :) 3-05-2008 9:40
Wszyscy ładnie piszą ale wydaje mi się nie na temat do końca a może z drugiej strony a gdzie byli w tym czasie służby odpowiedzialne za pilnowanie porządku na stacji to chyba SOK-iści czyżby stali w tym czasie pod estakadą i pilnowali żeby ludzie wracający z TESCO zapłacili im jakiś mandat z pieniędzy zaoszczędzonych na zakupach a może robili coś innego :)
~Oburzona 3-05-2008 10:03
Co z tego że to wyczyszczą jaki i ci d...le i tak znowu przyjdą... nie rozumiem jak można tak niszczyć wizerunek swojego miasta.. ;/
~blaaa... 30-07-2010 22:20
fdskandal

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta profesora

Remont ulicy Ogińskiego  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Maseczki... pamiątką?

Wraca pomysł łączenia muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
729
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%