MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wandal rzucał kamieniami w autobusy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 września 2006, 13:33
Autor: TEJO
Fot. KMP
O spowodowanie zagrożenia utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pasażerów autobusu MZK oraz jego uszkodzenie podejrzewany jest bezmyślny 18-latek.

Dla zabawy, 17 września po godz. 17 rzucił kamieniem w szybę autobusu miejskiego i ją stlukł. Wandal uciekł. Dwie godziny później chuligan pojawił się w znów i trafił celnie kamieniem w szybę innego autobusu MZK.

– W obu przypadkach spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia pasażerów – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa złapali bezmyślnego wandala po przeprowadzonym dochodzeniu. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionych czynów. Został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.
Policja wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.
Miejski Zakład Komunikacyjny szacuje straty. Najpewniej będzie się domagał zwrotu kosztów naprawy autobusów od zatrzymanego sprawcy.

To nie jedyne akty wandalizmu na mieniu MZK. Nieznani dotychczas sprawcy zniszczyli przystanek autobusowy na ul. Jana Pawła II nieopodal Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.
Zostały zbite szyby i zerwane rozkłady jazdy.
Policjanci poszukują sprawców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wokół Ratusza – to warto zobaczyć!

Mają w nosie pieszych

Odbudowa mostu

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Tak 20-09-2006 12:09
Na roboty dziada o chlebie i wodzie! I nie mówcie, że młodzi nie mają gdzie się rozerwac. Są jeszcze biblioteki, ale to dla inteligentnych... Buraki do roboty!!!
~patol 20-09-2006 12:56
mogl nie wracac w to samo miejsce to by go przynajmniej nie zlapali....
~cdi 20-09-2006 13:09
Racja racja! Do roboty gnoja i jemu podobnych!
~Marek Os. 20-09-2006 13:15
Dwa autobusy zostały w ten sposób wyłączone z eksploatacji na kilka dni. Jechałem tym drugim po godz.19. Zdarzenia miały miejsce na ul. Wolności koło Tkackiej, a nie na Matejki.
~kat 20-09-2006 13:22
patol jak się czyta twoje komętarze to zastanawiam sie czy Ty jesteś normalny wydaje mi się ze napewno nie!!! imbecyl!
~Karolcia 20-09-2006 14:21
komętarze..buahahahha nie wiem kto tu jest imbecyl:D
~koko 20-09-2006 14:23
bez Patola było by tu smutno.On nie jest taki głupi tylko się zgrywa.
~mieszkaniec jelonki 20-09-2006 14:39
To są rezultaty pracy policji która zamiast pilnować porządku bawi się na festynach albo wystawia teatrzyki w przedszkolach i gimnazjach niech jeszcze z jeden komisariat zlikwidują i będzie ok,jeszcze 7 lat temu będąc na studiach niejednokrotnie wracałem w nocy z imprez czasami w środku tygodnia czy to przez miasto czy obwodnicą zawsze podkreślam zawsze góra co pięć minut jechał radiowóz kilka razy mnie wylegitymowano dzisiaj nie mam tyle odwagi i wracam do domu taksówką
~tonio 20-09-2006 15:17
Zero tolerancji!!! Nie wszystko za komuny było złe . Wzięliby go na garaże i wybili głupotę z głowy. Teraz nie można , a coś z takimi trzeba robić !!! Może roboty przymusowe wg. zasady " nie pracujesz - nie jesz"
~młody 20-09-2006 15:24
no piekny sukces naszej wspaniałej policji pewnie beda premie!
~Marek Os. 20-09-2006 15:50
Dziękuję Tejo za poprawienie w informacji miejsca zdarzenia. A jeśli chodzi o wiaty to uszkodzono ich cztery. Dwie na Jana Pawła II oraz przy Carrefourze i na Sygietyńskiego.
~el ciervo 20-09-2006 17:17
A dlaczego na zdjęciu nie widać jego gęby???
~sainz 20-09-2006 18:23
POKAZAĆ TWARZ!!!! I WSZYSTKICH TAKICH PODOBNYCH i zobaczymy
~ do koko 21-09-2006 9:21
Może byłoby i smutno, ale czasem płakać się chce i żal mnie bierze jak czytam, co On czasem wypisuje!
~Do mieszkańca jelonki 21-09-2006 10:40
Może byś nie oczerniał całej Policji, o tym ile jest patroli na mieście decydują komendanci, a nie wszyscy Policjanci, a ci zwykli przecież złapali bandziora wiec trocze wyluzuj.
~młody 21-09-2006 11:51
...trocze wyluzuj. fajne :) jaki obrońca policji, ale komendantów to nie lubisz! czemu ich tak oczerniasz? a kogo maja wysłać na patrol sami nie pospaceruja po mieście. Maja tyle obowiazków i statystyk tu piesek zrobił ... a tam kotek ...
~stary 21-09-2006 13:34
młody ty się ogranicz z takimi komentarzami bo ci zrobię docierkę ( dwa tygodnie służby z dojazdami a wypowiada się jak stary)
~do stary 21-09-2006 16:15
juz sie boje a ogon juz zgubiłeś???
~piter jg 21-09-2006 17:28
za zagrozenie zycia innycy ludzi powinien dostac 25 lat frajer

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odznaczenia PZN  

O rozpadających się górach

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Groźnie na szlakach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
982
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%