MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

WAM walczy w sądach, a drogi czekają na remont

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 lipca 2013, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: UM
– Agencja Mienia Wojskowego po raz kolejny oddała Miasto Jelenią Górę do sądu i po raz kolejny przegrała sprawę, tym razem straciła ok. 180 tys. zł na procesy – informuje rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Swego czasu Agencja przekazała, zgodnie z prawem i społecznymi potrzebami, kilka działek w okolicach ulicy Sudeckiej pod budowę pierwszego etapu obwodnicy południowej. Niektóre z nich znalazły się pod tą drogą, inne – w pasie drogowym. Agencja zażądała po zakończeniu prac budowlanych zwrotu darowizny działek niezabudowanych jezdniami, z czym nie zgodził się inwestor, argumentując, iż działki w pasie drogowym służyć będą budowie dalszych urządzeń niezbędnych dla obwodnicy (m.in. tuneli, drobnej sieci komunikacji, itp.), więc nadal Miasto ma tytuł do traktowania ich jako niezbędnych dla drogi.

Nie zachodzi więc możliwość wydania tych działek, otrzymanych jako darowizna.
Agencja oddała sprawę do sądu rejonowego, a po przegranym procesie, do sądu apelacyjnego, który również uznał rację Miasta. Ze względu na fakt, iż za każdym razem musiała wnieść blisko 80 tys. zł z tytułu wartości przedmiotu sporu, a ponadto – opłacić inne koszty sądowe, to łączny koszt tego procesu sięgnął niemal 180 tys.

- Ubolewam nad tym, że Agencja nie żałuje pieniędzy za przegrywane procesy, a przekonuje, że nie stać jej na remont należących do niej ulic w osiedlu Podchorążych - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. - Ale ciąży na niej obowiązek remontu tych ulic, jaki nałożył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, z terminem wykonania do 31 sierpnia br. Mam nadzieję, że władze Agencji Mienia Wojskowego potraktują serio decyzję PINB, bowiem w innym przypadku ta droga i tak będzie musiała być wykonana za pieniądze Agencji, a dodatkowo grożą tej firmie grzywny i mandaty za lekceważenie decyzji kompetentnych służ© i inspekcji – dodał prezydent.
.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszt za brutalne pobicie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Autor 4-07-2013 8:32
Tylko dlaczego w tytule jest WAM (Wojskowa Agencja Mieszkaniowa), a w treści AMW (Agencja Mienia Wojskowego) ? To w końcu kto ?
CН.W.D.P. 4-07-2013 9:48
CHODZI O WOJSKO...
~jakitaki 4-07-2013 10:10
Łatwo jest krytykować kogoś.... a co inaczej jest w Pana obejściu Panie Prezydencie?? z jednej strony lekką rączką wydaliście ciężkie pieniądze na budowę tej zakichanej obwodnicy, a nie macie pieniędzy na ulicę Łomnicką wymagającą od lat kapitalnego remontu, a w zasadzie przebudowy, na CAŁEJ jej długości!!
~ 4-07-2013 11:45
A gdzie drugi etap obwodnicy ?To zawiła sprawa ;)
~ 5-07-2013 4:55
ale jaja państwo walczy ze samym sobą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mapa ku przestrodze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Rondo w tym roku?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1420
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%