MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Walka podjazdowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:59
Autor: TEJO
Fot. tejo
Wojnę kierowcom busów nielegalnie działających firm przewozowych zamierza wydać policja oraz urząd skarbowy. Busiarze podjeżdżają na przystanki legalnych przewoźników i podbierają im pasażerów.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym, który administruje większością przystanków w Jeleniej Górze, tylko kilku innych przewoźników podpisało z MZK umowę.

– Dzięki niej bez kłopotu mogą wjeżdżać do zatoczek. Łożą też na utrzymanie przystanków – mówi Leszek Chmielewski, szef działu marketingu miejskiego przewoźnika.

Ale są takie firmy transportowe, które żadnej umowy nie podpisały. Ich kierowcy bezpardonowo zajeżdżają miejsce legalnym autobusom. Dotyczy to zarówno MZK jak i PKS Tour, największych przewoźników w stolicy Karkonoszy.

Ich przedstawiciele fakt łamania prawa zarejestrowali kamerą wideo, a nagrania mogą udostępnić policji.

Z kolei funkcjonariusze zamierzają się przyjrzeć stanowi technicznemu pojazdów wykorzystywanych przez przewoźników. – Zdarza się, że pozostawia on wiele do życzenia i może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów – mówi kom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego policji.

Do akcji, która ma zachęcić nielegalnych przewoźników do legalizacji działalności, przystąpią także urzędnicy skarbowi. W wielu busach i autobusach, które wożą ludzi, nie zainstalowano kas fiskalnych.

Walka podjazdowa toczy się najczęściej na przystankach przy teatrze i urzędzie miejskim przy ulicy Sudeckiej. Ale do incydentów dochodzi także na innych, bardziej uczęszczanych przystankach oraz na pętli przy dworcu głównym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bobry na Zabobrzu

Wakacje w Złotoryi

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Lucek 21-01-2006 18:24
Funkcjonariusze niech lepiej przyjrzą sie stanowi technicznemu autobusów, który jest w zapłakanym stanie. Uważam że busy to jest zdrowa konkurencja bo za bilet asutobusowy są o wiele wyższe opłaty niż za bus a komfort żaden. Autobusy czesto są przeładowane powyżej stanu ładowności, ludzie stoją na jednej nodze a bus jest tańszy i szybszy - i o to chodzi !!!
~pasażer 21-01-2006 18:29
Nie mam nic przciw żeby PKS konkurował z innymi przewożnikami. Nareszcie jest od jakiegoś czasu łamany monopol na przwozy. A jesli inny przwożnik potrafi robić to taniej to dlaczego PKS nie. Popieram w 200% i życzę powodzenia w walce z monopolem busiarzom !!!
~Rocky22 21-01-2006 23:30
Ja takze nie mam nic przeciwko busiarzom dopuki pracuja legalnie!!! Rzeczywiscie busy sa szybsze i czasami tansze ale nie zawsze w lepszym stanie od autobusow. A jesli chodzi o komfort i miejsce to w busach jest tragicznie np. Krycha (Jelenia-Zgorzelec).
~danielloo 21-01-2006 23:40
W jeleniej jest wszystko drogie . Zaczęło sie od stacji benzynowych a teraz konflikt z pks-em. Złotówy też chcą dużo pieniedzy za przejazd np. z pod Tesco na zabobrze 2 - 10 zł , a w północnp-wschodniej polsce jak da sie złotówie "dyszke" to wozi cie po całym mieście......i gdzie tu sprawiedzliwośC ??
~konrad 23-01-2006 9:47
Nakleży wiedzieć, że busy działaja nielegalnie bez wymaganych zezwoleń przez to nie płacą podatków opłat itd. Nie wydając biletu pasażer nie ma prawa do np. reklamacji i nie jest ubezpieczony podczas podrózy. Pytanie dlaczego tak pózno policja i urząd skarbowy zabiera się za tych złodzieji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Półkolonie pełne atrakcji

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Rusza JBO 2021  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2053
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%