MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Walka o szczyt w słońcu i błocie

Wiadomości: Jelenia Góra/Dziwiszów
Poniedziałek, 27 lipca 2009, 10:07
Aktualizacja: Środa, 29 lipca 2009, 17:58
Autor: ahawer/MR
Fot. Michał Rażniewski
Wreszcie pogoda dopisała. Trzecie Łysogórki odbyły się w słońcu! Widoczność była bardzo dobra, a więc licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać zawody bez przeszkód (poprzednie dwie edycje przebiegały we mgle – na szczycie góry).

Zawody rozegrano na znanej już kolarzom i naszym czytelnikom pięciokilometrowej pętli. Padało jeszcze wczoraj, ale od rana świeciło słońce i wiał wiatr. Czynniki te wpłynęły korzystnie na stan trasy, była zdecydowanie w lepszym stanie niż miesiąc temu. Błota jednak nie zabrakło (doszły nas słuchy, że wśród bikerów są miłośnicy takiego podłoża). Na niżej położonych fragmentach pętli, zawodnicy po staremu tonęli po kostki w brązowo-czarnej mazi. Do mety dojeżdżali umorusani - i wyglądali jak murzyni.

Podczas poprzednich edycji były realizowane filmy. Teraz dla odmiany zapraszam do obejrzenia 138 zdjęć wykonanych na stokach Łysej Góry. W lesie i na otwartej przestrzeni. Tuż po starcie, wtedy zawodnicy jechali jeszcze razem. I w chwilę później, kiedy rozproszyli się po terenie i pokonywali kolejne okrążenia samotnie. Popatrzmy na zdjęcia... Jesteśmy na ścieżkach i drogach Grzbietu Południowego Gór Kaczawskich. Dzieci startowały na trasie wyznaczonej na trawnikach w górnej części mikrostacji (w okolicy schroniska). Bikerów zagrzewani do walki rodzice, znajomi, goście Łysej Góry. Zestaw fotografii pokazujących najmłodszych uczestników - na początku galerii. A dalej juniorzy, seniorzy, weterani...

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Julia Adamska (Legnica), Michał Mężyk (Jawor), Agnieszka Szwinta (Jelenia Góra), Mateusz Pihulak (Żary), Szymon Zagórski (Złotoryja), Michalina Ziółkowska (Wrocław), Łukasz Pihulak (Żary), Maria Tyszecka (Jelenia Góra), Krzysztof Tyszecki (Jelenia Góra). Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy zawodników, którzy startowali na Łysej Górze i tych wszystkich, którzy jeszcze nie byli u nas, na następne wyścigi, które odbędą się za miesiąc, w dniu 30.08.2009.

Pokaz zdjęć wraz z muzyką na stronie: http://www.aesculap.com.pl/lysogorki_x.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatkarska Licealiada dziewczyn

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lewapek 28-07-2009 11:41
prosze o zdjecia ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bike Maraton 2020. Znamy kalendarz!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Ktoś zniszczył choinki

Sprawne Jelonki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
909
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%