MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Walka o reaktywację kolei trwa

Wiadomości: REGION
Środa, 3 czerwca 2009, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Ania
Fot. KDR
Karkonoskie Drezyny Ręczne poszukują partnera samorządowego chętnego wydzierżawić linię kolejową z Mysłakowic do Karpacza.

– Zależy nam na reaktywacji linii nr 340 i stworzenie w ten sposób kolejnego waloru turystycznego. Włodarze Karpacza nie są jednak zainteresowani sprawą, dlatego też postanowiłem poszukać partnera wśród innych jednostek samorządowych – mówi Rafał Gersten z KDR.

Dzierżawą linii kolejowej mogą być zainteresowane gminy Mysłakowice i Podgórzyn, bo przebiega ona bezpośrednio przez ich teren. Niewykluczone jest także, że będzie to samorząd z drugiego krańca Polski.

Na ten temat Rafał Gersten rozmawiał z Polskimi Liniami Kolejowymi i zawarł porozumienie, w ramach którego Gminę Karpacz może zastąpić inna jednostka, nawet niewłaściwa terytorialnie. W tej sprawie toczą się również rozmowy z resortem infrastruktury.

Ogłoszenia

Czytaj również

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Trwa rozbudowa SOSW

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~olo 3-06-2009 8:23
No prosze Gersten z drezyna ciagle jedzie a WIELKI Malinowski nic Ciekawa decyzyjna impotencja władz miasta :-)
~olo 3-06-2009 8:26
Oddać Karpackie torowisko rolnikom beda mieli gdzie zboze wysypywać Dla Gerstena podaję adresy www.zagorny.pl lub www.lepper.pl
~brawo 3-06-2009 13:27
Rafał za tą upartość i niepoddawanie się, tak trzymaj !!! Może z Gdańska do Karpacza... ? ;)
Cień 3-06-2009 16:57
A może by tak, zabrać Karpaczowi drogi dojazdowe.
~? 3-06-2009 18:10
Te drezyny to dobra zecz,moze tak reaktywowac linie do Wroclawia .Mysle ze drezyna reczna da rady w czasie 3 godzin dojechac tyle co pospieszny z Jelonki .W strone Wroclawia to nawet szybciej bo z gorki.Panie Rafale przejmij pan cala ta PKP w swoje rece, moze zaczniemy wreszcie jezdzic jak ludzie i w jedziemy w 21WIEK .
~xxx 3-06-2009 18:15
Brawo za tą wytrwałość. Mam nadzieję że przyjdzie mi jeszcze przejechać się najpierw drezyną a później pociągiem do Karpacza.
~*** 3-06-2009 18:31
Brawo panie Rafale,niech pan walczy i niepoddaje sie.Do odwaznych swiat nalezy a pomysl jest naprawde swietny :))) Zycze wytrwalosci,solidnego partnera i powodzenia :)
~góral karkonoski 3-06-2009 20:27
Pan Burmistrz w Karpaczu pilnuje głównie swego interesu. Nie widać go na spotkaniach dotyczących np.kultury, otwarciu wystaw, bo tam niczego się nie ugra. Spotkania z ludźmi mającymi kasę -prosze bardzo, pan Burmistrz zawsze do usług.Linia kolejowa mogąca być jedną z atrakcji turystycznych czeka na nowego burmistrza i mądrzejszą radę miasta. Może za rok po wyborach będzie normalniej u nas pod Snieżką??
~Zbigniew Leszek 3-06-2009 22:44
A że WARTO walczyć o torowisko i pociągi - to polecam http://www.soeg-zittau.de/cms/ - RAFAŁ wierze, że ci się uda.
~Rożnowianki 3-06-2009 23:23
Drezyny to coś wspaniałego! Jesteśmy z zachodniopomorskiego ,podróżujemy sporo po Polsce,nigdzie nie spotkalyśmy się z taka formą muzeum, jaką tworzy Muzeum PKP Karpacz, a konkretnie chodzi mi o możliwość przejażdzki drezynami,Nasze dzieci do dziś to mile wspominają , pytane o miejsce kolejnych wakacji, podają Karpacz, ponieważ tam można pojeździć drezynami!!!!Mielismy okazję tylko kawałek wypróbować drezyny, a jak fajnie było by wybrać się dalej...!A jak fajnie było by wysiąść na stacji kolejowej w Karpaczu...!A jak fajnie było gdyby było bezpośrednie połączenie szczecin=karpacz......Można tak wymieniać....Pan Rafał wie o co walczy_ Brawo panie Rafale
~ekolog 3-06-2009 23:29
Może zinteresować gminy państw sąsiednich? Np. niemieckie albo czeskie?! Niemcy rewitalizowali zabytkową linie w Górach Żytawskich. Im się opłaca! Link poniżej. www.soeg-zittau.de Ale jest tez wiele polskich bogatych gmin, które zainwestują chętnie pieniądze. Może gmina Kobierzyce? Niech Karpacz obejdzie się smakiem!!! Trzeba patrzeć dalej niż koniec własnego nosa Panie Burmistrzu! Brawo Rafał!!
~Zwykly proszek 4-06-2009 0:03
Proponuję Pudziana na drezynowego. Podziw za wytrwałość, jeszcze 20 lat i Ci się uda.
~ice man 4-06-2009 6:34
Panie Rafale pełen podziw za wytrwałość i walkę która mam nadzieję zwycięży nad głupotą urzędniczą a nagrodą będzie pociąg osobowy który zawiezie nas do pięknego Karpacza. Jeździłem w majowy weekend Pana drezyną i super było ;) My nadal toczymy walkę na linii 103 pozdrawiam
~Marcineck 4-06-2009 8:16
Sto lat za murzynami (to o miejscowych władzach). Brawo za wytrwałość, to przedsięwzięcie MUSI się udać !!!
~m 4-06-2009 8:42
Rafał, za determinację i nieustającą walkę z wiatrakami najwyższy szacunek. Sprawa warta Twojego wysiłku! Obyś znalazł godnego partnera.
~cyklista 4-06-2009 9:10
Władze Karpacza jak zwykle pilnują swego interesu.Wolą zasmrodzić Karpacz spalinami jak reaktywować kolej.Teraz żyją w luksusie(łapówki??) a jak przyjdzie im zejść z tego świata niech się martwią inne pokolenia. Rafał walcz jesteśmy z tobą.Dla nas spaliny to tragedia.
rudawyjanowickie.pl 4-06-2009 9:17
W pełni popieramy inicjatywę uruchomienia kolei, która niewątpliwie stałaby się nie lada atrakcją w naszym regionie. Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości!
rudawyjanowickie.pl 4-06-2009 9:18
W pełni popieramy inicjatywę uruchomienia kolei, która niewątpliwie stałaby się nie lada atrakcją w naszym regionie. Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości!
~Władysław Chudzicki 4-06-2009 9:34
Witaj Rafał. W pełni popieram Twój pomysł i może zadzwoń do gminy Rewal do wydziału komunikacji, tam niemożliwe staje się mozliwym gmina Rewal wspólnie z Gminą Trzebiatów uzbierała ponad 5 milionów złotych na remont zabytkowego mostu w Nowielicach na rzece Rega i po remoncie kolejka Retro pojedzie znów do Trzebiatowa, zostanie wybudowana całkiem nowa linia aż do Pobierowa z przystankami w Pustkowie i innych nadmorskich miejscowościach. Zawsze tak jest, że na urlop ludzie z nad morza jeżdżą w góry i odwrotnie więc Karpacz ma niesamowity potencjał ale kiedy Pan Burmistrz ma rodzinkę w firmie busiarskiej to po co samemu sobie tworzyć konkurencje ?? Rewal na pewno w tym pomoże tak mi sie wydaje tam pracuja bardzo oddani kolejnictwu ludzie. Warto też do Pana Zycha do starosty Lwóweckiego to wielki młosnik kolei żelaznych. Musimy cos zrobić, żeby sie udało wierzę w to Rafał. W grudniu 2008 robiłem fotki na dworcu w Karpaczu heh żal i łzy się w oczach kręca co z tego piękneo zabytku pozostało. Trzymaj sie i wytrwaj bo to wazne. Pozdrawiam Władek
~ewciaaa 4-06-2009 9:44
Ja też popieram tę inicjatywę :) Rafał, życzę powodzenia i wytrwałości :)
~hmmmmm 4-06-2009 12:35
Brawo! Dalej Panie Gersten! Władze Karpacza to jedno wielkie DNO! Są wpatrzeni tylko w siebie. Tak pięknie mówili o tym, że młodzież jest dla nich najważniejsza, a nawet w naszym kierunku nic nie robią! Kompletne zero! Dlatego walczmy z nimi!
~Natura 4-06-2009 13:19
Jeśli ten wpis ma pomóc inicjatywie to zamieszczam kolejną laurkę p. Rafałowi i jego idei reaktywacji Kolejki Karkonoskiej. Niestety nie rezprezentuję samorządu, który zechciałby wypełnić inicjatywę KDR. Prawda jest też taka, że gorące słowa popracia przedmówców nie wiążą się z konkretnym działaniem i na polu bitwy nadal pozostaje sam p. Gersten.Apeluję zatem do miłośników kolei, Karpacza oraz entuzjasów determinacji p. Rafała i sympatyków jego osoby o możliwe zaktywizowanie swojego dobrego słowa.Dziękuję!
~Ekolog 4-06-2009 13:52
Hola, hola, mości Panowie! Czy wykonaliście już ekspertyzę dot. wplywu linii kolejowej na środowisko? Czy sprawdziliście, czy na łąkach przy torach czasem nie rosną storczyki? Czy jesteście pewni, że w lasku przy linii kolejowej nie koczują cietrzewie albo unikalne w skali kraju sikorki? A co z zanieczyszczeniami wydzielanymi po drodze przez pociąg? Chyba nie myslice, że wszystko to pójdzie w glebę? A co z unikalnymi muchami, które - sfruwając wraz z prądami zstepującymi ze szczytów Karkonoszy - będą sie odbijać od pędzącej lokomotywy? Czy znowu my mamy to wszystko zrobić za Was? My czekamy i patrzymy, ale w pewnym momencie pokażemy, że istniejemy,a wtedy znowu sie zdziwicie. I to mocno...
~shadow 4-06-2009 16:45
Rafał z Gdańska wielki szacun dla Ciebie !! Takich ludzie jak Ty w naszym kraju brakuje, a szkoda.
~sztukaogrodów sp.zoo 4-06-2009 20:04
Panie Rafale ,zachęcam do rozmów z włodarzami Gminy Mysłakowice,to bardzo atrakcyjna turystycznie trasa ,no i ekologiczna bo RECZNA !
~wewior 4-06-2009 22:32
Pozdro z Gdańska. Inicjatywa wspaniała, upór godny podziwu. Szkoda że to wszystko w polskich realiach.
~Aleksandra z Borów Tucholskich 7-06-2009 12:45
W pełni popieram!!!! To naprawdę wspaniała atrakcja - trzymam kciuki Panie Rafale! Pozdrawiam.
~------- 7-06-2009 19:11
Tak strasznie walczy a syf i brud jak byl tak jest i nic tam sie nie dzieje
~KDR 7-06-2009 21:01
Do "bezimienny" z 19:11: To przyjedź i pomóż to zmienić "przyjacielu"!
~Natura 8-06-2009 13:24
Na szczęście krótkowzroczność można poprawić.Proponuję zweryfikować stan rzeczy w Karpaczu i skorygować punkt widzenia.Pewnie, że najlepiej przechodzić obok udając, że się nic nie widzi a temat (nie tylko!) połączenia kolejowego do Karpacza nie dotyczy jego mieszkańca.Osobiście nie znam lepszego gospodarza niż p. Rafał, który by tak zabiegał o dobro mienia publicznego.Pozostaje chylić czoła.
~Turysta 11-06-2009 18:29
Tak strasznie walczy, a wladze miasta postanawiaja mu pomóc w ratowaniu dworca zamieniając go na skład na materiały budowlane :) ciekawe czemu wladze innych miast nie wpadają na podobne pomysły zagospodarowania ciekawych zabytków. Mieli byśmy ich teraz mnóstwo do 'podziwiania'.
~Pt47 23-08-2009 23:53
Szczecin trzyma kciuki za reaktywację połączenia do Karpacza! Nie dajcie skasować najbardziej stromej linii w Polsce!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nawałnica nad Lubaniem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kuma kumie pomóc umie!

Drastyczne billboardy

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%