MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Walka o Pawilon Norweski w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 sierpnia 2014, 6:59
Aktualizacja: Niedziela, 17 sierpnia 2014, 8:23
Autor: Przemo/ Angela
Fot. Archiwum Muzeum Przyrodniczego
Kontrkandydat Marcina Zawiły w najbliższych wyborach samorządowych, Paweł Wilk wystosował list otwarty do prezydenta Jeleniej Góry, w imieniu Ruchu Społecznego "Siła Mieszkańców" w sprawie wstrzymania procesu sprzedaży Pawilonu Norweskiego oraz wspólnej pracy nad wykorzystywaniem tego wspaniałego zabytku zgodnie z jego przeznaczeniem – czyli jako dar twórców Parku Norweskiego dla społeczności Cieplic.

Członkowie ruchu społecznego "Siła Mieszkańców" zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie przed Pawilonem Norweskim w niedzielę, 17. sierpnia o godz. 15:00, gdzie zaprezentują własne pomysły na zagospodarowanie obiektu. Chcą także zapoznać się z opinią mieszkańców miasta i zebrać podpisy pod listem otwartym do prezydenta.

W sprawie sprzedaży Pawilonu Norweskiego odbyły się już dwa przetargi. Ostatni 8.sierpnia br. – Mimo że zgłosił się jeden z zainteresowanych kupnem tego obiektu, nie przystąpił on do przetargu – mówi Jacek Praszczyk, naczelnik Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Jelenia Góra. – Obecnie przygotowywane są dokumenty do kolejnego postępowania. Zgodnie z prawem Urząd może teraz zbyć obiekt w drodze rokowań, które różni się od przetargu tylko jedną rzeczą – może być to sprzedaż ratalna. Decyzja prezydenta w tej sprawie jeszcze nie zapadła – dodaje J. Praszczyk.

W pierwszym przetargu ceną minimalną obiektu były 3 mln 300 tys. zł, w II przetargu obniżono ją do 2 mln 900 tys. zł, ale w związku z tym, że jest to obiekt zabytkowy nabywca zapłaci tylko 50 proc. tej wartości.

- Szacuję, że roczne utrzymanie tego obiektu to około 1 mln zł, stąd decyzja o sprzedaży tego pawilonu – tłumaczy M. Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Za te pieniądze z powodzeniem można utrzymać żłobek lub dodatkowe przedszkole. Dopóki w budynku było Muzeum Przyrodnicze, to nie dyskutowaliśmy z tymi kosztami, ale teraz na utrzymywanie pustego budynku nas po prostu nie stać. Chcemy go sprzedać, ale z wyraźnym zaznaczeniem funkcji, pod którą można go kupić. Będzie to również funkcja gospodarcza – dodaje M. Zawiła.

Pismo przeciwko sprzedaży tego budynku składała również Rada Cieplic. – Uważamy, że jest to obiekt o wyjątkowej wartości, dlatego powinien zostać w gestii Miasta – mówi Anna Bałkowska, przewodnicząca Rady Cieplic. – Pomysłów na jego zagospodarowanie mamy wiele – dodaje.

Prezentujemy treść listy otwartego:
Szanowny Panie Prezydencie,
Zwracam się do Pana jako mieszkaniec Jeleniej Góry do drugiego mieszkańca Jeleniej Góry. Jako obywatel do obywatela. Jako ciepliczanin do ciepliczanina.
Zwracam się z wnioskiem w imieniu własnym i tysięcy mieszkańców naszego pięknego miasta, aby powstrzymał Pan proces sprzedaży Pawilonu Norweskiego zlokalizowanego w cieplickim parku.
Budynek ten należy do najciekawszych obiektów budowlanych w Jeleniej Górze. Jest perłą wśród naszych zabytków. Jest jedną z ważnych atrakcji naszego miasta, którego siłą powinna być coraz ciekawsza oferta turystyczna. Jego historia ściśle splata się z historią Parku Norweskiego, a poprzez to jest integralną częścią historii Cieplic Śląskich Zdrój jako - jeszcze do niedawna - samodzielnej wspólnoty samorządowej.
Dla zrozumienia i podkreślenia niepodważalnych przesłanek tego kto powinien pełnić pieczę właściciela Pawilonu pozwolę sobie przypomnieć, że 27 lutego 1906 r. Eugen Füllner ogłosił, iż chce ufundować mieszkańcom Cieplic publiczny park. W trakcie realizacji projektu powstał pomysł wzniesienia centralnego pawilonu, który służyć miał jako miejsce odpoczynku dla spacerowiczów. O kształcie budynku zadecydowała fascynacja Füllnera architekturą restauracji Frognerseteren w Oslo.
Biorąc pod uwagę powyższy fakt, iż od samego początku Pawilon Norweski był prezentem dla wspólnoty mieszkańców Cieplic Śląskich Zdrój, a także podkreślając, że sprzedaż tego wspaniałego zabytku architektonicznego byłaby niepowetowaną stratą dla interesu publicznego jeleniogórzan, zwracam się z wnioskiem, aby pozostawił Pan Pawilon Norweski we władaniu Miasta Jelenia Góra.
Jednocześnie – w związku z tym, że Pan Prezydent swoją decyzję o sprzedaży motywuje brakiem koncepcji zagospodarowania tego pięknego i wartościowego kulturowo budynku, a także koniecznością ponoszenia kosztów jego utrzymania - chciałbym zaproponować naszą pomoc i wsparcie dla ocalenia Pawilonu Norweskiego i zachowania go we władaniu Gminy Jelenia Góra.
Ruch Społeczny "Siła Mieszkańców", który mam zaszczyt reprezentować, zatrudni, we własnym zakresie i na własny koszt, ekspertów w celu dogłębnego przeanalizowania wszystkich możliwych dróg dla realizacji najlepszego merytorycznie i najbardziej ekonomicznego modelu funkcjonowania tego obiektu jako nieruchomości miejskiej - tętniącej życiem i dostępnej dla mieszkańców Jeleniej Góry, a także licznej rzeszy turystów oraz kuracjuszy.
W tym celu powołałem Zespół Ekspercki, który do dnia 15.10.2014r. przedstawi Panu Prezydentowi swoje konkluzje, tak aby Miasto Jelenia Góra mogło efektywnie zagospodarować Pawilon Norweski bez konieczności wyzbywania się go na rzecz nieokreślonych podmiotów prywatnych.
Biorąc pod uwagę Pańskie ostatnie wypowiedzi o wcale nie najgorszej kondycji miasta, chciałbym zwrócić uwagę, że sprzedaż tego unikatowego budynku nie uratuje budżetu Jeleniej Góry. Przeciwnie, jego zachowanie i wykorzystanie przez Miasto Jelenia Góra, może się stać dla Miasta ciekawą alternatywą pozyskiwania środków z usług turystycznych i uzdrowiskowych.
Zatem nie trzeba się spieszyć ze sprzedażą.
W trosce o wspólne dobro mieszkańców Jeleniej Góry, a szczególnie dzielnicy Cieplice Śląskie Zdrój wnioskujemy o przyłączenie się do nas w szlachetnym zamiarze i zadaniu ocalenia naszego kulturowego bogactwa i zasobu.
Jestem przekonany, że członkowie naszego ruchu społecznego, korzystając ze swojego doświadczenia jako niezależnych fachowców, przedsiębiorców, odważnych i rozważnych obywateli czerpiących z kreatywności i innowacyjnego patrzenia na miasto, wspólnie rozwiążą wszystkie aspekty funkcjonalne i finansowe utrzymania Pawilonu Norweskiego.
Pozwoli to zachować i uszanować intencje oraz cel jaki przyświecał twórcom i budowniczym Pawilonu Norweskiego. Zaś mieszkańcy naszego miasta nadal będą mogli się być dumni i cieszyć się tym pięknym obiektem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

W lwóweckim magistracie z ograniczeniami

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~elpolakko 16-08-2014 8:05
bla bla bla wszyscy umrzemy - taki maja komentarz wszyscy kontrkandydaci ana Prezydenta
~ 16-08-2014 8:17
Sprzedaż pawilonu będzie początkiem jego końca, tak jak to miało miejsce w przypadku kilku innych obiektów. Ktoś go kupi za bezcen i zostawi na pastwę losu.
~fff 16-08-2014 8:26
Utrzymanie 1 mln łotych rocznie!!!! To powinno być sprzedane 10 lat temu. Stoi i gnije za milion rocznie. Skandal.
~Niklot 16-08-2014 8:42
Będzie tam fajna knajpa z duszoną w starym oleju kiełbasą na frytkach i starej kapuście. Czyli typowa atrakcja turystyczna w Jeleniej.
~J. Paweł 16-08-2014 8:44
PiSiaki kryją się za Ruchem Społecznym "Siła Mieszkańców"? A Pawilon? Niezależnie kto będzie jego właścicielem, będzie elementem Parku Norweskiego. I to będzie ok. A jeśli to komuś przeszkadza, niech kupi,i na własny koszt utrzymuje i udostępnia mieszkańcom.
~ksawercia 16-08-2014 9:47
A co na propozycje Siły Mieszkańców powie Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku? Czy warto ,by pozostał pawilon we władaniu miasta? A może powołać zespół z różnych organizacji pozarządowych i jakiś ciekawy pomysł padnie ,który warto będzie realizować.
faraon 16-08-2014 9:50
Skąd ten milion na roczne utrzymanie pustego budynku ?
~K_asia1 16-08-2014 9:52
W Sobieszowie, przy trasie nartorolkowej został wybudowany duży, nikomu niepotrzebny budynek (tam cały czas jest pusto, nawet w długi weekend). Miasto wydaje pieniądze na jego utrzymanie. W tym samym czasie nie ma pieniędzy na budynek zabytkowy, wpisany w kulturę i historię regionu. Ale gospodarska ręka, w głowie się nie mieści.
~s. 16-08-2014 9:56
Kupić na raty, ubezpieczyć, spalić, zarobić.
~rumcajs54 16-08-2014 10:00
Czyli, że zostanie sprzedany za "psie" pieniądze, podobnie jak willa przy Grabowskiego 7, która to nieruchomość po KSON sprzedana została - jak się mówi na mieście, za niespełna 500 tys. PLN. Z terenem i przynależnymi budynkami. A może to tylko plotka, bo przecież to niemożliwe, żeby była to równowartość dwóch mieszkań na Zabobrzu, nieprawdaż ?
~ 16-08-2014 10:01
Ten pawilon kosztuje drogo utrzymanie, a muzeum z zoną Zawiły kosztuje grosze :) czyli 10 żłobków.
~zBIGs 16-08-2014 10:04
chciałbym zobaczyć dokładne rozliczenie tego 1 mln zł, bo może to jest w w 80% są to koszty, które stanowią przychód JG?
~zBIGs 16-08-2014 10:06
.... aaaa jeszcze w pakiecie sprzedać pałacyk na Zabobrzu? ;)
~kora 16-08-2014 10:07
sprzedajcie też Ratusz bo to koszty utrzymania. Zatrważa mnie bezmyślność i nawet niechcę się wyrażać co jeszcze.
~gluś 16-08-2014 10:25
czegoś nie rozumiem prezydent wszem obwieszcza że teraz wielkie pieniądze spłyną z unii na min. rewitalizacje więc o co halo? sprzedać łatwo a potem będzie jak z dworem Czarne lub zameczkiem miasto będzie odzyskiwać ruiny i łożyć na ich zabezpieczenie :(
~KRECIK 16-08-2014 11:14
Pan prezio z PO oczywiscie musi sprzedac bo musi zarobić jeszcze przed końcem kadencji . Ostatniej oczywiście.Nie zauważyliście że w mieście są setki lokali do sprzedania a wszystkie tel prowadzą do UM. Stary dobry sposób Platfomy Sprzedać-Zarobić-Wydać-Rozpłynąć sie.
~a ile 16-08-2014 11:17
a ile kosztuje opuszczona willa przy ul. Wolności, obok dawnego szpitala? stoi pusta juz od 1997r!
~ 16-08-2014 11:26
Zawiła sam powinien się sprzedać na jakiś targach, tylko kto by chciał go kupić:)
~a 16-08-2014 11:34
budynek został ufundowany mieszkańcom i skoro są ludzie, którzy mają pomysł jak go wykorzystać to jestem za tym, aby go nie sprzedawać...to zawsze można zrobić....a kolejna knajpa nie jest nikomu potrzebna, zwłaszcza w ZABYTKU...
~Gość 16-08-2014 12:23
Powiem tak ,miasto zniszczy i zdewastuje ten ze pawilon tak jak i zameczek na zabobrzu ,lepiej niech to pojdzie w prywatne rece bo choc zadbaja o to tylko przed sprzedaza nich dobrze sprawdza kupujacego zeby nie bylo jak z placem kilinskiego ,czy tez tymi galeriami co to jak grzyby po deszczu wyrastaja ,jesli kupi to jakis uczciwy i madry przedsiebiorca to zrobi z tego niezly bar lub kawiarnie a moze nawet maly hotelik ,a tak zgnije i popadnie w ruine jak wszystko czego sie dotknie to PO i nasz Zawily
~18 sqandal 16-08-2014 13:01
... oj tam , popiszą , pomanifestują i wszystko powróci jak dawniej , co roku z miasta , melon > na utrzymanie pustego spróchniałego budynku i tyle
rymcycymcy 16-08-2014 13:57
Myślę, że najlepszy pomysł na spożytkowanie tego budynku mają ...korniki ! :)
~Litwin 16-08-2014 14:10
Cechą POlskigo POlityka-urzędnika jest to, że jeśli nie wie co jest grane lub co ma robić, zaczyna łgać.
~Litwin 16-08-2014 14:16
POlska to muzeum. Putin rozwalił (4RP-polskiSmoleńsk a POlska migusiem przejęła władzę i zamieniła Prezydenta na gościa bez wąsa. A DonKomarek wciąż pląsa i kąsa .
~Drogie misie 16-08-2014 14:25
Popatrzcie na palace w Lomnicy, Staniszowie, Karpnikach i inne wiele innych w okolicy i dopiero potem narzekajcie na oddanie (sprzedanie) zabytku w prywatne rece. Pan Wilk cisnie do wyborow na wszelkie mozliwe sposoby ale i w tym przypadku ostro przelicytowal. Myslcie realnie a nie nakrecajcie sie wzajemnie. Nie stac nas ani na remont ani na utrzymanie rozwalajacego sie budynku. Niech ktos to kupi, wyremontuje z wlasnych srodkow i dba jak o wlasne. Zaczyna sie bicie piany z okazji kolejnych wyborow. Prystrom II sie nam objawil...
~gluś 16-08-2014 15:23
tyle było lamentu o sprzedaż siedziby kson na grabowskiego, jaką doprowadzono brakiem gruntownych remontów do ruiny, a wystarczy teraz zobaczyć jak nowy właściciel wyremontował ten zabytkowy budynek i inwestuje dalej aż miło popatrzeć jak przywrócono mu świetność
~KRECIK 16-08-2014 17:29
tak niech sprzedają tylko za tą kasę niech buduja dla ludzi a nie wydaja na wina,cygara i kolację (służbową)za 1600zł
~2+2=5 16-08-2014 17:39
A ja chciałbym wiedzieć kim jest jedyny tajemniczy zainteresowany i czy zgłoszenie się i nie przystąpienie przez Onego jedynego zainteresowanego do przetargu, nie jest klasyczną zagrywką na korzystniejszy zakup?
~rattlehead 16-08-2014 18:06
Zawiła jest dobrym prezydentem i ma moje 100% poparcie !
~za co ? 16-08-2014 18:43
Milion rocznie na utrzymanie budynku??? Ponad 80,000 miesięcznie ? Za co ? Uważam, że to było dobre miejsce na muzeum i jestem za tym by nie sprzedawać .
~za co ? 16-08-2014 18:44
nie 80 000 a 800000 miało być ?
~ 16-08-2014 19:55
DOLNOŚLĄZAK. Wspólne Miastko vel Siła Mieszańców to nowotwór wymyślony na użytek tegorocznej kampanii samorządowej przez - od prawie 20 lat - kandydata na prezydenta. Niby niezależnego, ale mentalnie kojarzonego z PiS-partią i jej pochodnymi. Nic w tym złego nie ma, że Silni Mieszańcy vel Wspólne Miastko po bezruchu nabrali wigoru przekształcając się w ruch społeczny. Bowiem wybory - dokładnie za 90 dni, a Pryszczrom & PiS-partia z pochodnymi, w przestrzeni publicznej prezentują się mizernie. W otwartym liście - pisanym prystromicą - jest wiele argumentów, których ignorować nie należy. Cdn.
~tyś 16-08-2014 20:21
prezesa pis ochrona to 2 banki rocznie to pawilon jak za darmo .
~ 16-08-2014 21:01
Cd. z 19:55. Wyraźnie widać, że kandydat do głównego fotela w ratuszu, ma prawie profesjonalnie przygotowane zaplecze wspierające. Niektóre elementy SM programu, zamieszczone - między innymi - na "słupie ogłoszeniowym" PiS-partii - zalatują populizmem i brakiem rozeznania bieżącej sytuacji finansowej miasta. Mimo wszystko kandydat - w przeciwieństwie do innych pretendentów do fotela - ma jakąś propozycję dla Jeleniogórzan. Czy trafną? Z jakimi propozycjami dla mieszkańców zamierzają startować kandydaci innych kanap lub partii politycznych? DOLNOŚLĄZAK
~zróbmy Raj 16-08-2014 21:09
Oddać Rajowi za złotówkę. Na pewno ma pomysł jak wykorzystać kolejny obiekt. On zawsze ma mnóstwo wspaniałych pomysłów, nie to co Zawiła. Może muzeum gospodarowania w parkach narodowych? Albo kolejne Centrum Edukacyjne KPN-u - takiego jeszcze nie ma w Cieplicach. A z pewnością jest potrzebne! Budynek będzie czekał na swoją kolejkę wśród wielu innych wspaniałych pomysłów pana dyrektora, a do tego czasu KPN zasadzi wokół niego barszcz Sosnowskiego, żeby nikt niepowołany nie wtykał nosa w nie swoje sprawy.
~niezależna 16-08-2014 21:28
..."Siła Mieszkańców" - proszę zapytać Pana P.W. czy aktywne spółki z ograniczona odpowiedzialnością mają obowiązek, na podstawie odpowiednich przepisów, składania sprawozdań finansowych w KRS ? Ciekawe czy zna odpowiedź. A tak na marginesie - "list otwarty" - pozorna aktywność obliczona na tani populizm - w takich działaniach specjalizuje się wyjątkowo mierny radny "Jestem z Zabobrza" kandydat na kandydata oraz król populizmu Robert P.
~dyjdtuk 16-08-2014 22:06
"Zgodnie z prawem Urząd może teraz zbyć obiekt w drodze rokowań, które różni się od przetargu tylko jedną rzeczą – może być to sprzedaż ratalna. Decyzja prezydenta w tej sprawie jeszcze nie zapadła – dodaje J. Praszczyk" Szanowny Panie. Proszę przeczytać ustawę o gospodarce nieruchomościami. Wtedy zrozumie Pan jak bardzo fałszywą informację przekazał Pan tym zdaniem społeczeństwu. Zapewne nabierze Pan też chęci by przyznać się do rozpowszechnienia fałszywej informacji, do jej sprostowania w mediach i do nauki by podnieść poziom swojej wiedzy przed kolejnymi wypowiedziami publicznymi.
~/ 16-08-2014 22:14
Najpierw miasto kupuje pałacyk na Zabobrzu a teraz sprzedaje Pawilon Norweski, gdzie tu logika?
~xyz 16-08-2014 23:40
A co z obiektem po przedszkolu w parku cieplickim? Też sprzedano , remont nie dokończony /kilkanascie lat /, ogrodzenie i posesja zaniedbane, skandal i wstyd, gdzie sa służby miasta ? Dla zmyłki, wisi tabliczka, o jakiej fundacji "KOGUCIK", a wokół syf. Ciekawe co to za biedniusi własciciel,że go nie stac na uporządkowanie swojej własnosci. Może też chce sprzedac, tylko teraz nie wie komu i za ile? Dlaczego Siła Mieszkańców nie zainteresuje się tym obiektem i zaapeluje do władz o ukaranie własciciela za ten burdel w srodku parku ? z aten koszmar w centrum parku ?
~do K_asia 1 17-08-2014 0:11
Daj spokój - hipokryzja z twojej strony. A swoją drogą przeszkadzają budynek,trasy, ale chętni z nich korzystasz :(. Wracając do meritum, rzeczywiście szkoda sprzedawać ten obiekt, mimo wszystko powinien zostać w mieście.
~do 11:17 17-08-2014 0:23
Były w mieście takie czasy, gdzie na gwałt likwidowano w mieście przedszkola, miały być szybko sprzedane a do dziś niektóre obiekty stoją i straszą . Wystarczyło, tylko o to zadbać. Dziś brakuje miejsc w przedszkolach, miasto chce budować nowy żłobek.Łatwo jest wszystko sprzedać za grosze, bo liczy się tylko dziś :(
~Schengen 17-08-2014 1:28
może się mylę, ale czy wszystkie kwestie gruntowo/własnościowo/prawne odnośnie mikroelektrowni wodnej na Zabobrzu są aby wyjaśnione i obiekt działa w pełni legalnie (o smażalni nie wspominając) ? Czy Pan Wilk może się okazać z czego żyje i czy np nie zalega urzędom podatkowym czy też ZuSowi? Ja bym chciał wiedzieć więcej o Tym kandydacie na szeryfa Jeleniej Góry...
~2+2=4 17-08-2014 7:08
~Schengen > zajmij się przekrętami urzędników . Pytanie ;jak UM może dobrze gospodarzyć mieniem społecznym jak nie daje sobie rady z paroma budynkami? Może to są tzw. ustawki?
~Kapitalista 17-08-2014 9:41
Dlaczego zmniejszyliście staw i zlikwidowaliście kajaki wy ... komuniści !!!
~ 17-08-2014 9:51
Utrzymanie zabytku rocznie 1 milion złotych minus ochrona obiektu 15tyś zł , czyli w kieszeni prezydenta ląduje 985 tyś złotych dobry przekręt panie prezydencie , pan śpi na pieniądzach?
~ocetto 17-08-2014 9:59
Jesli miasto nie daje sobie rady z utrzymaniem budynku, to rzeczywiście sprzedaż jest logiczną konsekwencją. Będzie może ładnie odrestaurowany budynek. Tylko że lokalna społeczność niewiele z tego ma, po prostu mieszkamy coraz biedniejsi w coraz ładniejszych kulisach, i tyle.
~cyklista 17-08-2014 20:46
@klient: z tras w Sobieszowie korzystają jedynie miejscowi z psami. Rolkarzy tam jak na lekarstwo, narciarzy biegowych jeszcze mniej, zważywszy na to, że na teren pod trasy do narciarstwa biegowego wybrano miejsce, w którym prawie nigdy nie ma śniegu. Jak pojechałem ostatnio na rowerze, to trzeba jechać slalomem między psimi kupami. Poza tym asfalt już popękał, w niektórych miejscach są łaty, zero odwodnienia a wokół śmieci. Fuszerka roku!
~ad 17-08-2014 22:25
Ja wiem jedno: jeśli Ratusz chce to sprzedać, to znaczy, że za wszelką ceną należy do tego nie dopuścić. Wróciłem z wakacji (w Polsce) i takiego syfu i ruiny jak w Jeleniej nie widziałem. Najbrudniejsze miasto w jakim ostatnio byłem to moje rodzinne i ukochane (mieszkam tu ponad 40 lat). Nie wierzę w dobrą wolę i kwalifikacje osób, które przez ostatnie 20 lat tu rządziły (bo to stale ta sama brygada przecież).
~Schengen 18-08-2014 2:05
Szanowny 2+2=4 ja nie odnoszę się do aktualnych ewentualnych przekrętów a jedynie sugeruję by Pan Wilk jako zamierzający wystartować w wyborach ujawnił źródła dochodu oraz wykazał, że start na stanowisko szeryfa nie jest ucieczką przed problemami dnia codziennego i ewentualnej dotychczasowej nieudolności. Poprosiłem o proste rzeczy. Jeśli martwią Cię ewentualne przekręty aktualnych włodarzy to ja właśnie chciałbym zagłosować mając wiedzę do której mam prawo a Pan Wilk z pewnością odwagę do ujawnienia. Mam dosyć pasienia inercyjnego muzeum i parabiblioteki nieczynnej w wakacje, ale chcę wiedzieć ! Czy tylko ja ?
~do 22:25 18-08-2014 2:43
Syf to ty masz w swoim mieszkaniu. Po co tu wróciłeś? Pewnie sam najbardziej brudzisz wszędzie gdzie się pojawisz. I mało widziałeś w swoim nędznym życiu, bo akurat jest dużo miast brudniejszych niż Jelenia. Choćby Wrocław (żeby daleko nie szukać), gdzie mieszkańcy śmiecą na potęgę. Weź miotłę i posprzątaj przynajmniej swoje otoczenie, a nie potrafisz tylko kłapać dziobem na forach bez żadnego sensu, trutniu.
~K_asia1 18-08-2014 12:30
"Daj spokój - hipokryzja z twojej strony. A swoją drogą przeszkadzają budynek,trasy, ale chętni z nich korzystasz :(. Wracając do meritum, rzeczywiście szkoda sprzedawać ten obiekt, mimo wszystko powinien zostać w mieście" Czytaj ze zrozumieniem. Pisałam o nikomu niepotrzebnym budynku, nie trasach, z których, tak na marginesie, prawie nikt nie korzysta (wiem, bo jak zauważyłeś dosyć często tam bywam). I używaj jakiegoś nicka, bo nie wiadomo, jak do ciebie się zwracać.
~ 18-08-2014 21:08
Prezydencie, nie Twoje , nie ruszaj ! Pewnie brakuje Wam na nagrody i trzeba cos opylic. Ktos Was za ten handel kiedys rozliczy. A pracy dla ludzi wciaz NIET ! Zajac sie pozyskiem inwestorow nie intrata z handlu.
~ingeborgN. 17-10-2014 20:22
Ten obiekt powinien zostać w gestii miasta. I z takim przeznaczeniem, aby na siebie zarabiał. To ikona Parku Norweskiego. Dziś - prywaciarz może wszystko z niego zrobić, włącznie z miejscem uciechy dla dygnitarzy, tylko czy o takie funkcjonowanie budżetowe chodzi? Nie tylko kasa...nie tylko - świadczy o gospodarzach...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oddawali krew pamięci Kresowian

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
753
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%