MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Walec wyrówna

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 kwietnia 2007, 9:59
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Kierowcy muszą uważać na remonty dróg w Cieplicach.

Rozpoczęła się zapowiadana modernizacja nawierzchni ulicy Dworcowej w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Już położono nitki świeżego asfaltu. Na montaż czeka kostka chodnikowa oraz krawężniki.

Front robót to kilka maszyn do układania masy bitumicznej, potężne walce i ekipy drogowców. Jak zapewniają, chcą z remontem uporać się jak najszybciej. Na razie to kłopot dla kierowców, którzy mają miejscami do dyspozycji tylko jeden pas jezdni. Ma być znacznie lepiej. Dworcową, dotychczas pełną wyrw i dziur, będzie się jeździło jak po stole. A jest to jeden z ważniejszych traktów komunikacyjnych w uzdrowisku.

Remontowa fala nie ominie także innych ulic w uzdrowisku. Część prac zostanie zakończona do lata.
Za utrudnienia mieszkańców Cieplic oraz gości oficjalnie przepraszał prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Edukacja i relaks w "Rudawskim Lesie"

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

Trwa "Davos" w Karpaczu

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec Cieplic 12-04-2007 11:52
Zapraszam Pana prezydenta do osobistego obejrzenia modernizacji ul. Dworcowej( fragment od bocznj odnogi Dworcowej do ul Spokojnej)Zwłaszcza pozostawiony 100 metrowy odcinek do skrzyżowania z ul. Spokojną.Pozostawiono chodnik z ubitej ziemi z brakującymi fragmentami krawężników,oraz jezdnię z pozapadaną kostką brukowa.W połączeniu z nowym asfaltem i chodnikami ul. Dworcowej ten 100 metrowy odcinek wspaniale kontrastuje się z resztą.Pomijam już fakt połozenia takich chodników na bocznej odnodze ul.Dworcowej ( faktycznie droga dojazdowa do kilkunastu budynków mieszkalnych ), z zerowym natężeniem ruchu drogowego.Podczas gdy przelotowa ul.Wojewódzka na którj panuje duży ruch samochodów nie posiada najmarniejszego chodnika.Przechodnie zmuszani są do ucieczki przed szybko jezdżącymi tu samochodami(ograniczenie szybkości do 40 km)w przysłowione krzaki.Tylko pogratulować dalekowzroczności poprzedniej ekipy rządzącej Jelenią Górą w projektach modernizacji dróg.
~cdi 12-04-2007 12:22
Cieszy fakt, ze takie inwestycje sa przeprowadzane, smuci natomiast, ze ludzie ktorzy to wykonuja nie przykladaja sie wcale do swojej pracy! Lepszy jednak wrobel w garsci...
~Radek 12-04-2007 12:45
Od września robią i skończyć nie mogą 2 km ul.Lubańskiej i 2 km ul. Dworcowej/Sobieszowskiej. Jakość robót .... cóż jak zwykle - nie pomyślano /wąska ul. Lubańska , brak pasa ruchu do skrętu w prawo przy wyjeździe z przejazdu kolejowego ... itd./ Do tego to tempo - nieproporcjonalne do ilości ciężkiego sprzętu używanego podczas "prac". Ma być ślicznie , ale kiedy??????
~pieszy 12-04-2007 13:30
trzeba płacić za wykonaną pracę, a nie za godziny to by już dawno było skończone...
~mieszkanka Dworcowej 12-04-2007 16:52
Dobrze, że robią Dworcową. Na Wojewódzkiej i tak jeden Pekin. Jest im wszystko jedno. Ci Panowie, który wykonują tą pracę nie mają żadnej "Toj-tojki". Bez krempacji załatwiają się gdzie popadnie. Pozostają po nich tylko puste butelki po specjale "Nalewka Mocna".
~ktoś, kto zna `ulicę im. grodu króla Kraka` 12-04-2007 18:09
ja proponuję łaskawie zająć się ulicą Krakowską...
~Mieszkaniec Cieplic 12-04-2007 19:06
Do Mieszkanki Dworcowej. Słabo orientujesz się w topografi najbliższej okolicy i masz trudności z prawidłową interpretacją komentarzy.Mowa była o Wojewódzkiej przelotowej tzn od Dworcowej do skrzyżowania z ul.Ceglaną.Na tym odcinku jest akurat kilka zadbanych budynków jednorodzinnych przy których Dworcowa (boczna za Zorką ) może się schować,plus dwa bloki mieszkakne, także zadbane.Widać wyznajesz zasadę czystość i porządek w obrębie progu moich drzwi,a dalej to tylko w gumiakach.Godny pozazdroszczenia mikro Dworcowy patriotyzm na odległość swojego nosa.A ten stumetrowy zrujnowany odcinek chodnik klepisko i pozapadana jezdnia od Dworcowej do Spokojnej zupełnie Ci nie przeszkadza.Estetka cała gębą.
~REB 12-04-2007 20:16
Dlaczego władze miasta nie przedłuża nitki przez Wojewódzką i dalej przez tereny dawnej Celwiskozy.Byłby mniejszy ruch na Wolności?
~Wolin 12-04-2007 21:00
kilka dni temu widziałem jak jeden z kilku robotników pracujących (!!!) w połowie ul. Lubańskiej ucinal sobie drzemkę w koparce!!!!!!!!!! żałuję, że nie miałem aparatu.zrobiłbym mu sliczne zdjęcie!!!!! przeciez oni tam nic nie robią!!!! Tylko drogę blokują jakimiś słupkami i tymi swoimi małymi kopareczkami!!!!!!! zgroza przejechać tą drogą!!!!
~Mieszkaniec Cieplic 12-04-2007 22:52
Do REB Jak Ty wyobrażasz sobie odciążenie ruchu na Wolności przez Wojewódzką.Jezdnia nie posiada pobocza , nie wspominam już o braku najmarniejszego chodnika i jest stosunkowo wąska.Całe szczęscie że zamknięto przejazd przez Celwiskozę co ograniczyło trochę natężenie ruchu na Wojewódzkiej.Ja bym wprowadził jeszcze ograniczenie ruchu dla pojazdów powyżej 3.5 tony.
~past 12-04-2007 22:59
Witam!! A ja chcialabym zaprosic Pana Prezydenta na ul.Danilowskiego na przeciwko Gencjany...tu dopiero jest ulica testowa.Od czasu wojny,tak,tak od czasu wojny nic nie bylo robione.Jeszcze leza betony,ktore pamietaja Hitlera.Wszystkie uliczki byly juz robione i to parokrotnie,ale nie ta.Moze wkrotce do redakcji przysle pare fotek,to na pewno beda piekne fotki!!!!!
~Mieszkaniec Cieplic 12-04-2007 23:02
Do REB Założenie może masz słuszne,ale w tym przypadku trzeba było modernizować Wojewódzką tzn zrobić chodniki i poszerzyć jezdnię ,a nie remontować boczną odnogę ul.Dworcowej po której dziennie przejezdżają cztery samochody do tych kilkunastu budyneczków.Ukłony dla poprzedniej ekipy decydentów Jeleniej Góry .
~tonny 13-04-2007 11:02
no wkoncu bedzie mozna tam normalnie jezdzić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Taniej za wodę i ścieki

Debata samorządowców

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Śladami św. Jadwigi

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
598
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%