Czwartek, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 4959
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Walec drogowy jednobębnowy marki Bomag – dlaczego warto go wybrać?

Środa, 13 grudnia 2023, 10:45
Aktualizacja: 23:46
Autor: ts
Polska: Walec drogowy jednobębnowy marki Bomag – dlaczego warto go wybrać?
Fot. ts
Bomag to jeden z największych producentów walców drogowych na świecie. Walce jednobębnowe tej marki to wyjątkowo wszechstronne, wydajne maszyny do robót ziemnych, wyposażone w nowoczesne technologie. To jednak nie wszystkie zalety tego sprzętu. Dowiedz się, co sprawia, że walce drogowe Bomag są tak popularne w Polsce i w Europie.

Szerokie zastosowanie walców jednobębnowych marki Bomag
Walce jednobębnowe na tylnej osi mają parę kół, a na przedniej pojedynczy bęben. Konstrukcja taka sprawia, że tylko raz zagęszczają spiętrzony materiał podczas przejazdu. Są jednak znacznie wszechstronniejsze niż walce dwubębnowe (tandemowe), czyli maszyny najczęściej stosowane do asfaltu.

Walce drogowe Bomag z jednym bębnem znajdują zastosowanie nie tylko przy budowie i pracach remontowych dróg oraz innych utwardzonych powierzchni. Wykorzystuje się je również do wielu robót ziemnych, w tym budowy nasypów i pracy na warstwach nasypowych różnej grubości. Sprawdzają się też w trudnym terenie i na dużych obszarach, a także do zagęszczania gruntu pod fundamenty, parkingi czy place.

Najważniejsze zalety konstrukcyjne walców drogowych Bomag z jednym bębnem
Walce jednobębnowe do robót ziemnych marki Bomag to zaawansowane technologicznie maszyny, które mają bardzo dobre parametry zagęszczania, także w przypadku materiałów o wysokim kącie tarcia wewnętrznego.

Wyróżnia je szczególnie system Variocontrol, który obejmuje nowoczesny wibrator kierunkowy (bęben wibruje liniowo zamiast po torze kołowym). Pozwala on dostosować amplitudę wibracji automatycznie lub ręcznie. Dzięki temu walce drogowe Bomag oferują idealne dopasowanie zagęszczania do potrzeb – od delikatnego w okolicy wrażliwych konstrukcji, po pracę z pełną mocą.

Maszyny są też niezawodne i zapewniają duży komfort pracy operatora. Poszczególne wersje walców jednobębnowych mają również dodatkowe zalety. Przykładowo walce Bomag z literami DH po numerze modelu wyróżniają się świetnymi właściwościami jezdnymi i dużą zdolnością pokonywania wzniesień – nawet do 60%.

Duży wybór i zróżnicowanie sprzętu – od małych walców drogowych po duże maszyny
W popularnych serwisach z ogłoszeniami dostępnych jest wiele nowych i używanych walców jednobębnowych Bomag na sprzedaż. Na przykład na platformie Mascus znajduje się ponad 150 ofert z Polski i innych krajów europejskich, które można przeglądać na stronie https://www.mascus.pl/budownictwo/walce-jednobebnowe/bomag.

Są to zarówno walce drogowe małe, do 5 ton, jak i sprzęt z wyższych klas wagowych (m.in. do 7 t, do 11 t, 13 t, 19 t, a nawet 26 t). Do najczęściej spotykanych maszyn należą walce drogowe Bomag:
• BW 213 (szerokość robocza 2130 mm przy masie od 12,6 t)
• BW 177 (szerokość robocza 1690 mm, masa od 6,6 t);
• BW 216 (szerokość robocza 2130 mm, masa od 16 t).

Walce drogowe Bomag – różne rodzaje bębnów
Na rynku wtórnym można znaleźć walce jednobębnowe marki Bomag z różnymi typami bębnów oprócz standardowych bębnów gładkich. Do bardziej wyspecjalizowanych rozwiązań należy na przykład bęben do kruszenia skał, który pozwala kruszyć i układać skały w trakcie jednej operacji roboczej. Z kolei bęben o przekroju wieloboku znacznie zwiększa efektywną głębokość oddziaływania.

Dużą popularnością cieszą się walce drogowe z bębnem okołkowanym, nazywanym też bębnem kopytnym. Tak wyposażona maszyna sprawdza się zwłaszcza na glebach spoistych, a dzięki większej powierzchni bębna przyspiesza wysychanie podłoża. Zestaw Bomag Shell Kit pozwala z kolei szybko zmienić bęben gładki w okołkowany.

Artykuł sponsorowany

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
441
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
26%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Koniec CPK? Rząd ma „lepszy” plan!
 
Rozmowy Jelonki
Nie widzimy przeszkód do współpracy
 
Polityka
Kowary – ślubowanie burmistrza
 
Polityka
Jeżów Sudecki – ślubowanie wójta i radnych
 
Aktualności
Gratka dla fanów historii!
 
Aktualności
Wzruszenie łamało mu głos
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group