MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Walczyli pod okiem legendy polskiego judo!

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 28 maja 2019, 0:29
Aktualizacja: 0:33
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Świdnickie lodowisko znalazło się w niedzielę, 26 maja w samym centrum polskiego judo. Od samego rana odbywała się druga z czterech zaplanowanych na ten rok edycji Super Ligi Judo. To prestiżowa impreza dla młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, która zgromadziła na starcie około 800 zawodników i zawodniczek z Polski, a także spoza granic naszego kraju! Na starcie nie zabrakło również przedstawicieli MKS–u Jedenastka Jelenia Góra.

Od wielu lat ambasadorem Super Ligi Judo jest znakomity polski zawodnik, Rafał Kubacki. Pochodzący z Wrocławia judoka jest siedemnastokrotnym mistrzem Polski, mistrzem Europy i dwukrotnym mistrzem świata. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z młodymi fighterami. Super Liga Judo to unikalny system rozgrywek judo dla dzieci i młodzieży, który już od 4 lat wpisany jest w sportowy kalendarz Dolnego Śląska. Składa się z czterech turniejów organizowanych od marca do listopada w różnych miastach. Połączony jest z wieloletnim programem treningowym, wspieranym przez kadrę trenerską, psychologów i fizjoterapeutów sportowych. Celem Super Ligi Judo jest integracja całego środowiska judo – zawodników, trenerów oraz rodzin i sympatyków tego sportu, dopingujących młodych zawodników podczas walk na tatami.

Na starcie sportowej rywalizacji stanęło około 800 młodych sportowców z ponad 30 polskich i zagranicznych klubów. Zmagania toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych: U-10, U-12, U-14, U-16 i U-18. – Z turnieju każdy zawodnik wynosi nowe doświadczenia i naukę przekazywaną przez legendę polskiego judo. Dla zaawansowanych judoków jest to sprawdzian umiejętności przed zbliżającymi się w sezonie mistrzostwami, zaś dla najmłodszych pierwsze doświadczenia związane z udziałem w profesjonalnym turnieju. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa oraz wspólna integracja zawodników i sympatyków judo. Z każdą edycją na turniejach pojawia się coraz więcej kibiców, którzy tworzą wspaniałą, sportową atmosferę. To najlepszy dowód na to, że w Polsce judo staje się coraz popularniejsze – mówi Michał Zamęcki, założyciel i szkoleniowiec w klubie sportowym Judo Tigers oraz organizator Super Ligi Judo.

Kolejne turnieje w ramach Super Ligi Judo odbędą się kolejno w Sobótce (13 października) oraz Oleśnicy (17 listopada).

- Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć naszych zawodniczek i zawodników. Nie chodzi tu o zajmowane wysokie lokaty, za które naturalnie serdecznie gratulujemy! Chodzi o wyszkolenie techniczne, wolę walki, rozsądne prowadzenie walk, stosowanie wskazówek trenera, wspieranie siebie nawzajem - wszystko rozwija się w dobrą stronę. Judo to łagodna droga, którą tworzy cały klub! Wiemy, że ten sport do najłatwiejszych nie należy. To był dzień szczególny. - Dzień Matki. Niespodzianką na tym turnieju były specjalne podziękowania dla wszystkich mam, bez których nie byłoby tych wszystkich wspaniałych judoczek i judoków. Mamy razem z pociechami odbierały wywalczone laury na podium - mówi Paweł Dudek z MKS-u Jedenastka Jelenia Góra.

Wyniki naszych młodych wojowników:

II miejsca
Paweł Protsenko
Piotr Kazusek
Krystian Rabenda
Oliwier Sadowski

III miejsca
Maja Siedlecka
Maja Modzelewska

V miejsce
Gienek Protsenko

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Tłumy we dworze

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Senatu?

Szachowy turniej Jelonka Open

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
624
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%