Czytających: 8273

Sielpia Wielka: Walczyli o medale MP!

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 15:44
Aktualizacja: 15:46
Na przełomie marca i kwietnia w miejscowości Sielpia Wielka (województwo świętokrzyskie) zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w szachach do lat 12 i 14 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród 29 reprezentantów województwa dolnośląskiego znalazła się pięcioosobowa ekipa szachistów z Jeleniej Góry.

Najlepiej z jeleniogórzan spisał się Kacper Karp (SP 11), który w 9 partiach wywalczył 6 punktów zajmując szóste miejsce w kategorii C-12. Julia Salamon (SP 8) z dorobkiem 5 punktów zajęła 16. lokatę w kategorii D-12. W tej samej grupie wiekowej Wiktoria Janikowska (SP 11) zdobyła 4,5 pkt., co pozwoliło na zajęcie 30. miejsca, a Jagoda Romejko (SP 10) z dorobkiem 4 punktów uplasowała się na 34. pozycji. Piotr Kołodziejski (SP 8) grający w kategorii C-14 zdobył 3,5 pkt (46. miejsce).

Mistrzami Polski do lat 12 zostali: Maria Siekańska (województwo lubuskie) i Bartosz Fiszer (województwo mazowieckie). Złote medale w kategorii do lat 14 zdobyli: Martyna Wikar (województwo podkarpackie) i Sebastian Półtorak (województwo małopolskie). W klasyfikacji województw najwięcej punktów zdobyło śląskie przed dolnośląskim i małopolskim.