MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Walczyli o medale Mistrzostw Polski

Wiadomości: Kobylnica
Środa, 23 maja 2012, 0:46
Aktualizacja: 0:47
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Kobylnica koło Słupska była w dniach 18–20 maja gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie. Prawo gry po wcześniejszych eliminacjach mieli jeleniogórscy badmintoniści Łukasz Cimosz oraz Piotr Gajda.

Oprócz jeleniogórskich zawodników prawo gry w IMPM mieli również zawodnicy i zawodniczki z innych dolnośląskich klubów tj. Karolina Sznurowska – UKS 2 Sobótka; Julia Wysowska – UKS Astra Wrocław, Karolina Szubert oraz Radosław Wróbel oboje SKS Matchpoint Ślęza.

Miejsca dolnośląskich badmintonistów:

Kategoria dziewcząt:
9. miejsce - Karolina Sznurowska – UKS 2 Sobótka

Kategoria chłopców:
9. miejsce - Radosław Wróbel - SKS Matchpoint Ślęza
17. miejsce – Łukasz Cimosz – KS Chojnik Jelenia Góra

Niestety dobrego losowania, dla którego były to ostatnie zawody rangi mistrzowskiej w kategorii młodzik, nie miał Piotrek, który w pierwszym meczu trafił na późniejszego brązowego medalistę IMPM. W innej sytuacji jest Łukasz Cimosz, który jeszcze przez dwa lata będzie mógł grać w tej kategorii wiekowej i walczyć o najwyższe laury wśród młodzików.

Cieszymy się z postawy oraz osiągniętych wyników Piotrka i Łukasza. Był to bardzo udany rok dla naszych młodych zawodników. Wygrali kilka zawodów ogólnopolskich, nie mieli sobie równych w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz potwierdzili swoją wysoką pozycję zajmując przed miesiącem 7. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski gier podwójnych które odbyły się w Medyce – podsumowali trenerzy Adam Cimosz i Adam Słomka.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Złota Lucyna – rekordzistka

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Kolejny sukces Oli

Cieplice pod selfie

Wypadek przy baniakach  

Wystartowała gra miejska

Mają w nosie pieszych

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%