MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Walczący z barierami

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 września 2010, 20:09
Autor: admin
admin
Fot. admin
Gościem Dialogów Jelonki jest Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Jak usunąć lub starać się zminimalizować bariery mentalne i architektoniczne, które przeszkadzają na co dzień niepełnosprawnym w normalnym funkcjonowaniu? Jakie są cele KSON-u? Na co powinni zwracać uwagę kandydaci do rady miasta, aby zaufali im niepełnosprawni wyborcy? O tym wszystkim St. Schubert rozmawia z Wiktorem Marconim w Dialogach Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Country pod Śnieżką

Odpust na szczycie

Kasia po ME w Bratysławie

Komentarze (29) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 28-09-2010 20:40
~Pan Schubert .. jest Człowiekiem,którego Serce rozumie .. słabszego !
~do Stasia 28-09-2010 22:26
Daj już spoko !!
~wróżkanin 29-09-2010 7:19
Darmozjady dlaczego nie piszecie prawdy o rzeczywistości jaka otacza ludzi niepełnosprawnych, chorych i starych. Nikogo to nie obchodzi. W jeleniej górze 99 % powyższych ludzi jest na łasce swoich bliskich a ci co nie maja bliskich sa na łasce pomocy społecznej lub nikt im nie pomaga. Opieka społeczna w jeleniej górze nie ma przyznanych środków na rehabilitację osób po udarach, zawałach, obciętych nogach itd. .Żadnej pomocy nie otrzyma niepełnosprawny na turnusy rehabilitacyjne- zlikwidowane dotacje .Zgodnie z zasadą oszczędzamy na najbiedniejszych oraz na najsłabszej społeczności. Są tylko etaty dla pracowników ,którzy nic nie robią a pan również Panie Szubert. W gminach ościennych wystarczy telefon i masz pomoc domową i rehabilitację również w domu, bo gmina przyznała pieniądze na ten cel i nie wysłała chorych do gazu. Natomiast inaczej gdy samotny jak zachoruje to co otrzyma z opieki społecznej i Ksonu w Jeleniej Górze? Wielkie jedno zero. O problemach niepełnosprawnych można tylk
~ 29-09-2010 8:27
gadanie-gadanie-gadanie a efektow jak nie było tak nie ma! dobrze sie ma wyłacznie staszek i kombinuje dalej za przyzwoleniem garstki sprawniejszych niepełnosprawnych i tych co licza na poparcie srodowiska niepełnosprawnych (i jak zwykle sie przelicza)
~urszula 29-09-2010 11:45
Zapraszmy osoby zainteresowane tym co robi KSON i Pan Stanisław Schubert jako Społeczny Rzecznik Osób Niepełnosprawnych, chętnie udostepnimy wszelkie dokumenty dotyczace interwencji w sprawie osob niepełnosprawnych kierowane nie tylko do instytucji i urzedów lokalnych, ale i centralnych. Anonimowo tak łatwo wypowiadac sie na temat kogos pracy i oczerniać i insynuować. Zapraszamy do współpracy. Wolontariusze KSON
~do ~urszula 29-09-2010 15:27
Pani Urszulo - takich osób z zapałem jak Pani w KSONie było już z kilkadziesiąt... Wszystkie po bliższym zapoznaniu się ze sposobem działania tej "organizacji" odchodzili... To chyba mówi samo za siebie... Więc - mam prośbę - jak popracuje tam Pani rok, proszę się wtedy odezwać i wypowiedzieć własne zdanie... Były wolontariusz KSONu.
~zozol 29-09-2010 15:53
Społeczny Rzecznik Osób Niepełnosprawnych? a co to za urząd? i co on może dla niepełnosprawnych zrobić? Skąd się to-to wzięło? czy może cos bliżej ktoś napisze?
~clown 29-09-2010 16:31
Pan Schubert raczej bariery buduje, a nie zwalcza. Ktoś napisał dobrze- rok (maksymalnie!) wystarczy, żeby mieć dość współpracy z KSON-em. Pan Stanisław jest zacięty, złośliwy i mściwy, o niepełnosprawnych ładnie mówi w mediach, a poza nimi posługuje się przymiotnikami uważanymi za poniżające i obrażające. I faktycznie- warto sprawdzić co się dzieje w papierach "interwencyjnych"- ile osób wpisanych w zeszyt faktycznie potrzebowało pomocy, a ile przyszło jedynie po informacje. Pani Urszulo- radzę to samo, co mój przedmówca- proszę się odezwać za czas jakiś. Na początku zawsze jest miło... Nawet w KSON-ie. Pozdrawiam- kolejny były wolontariusz.
~zadowolony 29-09-2010 16:36
do zozol-przyjdz na ulicę Grabowskiego 7 i dowiesz się wszystkiego co będzie Cię interesowało
~jelgór 29-09-2010 19:04
KSON to zasłużona organizacja z 10-letnim stażem, pracowało dla niej kilakdziesiąt osób w tym czasie, zorganizowano dziesiątki spotkań środowiskowych, dzięki osobistej charyzmie Schuberta udało się utrzymać budynek, zrealizować parę projektów z PFRON-em, informować o środowisku, organizować pielgrzymki, ogniska, wycieczki i inne iwenty dla potrzbujących. Co do Schuberta, kto go poznał, ten szanuje to, co robi - nie dla pieniędzy, sławy, czy kariery, bo wszystko już iał czy ma. Po prostu codziennie przez te wszystkie lata przychodzi, pisze, interweniuje, koordynuje akcje - i nic z tego nie ma poza satysfakcją. I opluwaniem zawistników, którym się nie chce czy im nie wychodzi.
~były .... 29-09-2010 19:50
..nie ma idealnych ludzi , nawet ci byli wolontariusze KSONU nie byli idealni , znam ich wszystkich. Kiedy potrzebowali pomocy to jak w dym do Schuberta. Tylko on nadstawia grzbiet , jeździ załatwia. Sam jest w dużym stopniu osobą niepełnosprawną, żadne pieniądze mu tej sprawności nie przywrócą , nie wiem jak można opluwać człowieka . Pozdrawiam byłych wolontariuszy ...Nie ma idealnych ludzi........
~a.. 29-09-2010 20:07
A ja byłam wolontariuszką w KSON-ie przez 2 lata .Odeszłam,bo znalazłam pracę.Wspominam ten czas jako wspaniałą przygodę pomocy drugiemu człowiekowi.Z przyjemnością ich odwiedzam i cieszę slę z ich sukcesów.
~obecny 29-09-2010 20:28
[do wróżkanin]-pewno nie wiesz że w Sejmiku nie ma pieniędzy na dotacje i zapomogi.Od tego jest MOPS.W Sejmiku pomagają niepełnosprawnym i ubogim te dotacje zdobyc.Korzystałam tam z pomocy prawnika,bezpłatnie!Wiele mi pomogli.ATy[wróżkanin] jak nie wiesz to nie pisz głupot i nie słuchaj głupich i złośliwych.
~jelgór 29-09-2010 23:31
... miałem na myśli opluwanie PRZEZ zawistników, rzecz jasna...:) A jest ich sporo, to takie swojskie-polskie.
~panie obecny 30-09-2010 7:40
prosze mój tekst przeczytać uważniej.cyt" opieka społeczna" to Miejski ośrodek opieki społecznej w jeleniej górze nie ma przyznanych pieniędzy na pomoc w rehabilitacji ludziom niepełnosprawnym i chorym.Inaczej mówiąc Pan Obrębalski działajac w imieniu gminy nie przeznaczył ani gronia. Co Pan Szubert wie na ten temat a no zero!Poska rzeczywistośś niepełnosprawnych nie skumotrnionych
~były wolon.. 30-09-2010 8:31
Ojoj.... i znowu większość pozytywnych komentarzy pochodzi od kogoś kto ma internet w vectrze... jak pod każdym artykułem dotyczącym KSONU... Założę się, że nie tylko dostawca internetu ten sam, ale i osoba pisząca pozytywy ciągle ta sama i jedna... Zaraz, zaraz - kto był dostawca internetu Schuberta...? A no tak! Vectra! :)
~Brunner 30-09-2010 11:43
Z człowiekiem tym miałem kontakt kilka razy anonimowo, słuzbowo. Anonimowo -bardzo wątpliwa przyjemność gbur i prostak-delikatnie mówiąc. Bardziej słuzbowo; fałszywiec próbujący kreować się na społecznika. Powiem szczerze; nieodpowedni człowiek w nieodpowiednim miejscu!
~kartka 30-09-2010 15:08
,....trzeba mieć odwagę i zupełny brak samoświadomości aby mówić źle o kimkolwiek , to jest jak rykoszet , nie wiadomo kiedy zostaniesz zraniony- boleśnie. To zawsze działa!
~kartka 30-09-2010 15:13
,....trzeba mieć odwagę i zupełny brak samoświadomości aby mówić źle o kimkolwiek , to jest jak rykoszet , nie wiadomo kiedy zostaniesz zraniony- boleśnie. To zawsze działa!
~do zozol 1-10-2010 7:04
też nie wiedziałem i sprawdziłem na stronie kson co robi taki rzecznik i coś robi chłopie sam zobacz nawet pomogli powodzianom a ty co?
~do 07:04 1-10-2010 11:59
ale tak na serio co robi? nie to, czym się chwali! Powodzianom pomogli inni a nie on ... nie wierzysz? to sprawdź! w realu a nie na stronach w Necie!
~leon 2-10-2010 11:03
Najwieksza bariera to sam prezes.Koniunkturaista.
~do Brunner 3-10-2010 15:14
Masz rację. Pomaga sobie. W tym miejscu powinien być człowiek z inną osobowością to i aura wokól tych Stowarzyezeń by się znacząco zmieniła. Dokonać szybko zmian.
~Ania K. 4-10-2010 16:56
Sama jestem inwalidką i wiem jak ciężko z tym żyć.Nie znaczy to że niepełnosprawni muszą być żli na wszystko i wszystkich.Nie potrzeba nam złośliwości i rozrabiania.Tym sposobem wzbudzimy niechęć do siebie jako ci którzy tylko rządają bo los ich doświadczył.Ja chcę aby mnie traktowano tak jak wszyskich ,po prostu.Nie chcę litości.Nie chcę też wojny z kimkolwiek!!!
~barierka 5-10-2010 12:56
Biuro prezesa KSON-u jest najlepszym przykładem na to, że "walczy" on z barierami. Mieści się na wysokim piętrze, choć na parterze też są pomieszczenia.
~Kos 5-10-2010 13:23
Ten Pan bez względu na Czasy, zawsze myślał głownie o sobie. Kiedyś jako znany Tworzysz z Komitetu, też "robił pod siebie". "Wyklęty powstań Ludu Ziemi".
~ 5-10-2010 15:55
Jelonko! zdejmijcie już tę facjatę bo nieprzyjemnie się wchodzi ...
~ 11-10-2010 8:33
minął tydzień ... puk! puk! Jelonko! śpicie?
~Obserwator 15-12-2010 14:13
Macie rację. To były komunista, który lub imanipulować ludźmi. To Oni są dla niego a nie on dla nich. Dobrze się stało, że pognali to towarzystwo z willi na Grabowskiego, za długi. Bo tak pan prezes działa. Może ktoś z zawiadujących miastem zwróci uwagę na tego pasożyta. Ludzie niepełnosprawni naprawdę potrzebują pomocy. Co z tego że społeczny jak nie skuteczny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

PiS ujawnił listy kandydatów

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Akcja Segregacja

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
413
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%